Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej…
2019-12-09, 13:53 Autor: Joanna Matlak

Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, wyborach na burmistrza w Ozimku i starcie w wyborach prezydenckich Szymona Hołowni

Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, wyborach na burmistrza w Ozimku i starcie w wyborach prezydenckich Szymona Hołowni
- Jesteśmy na etapie konstytuowania się prezydiów poszczególnych komisji i w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych nadal ten proces trwa – mówił w Loży Radiowej Ryszard Galla pytany o to czy zasiądzie w prezydium tejże komisji. Pojawiły się bowiem informacje w mediach, że nie jest oczywiste czy zostanie wiceprzewodniczącym, a tak było od kilkunastu lat.
Poseł Galla powiedział, że odbyło się już pierwsze posiedzenie komisji zwołane przez Sejm, na tym posiedzeniu dokonano wyboru przewodniczącej, czyli Wandy Nowickiej z Lewicy.

– Powołano także dwóch wiceprzewodniczących z PO i PiS i oczywiście była też inicjatywa zgłoszenia mojej osoby do prezydium, bo patrząc historycznie odkąd mniejszość jest w sejmie to zawsze ma przedstawiciela w prezydium. Doszło chyba do jakiegoś niedomówienia bądź braku decyzji ze strony prezydium sejmu, co do mojej kandydatury. W środę mamy kolejne posiedzenie i mam nadzieję, że wniosek zostanie ponowiony i będzie to miało pozytywny efekt – mówił poseł Mniejszości Niemieckiej.

Naszego gościa pytaliśmy też o kandydata mniejszości na burmistrza Ozimka. Poseł powiedział, że na poziomie struktur gminnych już odbyło się spotkanie i zaproponowano kandydata na burmistrza.

– To nazwisko chodzi po rynku i jeśli ktoś dobrze przyłoży ucho to usłyszy. W najbliższym czasie będzie decyzja o powołaniu komitetu i zatwierdzenie wszystkich spraw przez zarząd wojewódzki TSKN i do roboty – mówił poseł.

Posła Gallę zapytaliśmy też o decyzję prezentera telewizyjnego Szymona Hołowni o starcie w wyborach prezydenckich. – Jakbyśmy przeanalizowali historię ostatnich wyborów na Ukrainie to można powiedzieć, że mamy wzór, ale czy ten wzór da się przenieść na realia polskiej polityki to nad tym bym się zastanawiał – mówił poseł, ale zaznaczył, że żadnego kandydata nie można lekceważyć.

Zobacz także

2020-01-16, godz. 15:35 WSPÓLNA SPRAWA. Debata o pomyśle wprowadzenia "sprawiedliwej" płacy minimalnej w krajach UE W debacie pracodawców, związkowców i ekspertów porozmawiamy o „sprawiedliwej płacy minimalnej”, czyli nowym pomyśle Komisji Europejskiej. Projekt miałby objąć… » więcej 2020-01-16, godz. 14:12 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Łukaszem Schreiberem Magdalena Ogórek tym razem gościła ministra Łukasza Schreibera, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. Wśród tematów ustawa reformująca polski wymiar… » więcej 2020-01-15, godz. 15:23 Edward Kinder o bardziej poukładanym systemie pracy egzaminatorów WORD-u i nowych przepisach, które to regulują W Loży pytaliśmy o najnowsze przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy. Utrudniają czy ułatwiają pracę egzaminatorów? Jak wpływają na przyszłych kierowców? » więcej 2020-01-15, godz. 15:07 Barbara Pawlos i Alina Kowalczyk-Czerwińska o organizowanych przez NFZ "Środach z profilaktyką" i coraz częstszym problemie… W Loży rozmawialiśmy o problemie otyłości, który dotyka coraz większa grupę osób, zarówno dorosłych jak i dzieci. Pytaliśmy skąd się bierze otyłość i jak z nią… » więcej 2020-01-14, godz. 15:02 Roman Kolek o apelu do ministra zdrowia, ochronie zdrowia psychicznego w regionie i planowanym przejęciu władzy w województwie… Lożę Radiową odwiedzi Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego, który wczoraj spotkał się z przedstawicielami opolskich szpitali na temat funkcjonowania… » więcej 2020-01-14, godz. 14:13 Tomasz Kostuś o anonimowych wpisach oczerniających prezydenta Opola - Dla mnie sprawa jest zamknięta – powiedział Tomasz Kostuś, poseł PO i szef partii w Opolu, pytany o komentarz do sprawy radnego Przemysława Pospieszyńskiego… » więcej 2020-01-13, godz. 15:40 Arkadiusz Wiśniewski o tym, że radny Pospieszyński przynosi miastu wstyd, o certyfikacie WHO dla Opola i o komunikacyjnych… - Gdy usłyszałem tę informację to było mi bardzo przykro. Była to sytuacja zaskakująca, gdyż nikt się nie spodziewał, że Facebook w wyniku awarii obnaży taką hejterską… » więcej 2020-01-13, godz. 15:39 Janusz Kowalski o tworzeniu struktur Solidarnej Polski, chęci odsunięcia PO i MN od władzy w regionie i inwestycjach kolejowych… - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry rośnie w siłę, bo staramy się realizować to, co obiecaliśmy wyborcom, czyli konkretną i merytoryczną propozycję dla mieszkańców… » więcej 2020-01-10, godz. 14:47 Zobacz i posłuchaj "Młodzieżową Lożę Radiową" z dnia 10 stycznie 2020 roku! Z partyjnymi młodzieżówkami rozmowa na dwa tematy: pierwszy to kwestia konfliktu na linii USA-Iran, a drugi to oczekiwania w związku z poniedziałkowym przyjazdem… » więcej 2020-01-10, godz. 11:10 Dr Krzysztof Badora o pożarach w Australii i o braku zimy na Opolszczyźnie - To co się dzieje w Australii nie jest na pewno katastrofą klimatyczną. Jest to rzeczywiście katastrofa biologiczna i oczywiście ludzka. Jeśli chodzi o klimat… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »