Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mieczysławem Wojtaszkiem i komentarz V ...
2017-04-21, 09:27 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Mieczysławem Wojtaszkiem i komentarz Violetty Porowskiej

Mieczysław Wojtaszek o planach pracy rady opolskiego oddziału NFZ
Mieczysław Wojtaszek, nowy przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ
– Nieunikniona reforma służby zdrowia była odkładana od kilkunastu lat, trzeba ją wreszcie wprowadzić. Pacjenci powinni się uzbroić w cierpliwość, ale efekty będą dla nich korzystne, bo szpital nie tylko udzieli im pomocy, ale także zadba o rehabilitację – mówił w rozmowie „W cztery oczy” Mieczysław Wojtaszek, nowy przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ, dodając, że wprowadzenie w regionie sieci szpitali powinno być bezbolesne, bo oddolna reforma, polegająca na racjonalizacji liczby oddziałów i łóżek, trwa na Opolszczyźnie od lat. Wojtaszek mówił też, że rada będzie się starała ograniczać migrację pacjentów (opolski NFZ płaci za usługi wykonane poza regionem 150 mln zł) oraz namawiać samorządy do robienia programów profilaktycznych (fundusz ma to 8,5 mln zł).
Violetta Porowska o tym, co dzieje się w opolskiej służbie zdrowia
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
– Minister zdrowia zdecydował, że to wojewoda decyduje o obsadzie rady wojewódzkich oddziałów NFZ, bo rząd chce mieć większą możliwość koordynacji tego, co się dzieje w służbie zdrowia. Nie sądzę, by w przypadku Opolszczyzny doszło do sporów z samorządami, bo wszystkie szpitale powiatowe wejdą do sieci. Wiem też, że w NFZ trwają prace nad dopisaniem do sieci tych szpitali, które nie spełniają kryteriów, ale są regionowi potrzebne – mówiła w „Poglądach i osądach” wicewojewoda Violetta Porowska, dodając, że Wojtaszek, dyrektor wydziału zdrowia OUW i człowiek, który zajmuje się ochroną zdrowia od 18 lat, to najlepszy kandydat na przewodniczącego rady opolskiego oddziału NFZ.

Zobacz także

2018-04-09, godz. 10:00 Rozmowy z Przemysławem Tejkowskim oraz Adrianem Czubakiem Przemysław Tejkowski, aktor teatralny i filmowy W rozmowie "W cztery oczy" gościem Radia Opole był Przemysław Tejkowski, aktor teatralny i filmowy, który gra ... » więcej 2018-04-08, godz. 09:00 Paweł Szczabel o rozwijającej się akcji "Zupa w Opolu" - Cały czas pozostajemy otwarci na każdego, kto chciałby włączyć się w akcję "Zupa w Opolu" - powiedział w "Poglądach i osądach" Paweł Szczabel, prezes Fundac ... » więcej 2018-04-08, godz. 08:30 Rozmowa z Grzegorzem Nowakiem z biura podróży Retman Kraje arabskie wróciły do łask Polaków - tak o rynku turystycznym mówił w rozmowie "W cztery oczy" Grzegorz Nowak z biura podróży Retman. Naszego gościa pytal ... » więcej 2018-04-07, godz. 09:01 Marta Polanowska o Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Brzegu - Uczniowie szkół średnich będą rywalizować ze sobą zarówno w konkurencjach teoretycznych, jak i praktycznych. Sytuacje, w których będą musieli wykazać się uc ... » więcej 2018-04-07, godz. 08:30 Rozmowa z Joanną Ławicką, prezes Fundacji Prodeste Kto wydaje diagnozę, jakie są jej koszty i czy państwo wspiera rodziny dzieci u których stwierdzono stan autyzmu. Te pytania zadaliśmy Joannie Ławickiej, prez ... » więcej 2018-04-06, godz. 10:08 Rozmowa z Pawłem Grabowskim oraz komentarz dr. Witolda Potwory Paweł Grabowski, poseł Kukiz'15 Komisja ds. nieprawidłowości wokół VAT jest koniecznością, przekonywał dziś w rozmowie "W cztery oczy" Paweł Grabowski, poseł ... » więcej 2018-04-05, godz. 09:46 Rozmowa z Sebastianem Szczurkiem i komentarz Rafała Mazura Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego oddziału ZUS Gościem rozmowy "W cztery oczy" był Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej 2018-04-04, godz. 09:09 Rozmowa z Zuzanną Bućko i komentarz Tomasza Zacharewicza Zuzanna Bućko, asystentka literacka Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu W związku z 43. Opolskimi Konfrontacjami Teatralnymi gościem rozmowy "W cztery oczy ... » więcej 2018-04-03, godz. 10:08 Rozmowa z Bartoszem Maziarzem i komentarz Marko Markowskiego Dr Bartosz Maziarz, politolog i specjalista ds. bezpieczeństwa Kupno systemów Patriot utonęło w politycznych sporach, choć jak twierdzą niektórzy specjaliści ... » więcej 2018-04-02, godz. 09:00 Rozmowa z dr. Pawłem Szymkowiczem, naczelnikiem wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Głuchołazach - Czesi w okresie świątecznym mają dużo dłuższy weekend niż Polacy - powiedział w świątecznych "Poglądach i osądach" dr Paweł Szymkowicz, naczelnik Wydziału P ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »