Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Dariusz Madera o tym, czy problemem polskiej służby…
2020-02-11, 09:15 Autor: Ireneusz Prochera

Dariusz Madera o tym, czy problemem polskiej służby zdrowia jest zarządzanie nią

Z Dariuszem Maderą rozmawia Ireneusz Prochera
- Zarządzanie jest jednym z czynników wpływających na stan finansowy szpitala - mówił w porannej rozmowie W cztery oczy Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, odnosząc się powstającego kodeksu dobrych praktyk zarządczych, który tworzą wspólnie NFZ i Polska Federacja Szpitali.
Dariusz Madera odniósł się również do nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, która ma dopuszczać zatrudnianie lekarza zza granicy w konkretnej placówce na pięć lat. W tym czasie lekarz powinien dokonać procedury nostryfikacji dyplomu. Zdaniem dyr. Madery, to dobre rozwiązanie, bo pozwala szpitalom samodzielnie weryfikować kompetencje takich osób i spowoduje, że będą one ostrożnie zatrudniać obcokrajowców.
Dariusz Madera zapewnił również, że w październiku oddany zostanie wyremontowany SOR w USK w Opolu. Poinformował, że opóźnienie spowodowane jest zmianą przepisów, które wymusiły wprowadzenie poprawek oraz potrzebę znalezienia na ich realizację pieniędzy.

Zobacz także

2020-05-18, godz. 09:36 Przemysław Zych o tym, na jakich zasadach Opole otwiera żłobki i przedszkola - Biorąc pod uwagę wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, na 468 miejsc w żłobkach publicznych byliśmy w stanie uruchomić 192 miejsca. Natomiast żłobki niepubliczne… » więcej 2020-05-17, godz. 08:20 Tomasz Turba o społeczeństwie informatycznym i zagrożeniach czyhających w sieci – Informatyka jako dziedzina zawodowa stałą się dziedziną życia – podkreślił informatyk Tomasz Turba. » więcej 2020-05-16, godz. 08:20 Irena Wierny o zachorowaniu na koronawirusa, leczeniu i powrocie do zdrowia – Rozchorowałam się 11 marca wieczorem – wspominała Irena Wierny z Ozimka, prawdopodobnie pacjent „zero” w regionie. – Poczułam ogólny wstrząs całego organizmu… » więcej 2020-05-15, godz. 08:03 Michał Siek o kolejnych etapach "odmrażania" edukacji Michał Siek, opolski kurator oświaty - Trzymamy się kalendarza, który jest upubliczniony. To co nas czeka w najbliższym czasie to zajęcia praktyczne dla uczniów… » więcej 2020-05-14, godz. 09:09 Piotr Mielec m.in. o propozycji bonu turystycznego, czyli 1000 złotych na wakacje – Myślę, że jest to krok w dobrym kierunku. Na razie są to wstępne założenia, czekamy więc na szczegóły. Wcześniej jako branża byliśmy pytani o propozycje i jednym… » więcej 2020-05-13, godz. 08:18 Maciej Stefański o programie "Czyste powietrze" - Zawsze mówiłem, że program Czyste Powietrze to dobry program i był on realizowany, ale jak w każdym programie trzeba coś na bieżąco zmieniać. My w województwach… » więcej 2020-05-12, godz. 09:28 Łukasz Denys o Akademii Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Opolu – W województwie opolskim nie ma szkoły rzemieślniczej, pozwolę sobie powiedzieć, że to pierwsza tego typu szkoła w regionie, a nawet może i kraju – powiedział… » więcej 2020-05-11, godz. 09:07 Wojciech Komarzyński m.in. o dotacjach na walkę z suszą i wyzwaniach stojących przed opolskim rolnictwem – Z dużą nadzieją spoglądam w niebo i rozglądam się za opadami, podobnie jak większość rolników. Niestety problem suszy dotknie nas w tym roku i oczywiście nie… » więcej 2020-05-10, godz. 08:26 Anna Bieniasiewicz o przyczynach, leczeniu i profilaktyce udaru mózgu Anna Bieniasiewicz, lekarz neurolog z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Św. Jadwigi w Opolu - Zawał mózgu jest tym rodzajem udaru, który polega na… » więcej 2020-05-09, godz. 08:25 Dr Błażej Choroś o historii powstania Unii Europejskiej, jej celach, znaczeniu politycznym i gospodarczym Dr Błażej Choroś, politolog z Uniwersytetu Opolskiego - Unia Europejska to projekt , który narodził się tuż po II wojnie światowej, ale też w w dużej mierze w… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »