Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowa z dr hab. Urszulą Łangowską-Szczęśniak…
2017-11-07, 10:38 Autor: Zbigniew Górniak (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z dr hab. Urszulą Łangowską-Szczęśniak i komentarz prof. Stanisława S. Nicieji

Dr hab. Urszula Łangowska-Szczęśniak o nagrodzie im. Karola Miarki
Dr hab. Urszula Łangowska–Szczęśniak, ekonomistka z uniwersytetu Opolskiego
W rozmowie „W cztery oczy” gościem Radia Opole była dr hab. Urszula Łangowska-Szczęśniak, ekonomistka, która w poniedziałek 6 listopada w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odebrała nagrodę im. Karola Miarki. Otrzymują je naukowcy, twórcy, ludzie związani ze Śląskiem, tworzący jego kulturę i historię. Prof. Łangowska-Szczęśniak wniosła duży wkład w tworzenie i rozwój nauk ekonomicznych w województwie opolskim. Jest autorką licznych publikacji, dotyczących rozwoju społeczno- gospodarczego Opolszczyzny, m.in. „Modele ekonometryczne rozwoju miast Opolszczyzny” czy „Rozwój miast i zarządzanie gospodarką miejską Opolszczyzny”. Pełniła liczne funkcje w ciałach kolegialnych Uniwersytetu Opolskiego. Tegorocznymi laureatami z naszego regionu zostali także: Tadeusz Chrobak - dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu oraz Jacek Wawrzynek – adwokat i radca prawny, przewodniczący kapituły Fundacji Nagrody im. Jana i Wojciecha Wawrzynków.
Prof. Stanisław S. Nicieja o tym, kim był Karol Miarka
Prof. Stanisław S. Nicieja, historyk z Uniwersytetu Opolskiego
A w „Poglądach i osądach” prof. Stanisław S. Nicieja, historyk, wieloletni i wielokrotny rektor Uniwersytetu Opolskiego, opowiedział kim był Karol Miarka, którego nagrodą sam swego czasu został uhonorowany. Ocenił też rolę tego typu nagród w docenianiu i wskazywaniu lokalnych osobowości, ludzi zasłużonych dla kultury, nauki, sztuki, samorządności.

Zobacz także

2021-05-30, godz. 08:25 Marcin Sagan o zasadach, jakie będę obowiązywały na Opolskim Parku Sportu - Latem 2019 roku zakładaliśmy, że Opolski Park Sportu oddamy jesienią 2021. Nie ma jesieni, jest wiosna i zbliża się lato, więc udało nam się to zrobić… » więcej 2021-05-29, godz. 08:25 Hanna Sterniuk-Mościcka o najnowszych statystykach dotyczących Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2… - 1/3 tego czasu spisowego już za nami. Na Opolszczyźnie spisało się prawie 23 proc. ludności, to sporo, bo jesteśmy powyżej średniej krajowej. W Polsce… » więcej 2021-05-23, godz. 08:30 Rafał Tkacz o zmianach na stanowiskach radnych, wójtów i burmistrzów w województwie opolskim 22 przypadki zmiany na stanowisku wójta, burmistrza lub radnego gminy czy powiatu nastąpiły w ciągu ostatnich 15 miesięcy, czyli w czasie pandemii. Część… » więcej 2021-05-22, godz. 08:30 Monika Bartel o wygranych w loterii i aktualnych statystykach związanych ze spisem 18% mieszkańców Opolszczyzny spisało się już w trwającym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Największy odsetek spisanych jest w gminie Wilków to… » więcej 2021-05-16, godz. 08:30 Piotr Metz o koncercie upamiętniającym III Powstanie Śląskie "Moja ziemio wyśniona" to tytuł koncertu, który zabrzmi wieczorem w opolskim amfiteatrze z okazji setnej rocznicy III Powstania Śląskiego. - Zagrają w… » więcej 2021-05-15, godz. 08:30 Hanna Sterniuk-Mościcka o możliwości samospisu przez internet i informacjach dotyczących loterii - Mamy 45 dzień spisu powszechnego, na Opolszczyźnie spisało się niewiele ponad 15 procent mieszkańców - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy"… » więcej 2021-05-09, godz. 08:19 Tobiasz Nykamowicz o tym, czy Opolszczyzna jest przyjazna rowerzystom Czy Opolszczyzna jest przyjazna rowerzystom? Jak rozwijać sieć tras rowerowych w naszym regionie? O tym rozmawialiśmy z Tobiaszem Nykamowiczem, inżynierem… » więcej 2021-05-08, godz. 08:18 Piotr Mielec o tym, czy branża turystyczna jest w stanie odrobić straty po lockdownie Od dziś działalność wznawiają hotele, a w kolejnych tygodniach harmonogram luzowania obostrzeń zakłada odmrażanie restauracji i sfer fitness. Czy lato… » więcej 2021-05-03, godz. 08:30 Dr Bartosz Kuświk o wybuchu III powstania śląskiego W nocy z 2 na 3 maja 1921 roku doszło do wybuchu III powstania śląskiego. Jak wyglądał poranek powstańców? Jakie były poszczególne fazy powstania? O tym… » więcej 2021-05-02, godz. 08:30 Jerzy Czerwiński o Dniu Flagi Narodowej i Dniu Polaków za granicą Towarzyszy Polakom w ważnych chwilach, zarówno podczas wzniosłych wydarzeń jak i w dniach żałoby np. po stracie wybitnych rodaków – mowa o fladze narodowej… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »