Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowy ze Stanisławem Rożniatowskim i Rolandem…
2018-11-02, 09:23 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy ze Stanisławem Rożniatowskim i Rolandem Wrzeciono o szkolnictwie bliżej rynku pracy

Stanisław Rożniatowski [fot. Barbara Więcek]
Stanisław Rożniatowski [fot. Barbara Więcek]
Ze Stanisławem Rożniatowskim rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Stanisław Rożniatowski, wicedyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji
Projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2" został nominowany przez Komisję Europejską do nagrody VET Excellence Awards 2018 za doskonałe kształcenie i szkolenie zawodowe w kategorii ”Europejskie fundusze na rzecz doskonałości”. - Jesteśmy tym szczęściarzem, który został nominowany do nagrody jako jedyny z całej Polski - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Stanisław Rożniatowski, wicedyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji. W projekcie wzięło udział ponad tysiąc uczniów, którzy nabierali potrzebnych umiejętności na stażach i praktykach w blisko 400 firmach w naszym regionie. Przeszkoleni zostali także nauczyciele. - 162 nauczycieli przeszło szkolenia, praktyki i staże w firmach, w których uczniowie się kształcili. Na przestrzeni lat dużo w firmach się działo. Nowe maszyny, nowe technologie. Nauczyciel po stażu wiedział, czego i jak mają uczyć - wyjaśnił dyrektor Rożniatowski.
Roland Wrzeciono o projekcie "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki
- Byliśmy odpowiedzialni za działania zbliżające uczniów z przedsiębiorcami - powiedział w "Poglądach i osądach" Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. OCRG było partnerem projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2". - Byliśmy odpowiedzialni za wizyty studyjne w firmach, a instytucje otoczenia biznesu zwracały uwagę na to, żeby pokazywać uczniom jakie możliwości drzemią w naszych zakładach - dodał. - Mieliśmy informację, że uczniom już w trakcie staży była proponowana praca. Przedsiębiorcy mówili, że mogą zobaczyć jak funkcjonuje system szkolnictwa zawodowego, a przedstawiciele działów HR dowiedzieli się na jakich pracowników mogą liczyć w rekrutacji. Z kolei uczniowie mówili, że dowiedzieli się, czego mogą spodziewać się w danej firmie, jak będzie wyglądała ich ścieżka kariery.

Na projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2" można głosować drogą internetową do 7 listopada. Szczegóły można znaleźć na stronie i profilu fb OCRG, urzędu marszałkowskiego oraz Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji.

Zobacz także

2021-03-27, godz. 08:30 Maciej Stefański o drugiej edycji naboru programu Moja Woda Program Moja Woda cieszy się w regionie dużym zainteresowaniem. W poniedziałek 22 marca ruszył drugi nabór wniosków. - Po niecałym tygodniu naboru mamy… » więcej 2021-03-21, godz. 09:00 Monika Bartel o szczegółach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań Wielkimi krokami zbliża się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, porannego gościa zapytaliśmy więc o szczegóły. Monika Bartel, rzecznik Urzędu… » więcej 2021-03-20, godz. 09:00 Teresa Barańska o ostatniej debacie w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej i konkursie dla samorządów Pro Familia… Gościem porannej rozmowy była wicewojewoda opolski Teresa Barańska, którą zapytaliśmy o ostatnią debatę w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej… » więcej 2021-03-14, godz. 08:35 Monika Bartel o tym, jak dokonać Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań przez internet Za dwa tygodnie rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Spis Ludności i Mieszkań. - 1 kwietnia na stronie spis.gov.pl zostanie udostępniona aplikacja spisowa… » więcej 2021-03-13, godz. 08:35 Marek Tomków o zestawieniu najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia a także o szczepionkach przeciwko… Marek Tomków prezes Prezes Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej i wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej awansował na 46. miejsce w rankingu najbardziej wpływowych… » więcej 2021-03-07, godz. 08:45 Michał Kramarz o aplikacji "Opole Plus" Gościem porannej rozmowy „W cztery oczy” był Michał Kramarz, zastępca naczelnika Biura Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Opola, który opowiadał o… » więcej 2021-03-06, godz. 08:45 Piotr Ciona o XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Gościem porannej rozmowy „W cztery oczy” był Piotr Ciona, zastępca dyrektora KRUS w Opolu, który przedstawił szczegóły kolejnego konkursu skierowanego… » więcej 2021-02-28, godz. 08:25 Damian Kolarczyk o tym, dlaczego Park Naukowo Technologiczny przystąpił do Polskiej Chmury Park Naukowo-Technologiczny w Opolu dołączył do Polskiej Chmury. - Polska Chmura to porozumienie wiodących dostawców usług chmurowych - wyjaśnił w porannej… » więcej 2021-02-27, godz. 08:25 Monika Bartel o tym, jak wyglądały szkolenia kandydatów na rotmistrzów Monika Bartel z Urzędu Statystycznego Dobiegają końca szkolenia kandydatów na rachmistrzów. W województwie opolskim rachmistrzów potrzeba około 400, zgłosiło… » więcej 2021-02-21, godz. 08:30 Antoni Konopka o sieci Dziedzictwa Kulinarnego Opolszczyzny - Sieć dziedzictwa kulinarnego to realizacja pewnego pomysłu, który też przewija się w naszym kraju, kiedy mówimy o tym, że trzeba zbliżyć konsumenta… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »