Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Roman Kolek o tym, że nie czuje się 'szkodnikiem'…
2018-03-28, 14:34 Autor: Marek Świercz

Roman Kolek o tym, że nie czuje się "szkodnikiem", a także o tym, że działalność rehabilitacyjną może prowadzić także podmiot prywatny

Roman Kolek o tym, że nie czuje się "szkodnikiem"
- Jako katolik nie chcę w Wielkim Tygodniu używać tak ostrego języka jak pani poseł, zresztą to nie w moim stylu, ale przyznam, że nazwanie mnie "szkodnikiem" mnie zabolało. Pracuję na rzecz opolskiej służby zdrowia od wielu lat, najpierw w NFZ a potem w samorządzie województwa, nie mam sobie nic do zarzucenia, wielu ludzi uważa mnie nawet za eksperta - mówił w Loży Radiowej wicemarszałek Roman Kolek, komentując słowa posłanki PiS Katarzyny Czochary, która skrytykowała go za to, jak kieruje wojewódzkimi placówkami medycznymi. - Po świętach rozważę możliwość podjęcia kroków prawnych - dodał.
Kolek nie chciał ujawnić, za jakie sumy prawdopodobnie zostaną sprzedane obiekty po sanatoriach w Jarnołtówku i Suchym Borze. Nieoficjalnie mówiło się, że Aleksandrówka ma kosztować 400 tys. zł, co jest dość prawdopodobne, bo - jak sprawdziło Radia Opole - w ogłoszeniu o przetargu pojawiła się kwota 490 tys. zł.

- Zgadzam się z opinią prezesa Stobrawskiego Centrum Medycznego, że jest za wcześnie na podawanie szczegółów. Umowa w sprawie sprzedaży jednego obiektu ma zostać podpisana w połowie kwietnia, teraz są wyjaśniane pewne kwestie geodezyjne. Rozmowy w sprawie drugiego obiektu trwają - stwierdził wicemarszałek.

Kolek przyznał, że powodem utraty przez oba sanatoria znaczącej części kontraktu (co było powodem likwidacji działalności) było to, że przez lata nie były remontowane, ale nie zgodził się z opinią dyrektora opolskiego oddziału NFZ Roberta Bryka, że jest za to odpowiedzialny. Przypomniał, że pierwsze próby prywatyzacji sanatoriów zostały podjęte za rządów koalicji SLD - MN a po zmianie koalicji za służbę zdrowia odpowiadał ktoś inny, bo on wszedł do zarządu dopiero po tym, jak odszedł z niego Józef Kotyś.

- Nigdzie nie jest powiedziane, że za rehabilitację musi odpowiadać Stobrawskie Centrum Medyczne. Rozmawiałem z inwestorem, który jest zainteresowany Suchym Borem, więc wiem, jakie są jego zamierzenia. Planuje działalność rehabilitacyjną, zamierza także współpracować z opolskimi uczelniami - mówi Kolek.

Pytany o to, czemu samorząd województwa nie skorzystał z pomocy w załatwieniu pieniędzy oferowanej przez posłankę Czocharę i wicewojewodę Violettę Porowską, stwierdził, że - wedle jego wiedzy - za tymi obietnicami nie stały konkrety.

Do sprawy będziemy wracać.

Zobacz także

2021-12-08, godz. 14:29 Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic o finansowych dylematach samorządów i sukcesach drużyny futsalowej Dreman Futsal… - Inwestycyjnie jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, gorzej jest z dochodami bieżącymi - mówił w Południowej Loży Radiowej Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic… » więcej 2021-12-08, godz. 09:42 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, że 4 fala w regionie nie odpuszcza, o obostrzeniach i o szczepieniach - Mamy już dwa powiaty, w których krzywa zakażeń nie rośnie tak zdecydowanie jak do tej pory i kolejne dwa lub trzy, w których krzywa się wypłaszcza, a… » więcej 2021-12-07, godz. 17:41 Agata Lika z PL 2050 o planie na gospodarkę i potrzebnej rzetelnej kampanii o szczepieniach - Nasz plan na gospodarkę powstawał przy udziale ekspertów - mówiła w Popołudniowej Loży Agata Lika, przewodnicząca opolskich struktur Polski 2050 Szymona… » więcej 2021-12-07, godz. 14:59 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc Jak UE gumkuje "Boże Narodzenie", przed czym przestrzega Papież Franciszek: "Usiłowało to robić wiele dyktatur". Lewica domaga się od rządu zaostrzenia… » więcej 2021-12-07, godz. 09:33 Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepieniach na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu - Chcemy to wprowadzić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Widzimy co się dzieje. Dziennie umiera około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał… » więcej 2021-12-06, godz. 17:03 Dr Diana Rokita-Poskart o swoich badaniach dot. wpływu studentów na rozwój miast - Ostatnio badałam dlaczego studenci z Polski wyjeżdżają na Ukrainę na studia - powiedziała dr. Diana Rokita-Poskart Katedry Polityki Regionalnej i Rynku… » więcej 2021-12-06, godz. 11:11 Poseł MN Ryszard Galla o wprowadzeniu progu wyborczego dla mniejszości i umowie koalicyjnej nowego rządu w Niemczech - Nie wiem czy pan poseł Kowalski zdaje sobie sprawę w jaki sposób dokonuje zamieszania. Na najbliższą środę jestem umówiony z wiceministrem Rzymkowskim… » więcej 2021-12-06, godz. 09:04 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski o zmniejszeniu finansowania j. niemieckiego dla mniejszości i wprowadzenie progu… - Od roku 2019, kiedy w kampanii wyborczej obiecałem walkę na rzecz przywrócenia symetrii w relacjach polsko-niemieckich, dotrzymuję słowa. W piątek ogłosiłem… » więcej 2021-12-03, godz. 17:55 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie ws. Podwyżek cen biletów w Opolu i rozmowach Tuska z węgierską opozycją Gośćmi Loży byli dziś Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, PO), Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Amadeusz Hofman (Lewica). » więcej 2021-12-03, godz. 11:33 Antoni Konopka o programie ochrony środowiska na lata 2021-2027 i zmianach w uchwale antysmogowej - W trakcie prac nad planem konsultowaliśmy się z samorządami ankietyzowane były samorządy i instytucje, zadawane były pytania o planowane przedsięwzięcia… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »