Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Dariusz Madera o tym, czy problemem polskiej służby…
2020-02-11, 09:15 Autor: Ireneusz Prochera

Dariusz Madera o tym, czy problemem polskiej służby zdrowia jest zarządzanie nią

Z Dariuszem Maderą rozmawia Ireneusz Prochera
- Zarządzanie jest jednym z czynników wpływających na stan finansowy szpitala - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, odnosząc się powstającego kodeksu dobrych praktyk zarządczych, który tworzą wspólnie NFZ i Polska Federacja Szpitali.
Dariusz Madera odniósł się również do nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, która ma dopuszczać zatrudnianie lekarza zza granicy w konkretnej placówce na pięć lat. W tym czasie lekarz powinien dokonać procedury nostryfikacji dyplomu. Zdaniem dyr. Madery, to dobre rozwiązanie, bo pozwala szpitalom samodzielnie weryfikować kompetencje takich osób i spowoduje, że będą one ostrożnie zatrudniać obcokrajowców.
Dariusz Madera zapewnił również, że w październiku oddany zostanie wyremontowany SOR w USK w Opolu. Poinformował, że opóźnienie spowodowane jest zmianą przepisów, które wymusiły wprowadzenie poprawek oraz potrzebę znalezienia na ich realizację pieniędzy.

Zobacz także

2020-05-08, godz. 08:48 Marcin Ociepa o nowelizacji ustawy w sprawie wyborów korespondencyjnych Marcin Ociepa, wiceprezes i poseł Porozumienia, wiceminister Obrony Narodowej - Ważność każdych wyborów stwierdza Sąd Najwyższy, w obliczu ich nie odbycia się… » więcej 2020-05-07, godz. 10:00 Janusz Kowalski o wyborach korespondencyjnych i debacie prezydenckiej - Solidarna Polska od samego początku była zwolennikiem przestrzegania Konstytucji, czyli żeby do 23 maja odbyły się wybory. Niestety, ze względu na obstrukcję… » więcej 2020-05-06, godz. 09:02 Dorota Piechowicz-Witoń o kondycji trzeciego sektora w czasie pandemii - To jest rzeczywiście specyficzny czas dla organizacji pozarządowych, bo mówimy np. o zawieszeniu działalności cyklicznych bądź zmiany formy prowadzenia działalności… » więcej 2020-05-05, godz. 10:13 Irena Koszyk o stanie przygotowań do otwarcia przedszkoli - Patrzymy na ile placówki są przygotowane i zabezpieczone, staramy się o maksymalne zachowanie bezpieczeństwa. Dyrektorki w tej chwili organizują i dbają o to… » więcej 2020-05-04, godz. 08:37 Marcin Jarzyński o wykorzystaniu Odrzańskiej Drogi Wodnej - Korzyści to rozwój transportu z wykorzystaniem Odrzańskiej Drogi Wodnej i poprawa warunków eksploatacji jazów – mówił w porannej rozmowie Marcin Jarzyński, p.o… » więcej 2020-05-03, godz. 08:35 Dr Stanisław Niewiński o historii powstania Konstytucji 3 Maja, jej znaczeniu dla Polski i Polaków - Jest to przede wszystkim, a może głównie symbol prób naprawy, modernizacji I Rzeczpospolitej u jej schyłku. Ostatecznie nieudany, ale stanowił bardzo istotny… » więcej 2020-05-02, godz. 08:35 Katarzyna Czochara o obchodach Święta Flagi w ubiegłych latach i jego perspektywach - Osób, które w Moszczance zaczęły organizować obchody, które z czasem stały się uroczystościami wojewódzkimi, było bardzo wiele, ja byłam tylko jednym z liderów… » więcej 2020-05-01, godz. 08:35 Sebastian Koćwin o genezie święta robotników i jego dzisiejszym obliczu - Oddajemy w tym dniu hołd przede wszystkim robotnikom poległym 130 lat temu w Chicago. » więcej 2020-04-30, godz. 09:57 Tomasz Kwiatek o wnioskach w sprawie dopłat do wynagrodzeń - Jeśli wnioskodawcy ten wniosek złożyli, to prosimy, aby nie dzwonili i nie pytali czy wnioski dotarły. Prosimy aby dać nam możliwość obrabiania tych wniosków… » więcej 2020-04-29, godz. 08:21 Dariusz Madera o sytuacji Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Dziś będziemy powtarzać testy dla kadry oddziału wewnętrznego gdyż mija 7 dni od wykrycia wirusa u jednego z lekarzy i jutro, pojutrze będziemy wiedzieli jaka… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »