Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

W zawodzie myśliwego w kraju pracuje około 300 osób. Reszta to pasjonaci. W naszym okręgu jest około 3,5 tysiąca myśliwych, w tym 105 kobiet.

- Trzeba minimum roczny staż łowiecki – nasz gość powiedział i jednym z warunków niezbędnych do zostania myśliwym. Trzeba wdrożyć się we wszystkie arkana gospodarki łowieckiej.

- W łowisku i lesie jesteśmy tylko gośćmi – podkreślił Bartłomiej Kolanoś. – Las był przed nami. Miejmy nadzieję, że będzie także po nas, trzeba go zostawić w dobrej kondycji.

Po stażu jest jeszcze kilkutygodniowy lub nawet kilkumiesięczny kurs. Stażyści poznają teorię we wszystkich zagadnieniach oraz praktykę – w tym praktykę polowań. Po zdaniu egzaminu składamy podania o zezwolenie na broń. Przechodzimy badania lekarskie, w tym psychologiczne. Sprawdzana jest także kwestia naszej ewentualnej karalności, która eliminuje z tego wyścigu.

- Każdy myśliwy musi przechowywać broń w specjalny sposób – podkreślił Bartłomiej Kolanoś.

Niezbędna jest do tego szafa pancerna z odpowiednimi certyfikowanymi zabezpieczeniami.
2020-09-24, 12:03

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności", walce z pandemią

Tomasz Kostuś i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu" (24.09.2020)
Tomasz Kostuś i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu" (24.09.2020)
- Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała plany, a zaraz jest październik - mówiła redaktor Magdalena Ogórek. - Proszę uzbroić się w cierpliwość, zapewniam, że jeszcze w tym roku ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego zainauguruje działalność - odpowiedział poseł Tomasz Kostuś.

1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***