Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2020-06-04, 13:22

Piotr Pancześnik i Grzegorz Adamczyk o sytuacji na rynku pracy, dodatku solidarnościowym i innych działaniach osłonowych

Piotr Pancześnik i Grzegorz Adamczyk w Loży Radiowej
Piotr Pancześnik i Grzegorz Adamczyk w Loży Radiowej
- To jest osłona socjalna dla tych, których dotknęła epidemia koronawirusa i mogą mieć problem ze znalezieniem pracy – tak ocenił dodatek solidarnościowy Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej.

- Mam nadzieję, że projekt dodatku solidarnościowego i podwyższony zasiłek dla bezrobotnych trafią na szybką ścieżkę legislacyjną – powiedział z kolei Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność w Opolu.
2020-06-04, 11:26

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Markiem Gróbarczykiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Markiem Gróbarczykiem, Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (04.06.2020)
Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Wśród tematów: przekop Mierzei Wiślanej i znaczenie tej inwestycji dla gospodarki, zabezpieczenie przeciwpowodziowe Opolszczyzny i kwestia Odrzańskiej Drogi Wodnej.
2020-06-03, 13:26

Jarosław Kielar o wyborach, stratach budżetu gminy z powodu pandemii, inwestycjach

Jarosław Kielar [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jarosław Kielar [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Problemy są nadal i nie ma co tego ukrywać, bo wszystko dzieje się zbyt szybko – powiedział Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka odpowiadając na pytanie o stosunek do organizacji wyborów prezydenckich. Był on jednym z pierwszych samorządowców w regionie, którzy przeciwstawili się organizacji wyborów 10 maja.
2020-06-02, 09:43

Jolanta Moroń-Świerszcz o trudnych chwilach w DPS-ie w Jakubowicach

Relokacja pacjentów [fot. Mario]
Relokacja pacjentów [fot. Mario]
- Horror zaczął się 19 kwietnia, kiedy ogłoszono kwarantannę - mówiła dr Jolanta Moroń- Świerszcz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach, która w Loży Radiowej opowiadała o trudnej sytuacji w placówce, która powstała w związku z epidemią.
2020-06-01, 13:54

Marcin Ociepa o pracach w senacie ws. wyborów prezydenckich i zarzutach wobec ministra Szumowskiego

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Z nadzieją patrzę na pracę w senacie i mam nadzieję, że senat stanie na wysokości zadania, bo dziś mamy poważne wyzwanie czyli skrzyżowanie pandemii i końcówkę kadencji prezydenta – mówił w Loży Radiowej Marcin Ociepa, poseł Porozumienia, wiceminister obrony narodowej. Przypomnijmy, że dziś izba wyższa omawiała ustawę ws. organizacji wyborów prezydenckich.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »