Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 marca 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Donald Eugene Cherry, amerykański trębacz jazzowy, jeden z twórców i głównych innowatorów free jazzu oraz gatunku później nazwanego przez dziennikarzy world music. W 1978 Manfred Eicher z wytwórni ECM doprowadził do powstania grupy Codona (w składzie: Don Cherry, Collin Walcott i Nana Vasconcelos ), która nagrała trzy porywające albumy, zawierające muzykę nazywaną przez Cherry’ego „uniwersalnym folklorem świata”. W 1983 ponownie wystąpił w Polsce, grając z Osjanem na Jazz Jamboree. W latach 80. ponownie dołączył do kwartetu Ornette’a Colemana, nagrywał też świetnie przyjęte płyty solowe (Art Deco, Multikulti).

Marcin Banaszek - pianista i kompozytor. Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie doktorant i asystent Katedry Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w krakowskiej uczelni.

Gille, Mucha, Arutyunyan - to kombinacja trzech różnych źródeł oraz osobowości wspólnie tworzących tę niezwykle interesującą całość. To muzyka autorska, kompozycje wszystkich muzyków, z wyjątkiem swoistego interludium jakim jest track (05) Theloniousa Monka.


W każdy poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »