Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Mieczysławem Wojtaszkiem i komentarz V ...
2017-04-21, 09:27 Autor: Marek Świercz (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Rozmowa z Mieczysławem Wojtaszkiem i komentarz Violetty Porowskiej

Mieczysław Wojtaszek o planach pracy rady opolskiego oddziału NFZ
Mieczysław Wojtaszek, nowy przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ
– Nieunikniona reforma służby zdrowia była odkładana od kilkunastu lat, trzeba ją wreszcie wprowadzić. Pacjenci powinni się uzbroić w cierpliwość, ale efekty będą dla nich korzystne, bo szpital nie tylko udzieli im pomocy, ale także zadba o rehabilitację – mówił w rozmowie „W cztery oczy” Mieczysław Wojtaszek, nowy przewodniczący rady opolskiego oddziału NFZ, dodając, że wprowadzenie w regionie sieci szpitali powinno być bezbolesne, bo oddolna reforma, polegająca na racjonalizacji liczby oddziałów i łóżek, trwa na Opolszczyźnie od lat. Wojtaszek mówił też, że rada będzie się starała ograniczać migrację pacjentów (opolski NFZ płaci za usługi wykonane poza regionem 150 mln zł) oraz namawiać samorządy do robienia programów profilaktycznych (fundusz ma to 8,5 mln zł).
Violetta Porowska o tym, co dzieje się w opolskiej służbie zdrowia
Violetta Porowska, wicewojewoda opolski
– Minister zdrowia zdecydował, że to wojewoda decyduje o obsadzie rady wojewódzkich oddziałów NFZ, bo rząd chce mieć większą możliwość koordynacji tego, co się dzieje w służbie zdrowia. Nie sądzę, by w przypadku Opolszczyzny doszło do sporów z samorządami, bo wszystkie szpitale powiatowe wejdą do sieci. Wiem też, że w NFZ trwają prace nad dopisaniem do sieci tych szpitali, które nie spełniają kryteriów, ale są regionowi potrzebne – mówiła w „Poglądach i osądach” wicewojewoda Violetta Porowska, dodając, że Wojtaszek, dyrektor wydziału zdrowia OUW i człowiek, który zajmuje się ochroną zdrowia od 18 lat, to najlepszy kandydat na przewodniczącego rady opolskiego oddziału NFZ.

Zobacz także

2017-04-08, godz. 08:40 Rozmowa z Jarosławem Gałęzą Jarosław Gałęza, dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej - To jedna z kilku imprez w naszym województwie, której tradycja sięga tak daleko wstecz - powiedział Jarosław ... » więcej 2017-04-07, godz. 09:15 Rozmowa z Violettą Porowską i komentarz Anny Radlak Violetta Porowska, wicewojewoda opolska W rozmowie "W cztery oczy" rok funkcjonowania programu 500 Plus skomentowała wicewojewoda opolska, Violetta Porowska. ... » więcej 2017-04-06, godz. 09:14 Rozmowa z Piotrem Woźniakiem i komentarz Jerzego Szteligii Piotr Woźniak, szef opolskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej W sondażu przeprowadzonym dla NOWEJ TV i Super Expressu, zaskakująco wysokie miejsce zajął Sojusz ... » więcej 2017-04-05, godz. 09:46 Rozmowa z Patrykiem Jakim i komentarz kpt. Wojciecha Nowosielskiego Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości W rozmowie „W cztery oczy” wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odpowiadał na pytania dotyczące rozszerzenia w p ... » więcej 2017-04-04, godz. 08:38 Rozmowa z Maciejem Milewskim i komentarz Edwarda Kindera Podinsp. Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu O 6 procent wzrosła liczba wypadków komunikacyjnych na Opolszczyźnie ... » więcej 2017-04-03, godz. 08:03 Rozmowa z Marcinem Ociepą i komentarz Arkadiusza Jasińskiego Marcin Ociepa, prezes Collegium Nobilium Opoliense Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja nauki w Collegium Nobilium Opoliense, Czym jest ta – jak sami z dumą ... » więcej 2017-04-02, godz. 08:35 Rozmowa z Małgorzatą Grus, prezesem stowarzyszenia „Jednym słowem” – Ideą tego dnia jest podnoszenie świadomości społeczeństwa odnośnie sposobu funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu – powiedziała w rozmowie „W cztery oczy” ... » więcej 2017-04-01, godz. 08:35 Rozmowa z Maciejem Kochańskim, rzecznikiem Uniwersytetu Opolskiego Do Uniwersytetu Opolskiego płynie strumień pieniędzy z całego regionu. – Dotacje na utworzenie kierunku lekarskiego dostajemy od samorządów gminnych, powiatow ... » więcej 2017-03-31, godz. 09:55 Rozmowa z Adrianem Czubakiem i komentarz Pawła Nakoniecznego Adrian Czubak, wojewoda opolski – O tym, czy odwołamy się od wyroku WSA w sprawie studium zagospodarowania Nysy, zadecydujemy, gdy dostaniemy go wraz z uzasad ... » więcej 2017-03-29, godz. 14:52 Rozmowa z Ireneuszem Jakim i komentarz Mirosława Pietruchy Ireneusz Jaki, prezes WiKu - To potężna, obliczona na kilka lat inwestycja, o łącznej wartości prawie 149 milionów złotych. Projekt przygotowywaliśmy półtora ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »