Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej…
2019-12-09, 13:53 Autor: Joanna Matlak

Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, wyborach na burmistrza w Ozimku i starcie w wyborach prezydenckich Szymona Hołowni

Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, wyborach na burmistrza w Ozimku i starcie w wyborach prezydenckich Szymona Hołowni
- Jesteśmy na etapie konstytuowania się prezydiów poszczególnych komisji i w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych nadal ten proces trwa – mówił w Loży Radiowej Ryszard Galla pytany o to czy zasiądzie w prezydium tejże komisji. Pojawiły się bowiem informacje w mediach, że nie jest oczywiste czy zostanie wiceprzewodniczącym, a tak było od kilkunastu lat.
Poseł Galla powiedział, że odbyło się już pierwsze posiedzenie komisji zwołane przez Sejm, na tym posiedzeniu dokonano wyboru przewodniczącej, czyli Wandy Nowickiej z Lewicy.

– Powołano także dwóch wiceprzewodniczących z PO i PiS i oczywiście była też inicjatywa zgłoszenia mojej osoby do prezydium, bo patrząc historycznie odkąd mniejszość jest w sejmie to zawsze ma przedstawiciela w prezydium. Doszło chyba do jakiegoś niedomówienia bądź braku decyzji ze strony prezydium sejmu, co do mojej kandydatury. W środę mamy kolejne posiedzenie i mam nadzieję, że wniosek zostanie ponowiony i będzie to miało pozytywny efekt – mówił poseł Mniejszości Niemieckiej.

Naszego gościa pytaliśmy też o kandydata mniejszości na burmistrza Ozimka. Poseł powiedział, że na poziomie struktur gminnych już odbyło się spotkanie i zaproponowano kandydata na burmistrza.

– To nazwisko chodzi po rynku i jeśli ktoś dobrze przyłoży ucho to usłyszy. W najbliższym czasie będzie decyzja o powołaniu komitetu i zatwierdzenie wszystkich spraw przez zarząd wojewódzki TSKN i do roboty – mówił poseł.

Posła Gallę zapytaliśmy też o decyzję prezentera telewizyjnego Szymona Hołowni o starcie w wyborach prezydenckich. – Jakbyśmy przeanalizowali historię ostatnich wyborów na Ukrainie to można powiedzieć, że mamy wzór, ale czy ten wzór da się przenieść na realia polskiej polityki to nad tym bym się zastanawiał – mówił poseł, ale zaznaczył, że żadnego kandydata nie można lekceważyć.

Zobacz także

2020-02-12, godz. 15:38 Paweł Nakonieczny o planach budowy obwodnic w kraju i na Opolszczyźnie - Jest to cały cykl, który ma na celu skomunikowanie kraju i jego zrównoważony rozwój - tak o realizowanych oraz zapowiedzianych inwestycjach w infrastrukturę… » więcej 2020-02-11, godz. 14:13 Janusz Ustrzycki o niebezpieczeństwach, które czyhają na nas w Internecie - Wyłudzenia danych, takich jak fotografia dowodu, może spowodować, że ktoś podszyje się pod nas, chcąc wziąć np. kredyt - mówił w Loży Radiowej podinsp. Janusz… » więcej 2020-02-11, godz. 13:20 Łukasz Lange o konieczności powiększenia i zmodernizowania Polderu Żelazna 25 lutego mają zostać otwarte oferty firm na przeprowadzenie prac przy rozbudowie i modernizacji polderu Żelazna, kluczowego dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego… » więcej 2020-02-10, godz. 14:19 Rajmund Miller o zmianach w Platformie Obywatelskiej, wielkiej polityce oraz narodowym planie walki z rakiem - Jest dużo energii, zapału w partii. Tworzymy nowe koła, jest dużo ludzi, którzy chcą działać w Platformie Obywatelskiej. Uważam zmiany za korzystne. Pierwszy… » więcej 2020-02-10, godz. 14:08 Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski o konwencji partii i planach reform - Po to była konwencja Solidarnej Polski, żeby pokazać, że mimo frontalnego ataku dokończenie reformy sądownictwa w Polsce musi być przeprowadzona do końca - mówiła… » więcej 2020-02-07, godz. 14:29 "Młodzieżowa Loża Radiowa" o nadchodzących wyborach prezydenckich Marszałek Witek podała datę wyborów prezydenckich, postanowienie w sprawie zarządzenia wyborów zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw – to oznacza, że rozpoczyna… » więcej 2020-02-07, godz. 14:23 Jolanta Ślepieńczuk i Aneta Anioł o nauce samobadania piersi w ramach akcji "Marzec miesiącem Dnia Kobiet" Studio Loży Radiowej odwiedziły Jolanta Ślepieńczuk i Aneta Anioł z sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej… » więcej 2020-02-06, godz. 14:18 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o konsekwencjach gospodarczych Brexitu i podatku cukrowym » więcej 2020-02-06, godz. 14:05 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europosłem PiS Ryszardem Czarneckim W kolejnej odsłonie programu Magdalena Ogórek rozmawiała z Ryszardem Czarneckim, europosłem Prawa i Sprawiedliwości. Na agendzie tematów pojawiła się kwestia wyborów… » więcej 2020-02-05, godz. 14:00 Zbigniew Kubalańca i Maksymilian Polis o Młodzieżowej Strategii dla województwa opolskiego » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »