Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2019-06-18, 09:19

Dr Mariusz Patelski o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy cenzorów, którzy uważnie czytać musieli każdy praktycznie świstek

Dr Mariusz Patelski o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy cenzorów, którzy uważnie czytać musieli każdy praktycznie świstek
- Był czas, gdy cenzurowano wszystko, praktycznie każdy kawałek papieru, z fakturami włącznie. Nawet szkolne akademie mogły być realizowane tylko według wcześniej zatwierdzonych gotowych scenariuszy - mówił w Loży Radiowej dr Mariusz Patelski, historyk z Uniwersytetu Opolskiego, który wydał właśnie książkę o cenzurze na Opolszczyźnie w czasach Polski Ludowej.więcej »
2019-06-17, 14:24

Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie w rolnictwie

Aleksandra Hadzik o konkursie pt. Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
- 31 gospodarstw z terenu województwa opolskiego wzięło udział w wojewódzkim finale Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W skali kraju do konkursu zgłosiło się ponad tysiąc gospodarstw - powiedziała w Loży Radiowej Aleksandra Hadzik, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. - Największą nagrodą jest bezpieczeństwo - dodała.więcej »
2019-06-17, 14:18

Jerzy Naszkiewicz o swoich parlamentarnych - i nie tylko - planach na przyszłość

Jerzy Naszkiewicz o swojej roli w Sejmie
- Mam świadomość, że cztery miesiące to mało czasu, ale zrobię wszystko, żeby ten czas dobrze wykorzystać - powiedział w Loży Radiowej Jerzy Naszkiewicz, nowy poseł Ziemi Opolskiej, który objął mandat po Patryku Jakim, który - przypomnijmy - został 26 maja wybrany europosłem. Jak dodał, traktuje swoje obowiązki tym bardziej poważnie, że jesienią zamierza powalczyć o reelekcję.więcej »
2019-06-14, 14:25

Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień

Marko Markowski z PiS o aktywności młodzieżówki podczas wyborów do PE i planach na jesień
- Zaktywizowali się ci, którzy byli naszymi członkami, ale z różnych przyczyn często osobistych, wykazywali mniejszą aktywność. Jednak w wyborach do PE była mobilizacja i aż takiego wysiłku działaczy i członków się nie spodziewałem – mówił w Loży Radiowej Marko Markowski z młodzieżówki PiS, zapytany czy po wygranych wyborach do PE, do młodzieżówki PiS ustawiła się kolejka chętnych.
2019-06-14, 14:20

Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna

Violetta Porowska o wyborach w Kazachstanie, czyli o tym, że demokracja po azjatycku nie jest taka straszna
- Byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem organizacji tych wyborów - mówiła w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, która jako niezależny obserwator przypatrywała się wyborom prezydenckim w Kazachstanie, które wygrał namaszczony przez długoletniego prezydenta Nursułtana Nazarbajewa jego współpracownik Kasym Żomart Tokajew. Przy 77-procentowej frekwencji dostał 70,6 procent głosówwięcej »
2019-06-13, 15:39

WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników

WSPÓLNA SPRAWA Bez polityki migracyjnej nie zatrzymamy ukraińskich pracowników
Polska nie ma przemyślanej polityki migracyjnej a działania podejmowane lokalnie, tak jak ostatnio na Opolszczyźnie, mogą nie wystarczyć do zatrzymania w Polsce ukraińskich pracowników kuszonych przez ościenne kraje, nie tyle nawet przez Niemcy, ale przede wszystkim przez Czechy. Do takich wniosków doszli uczestnicy debaty "Wspólna sprawa" w czwartek 13 czerwca 2019 roku.więcej »
2019-06-12, 14:28

Andrzej Żylak o tym, dlaczego Polak i Chorwat to dwa bratanki

- Chorwaci i Polacy bardzo się lubią, nie bez znaczenia jest tu podobieństwo języka, które naprawdę ułatwia komunikację. Czujemy się tam nie jak obcy, ale trochę tak, jakbyśmy byli u siebie - mówił w Loży Radiowej Andrzej Żylak, honorowy konsul Republiki Chorwacji w Opolu (opolski konsulat obejmuje także województwo dolnośląskie i część śląskiego) a także honorowy obywatel Zagrzebia.więcej »
2019-06-12, 12:51

Michał Pytlik i Jerzy Przystajko o przyszłości Lewicy Razem i lewicy jako takiej

Michał Pytlik i Jerzy Przystajko "Loża Radiowa" o przyszłości Lewicy Razem
- W tej chwili zmieniliśmy nazwę, więc nazywamy się Partia Lewica Razem - powiedział w Loży Radiowej Michał Pytlik, przedstawiciel tego ugrupowania na Opolszczyźnie. - Do najbliższych wyborów pójdziemy pod tym szyldem. Czy będzie to tylko Lewica Razem, czy jeszcze coś, to się okaże - dodał.
- Otworzyliśmy się na inne środowiska lewicy w poprzednich wyborach, Ruch Sprawiedliwości Społecznej i Partia Pracy startowały z nami, w tej chwili zrobiliśmy krok, żeby to otwarcie przypieczętować - wyjaśnił Jerzy Przystajko.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »