Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej…
2019-12-09, 13:53 Autor: Joanna Matlak

Ryszard Galla o tym czy zasiądzie w prezydium sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych, wyborach na burmistrza w Ozimku i starcie w wyborach prezydenckich Szymona Hołowni


- Jesteśmy na etapie konstytuowania się prezydiów poszczególnych komisji i w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych nadal ten proces trwa – mówił w Loży Radiowej Ryszard Galla pytany o to czy zasiądzie w prezydium tejże komisji. Pojawiły się bowiem informacje w mediach, że nie jest oczywiste czy zostanie wiceprzewodniczącym, a tak było od kilkunastu lat.
Poseł Galla powiedział, że odbyło się już pierwsze posiedzenie komisji zwołane przez Sejm, na tym posiedzeniu dokonano wyboru przewodniczącej, czyli Wandy Nowickiej z Lewicy.

– Powołano także dwóch wiceprzewodniczących z PO i PiS i oczywiście była też inicjatywa zgłoszenia mojej osoby do prezydium, bo patrząc historycznie odkąd mniejszość jest w sejmie to zawsze ma przedstawiciela w prezydium. Doszło chyba do jakiegoś niedomówienia bądź braku decyzji ze strony prezydium sejmu, co do mojej kandydatury. W środę mamy kolejne posiedzenie i mam nadzieję, że wniosek zostanie ponowiony i będzie to miało pozytywny efekt – mówił poseł Mniejszości Niemieckiej.

Naszego gościa pytaliśmy też o kandydata mniejszości na burmistrza Ozimka. Poseł powiedział, że na poziomie struktur gminnych już odbyło się spotkanie i zaproponowano kandydata na burmistrza.

– To nazwisko chodzi po rynku i jeśli ktoś dobrze przyłoży ucho to usłyszy. W najbliższym czasie będzie decyzja o powołaniu komitetu i zatwierdzenie wszystkich spraw przez zarząd wojewódzki TSKN i do roboty – mówił poseł.

Posła Gallę zapytaliśmy też o decyzję prezentera telewizyjnego Szymona Hołowni o starcie w wyborach prezydenckich. – Jakbyśmy przeanalizowali historię ostatnich wyborów na Ukrainie to można powiedzieć, że mamy wzór, ale czy ten wzór da się przenieść na realia polskiej polityki to nad tym bym się zastanawiał – mówił poseł, ale zaznaczył, że żadnego kandydata nie można lekceważyć.

Zobacz także

2021-01-27, godz. 19:42 Andrzej Pulit, wójt Skarbimierza o rozwoju wiejskiej gminy będącej liderem wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na… Skarbimierz jest w krajowej czołówce rankingów najszybciej rozwijających się gmin wiejskich. Zawdzięcza to dogodnemu położeniu nieopodal autostrady A4… » więcej 2021-01-27, godz. 18:29 Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielski o trzecim miejscu tego powiatu w ogólnopolskim rankingu Medalowe miejsce zajął Kędzierzyn – Koźle wśród powiatów do 120 tysięcy mieszkańców w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za ubiegły rok. Konkurs… » więcej 2021-01-27, godz. 10:17 Andrzej Buła, marszałek regionu o interpelacjach radnego Gabora a także o przygotowaniach do konsultacji w sprawie unijnych… - Świetnie, że pan radny zwraca uwagę kompetencje, bo możemy podać przykład lekarza pana Szumowskiego, który był ministrem zdrowia i jakoś nie udało… » więcej 2021-01-27, godz. 09:46 Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa o interpelacjach jakie skierował do marszałka województwa oraz o wstrzymaniu… - Złożyłem interpelację w sprawie rzecznika ds. wielokulturowości, który pracuje od stycznia 2019 roku, a okazuje się, że Pana Marka Witka, bo tak się… » więcej 2021-01-26, godz. 14:14 Cykl "Co tam Panie w polityce?" - zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc! Co tam Panie w polityce? Nowe wydanie cyklu w Południowej Loży Radiowej z udziałem, jak zawsze, Piotra Goćka (Polskie Radio, TVP Kultura, Do Rzeczy) i Piotra… » więcej 2021-01-26, godz. 10:06 Szymon Ogłaza o tym co wydarzy się na sesji sejmiku województwa opolskiego i odroczeniu zmian personalnych w zarządzie… - Nie przypominam sobie, żeby Mateusz Morawiecki konsultował z klubem Platformy Obywatelskiej skład swojego rządu. Tak to jest, że jak się jest w opozycji… » więcej 2021-01-26, godz. 09:35 Martyna Nakonieczny o zmianach w zarządzie województwa i na stanowisku przewodniczącego sejmiku - To nie będzie burzliwa sesja, bo koalicja rządząca ma wystarczająco dużo głosów, żeby przeprowadzać wszystkie zmiany bez konsultacji - powiedziała… » więcej 2021-01-25, godz. 17:14 Szymon Godyla, radny sejmiku z Nowoczesnej o funduszach dla Opolszczyzny w nowej perspektywie finansowej Unii Europejs… W nowym rozdaniu funduszy unijnych Opolszczyzna otrzyma mniej na program regionalny, niż w minionej perspektywie finansowej UE. Pieniądze dla poszczególnych… » więcej 2021-01-25, godz. 16:42 Katarzyna Czochara, posłanka Prawa i Sprawiedliwości o staraniach dotyczących wschodniej obwodnicy Prudnika oraz o połączeniu… Samochodowe obejście Prudnika powstanie w ramach rządowego programu stu obwodnic. Wstępem do tego będą prace dokumentacyjne. Opolszczyzna jest jedynym regionem… » więcej 2021-01-25, godz. 14:13 Danuta Jazłowiecka z KO o programie szczepień, odejściu Joanny Muchy z PO, nowym prezydencie USA i umorzenia śledztwa… - Sytuacja jest bardzo niebezpieczna i świadczy o tym, że jesteśmy kompletnie nieprzygotowani do przeprowadzenia szczepień w sposób odpowiedzialny – mówiła… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »