Radio Opole » Kraj i świat
2024-06-07, 22:20 Autor: PAP

Ekstraklasa koszykarzy - King - Trefl 81:76 (opis)

Czwarty mecz finałowy: King Szczecin – Trefl Sopot 81:76 (23:22, 12:14, 26:15, 20:25)

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 3-1 dla Kinga. Piąte spotkanie odbędzie się w Sopocie w poniedziałek 10 czerwca o godz. 20.00.

King: Zac Cuthbertson 15, Przemysław Żołnierewicz 11, Michał Nowakowski 9, Morris Udeze 8, Michale Kyser 8, Matt Mobley 8, Darryl Woodson 8, Andrzej Mazurczak 7, Tony Meier 5, Kacper Borowski 2;

Trefl Sopot: Jakub Schenk 23, Geoffrey Groselle 14, Paul Scruggs 11, Mikołaj Witliński 7, Jarosław Zyskowski 7, Andy Van Vliet 6, Aaron Best 5, Benedek Varadi 3, Auston Barnes 0.

King Szczecin po raz trzeci wygrał z Trelem Sopot. Tym razem 81:76 (23:22, 12:14, 26:15, 20:25). W rywalizacji o tytuł mistrzów Polski szczecinianie prowadzą 3:1. Potrzebują tylko jednej wygranej, by obronić tytuł zdobyty przed rokiem.

Początek meczu wprawdzie należał do gości, ale to gospodarze wydawali się być bardziej rozluźnieni i świadomi własnych sił. Mimo iż Trefl prowadził od początku meczu, to Moris Udeze i Zac Cuthberston pozwalali sobie na widowiskowe wsady z kontr. Tak, jakby byli świadomi swej mentalnej i technicznej przewagi nad rywalami. Na dwie minuty przed końcem kwarty Cuthberston trafił za trzy i „Wilki Morskie" objęły prowadzenie (19:18).

Minutę po wznowieniu gry spopocianie odzyskali przewagę za sprawą Mikołaja Witlińskiego. I cała kwarta toczyła się w duchu wymiany ciosów i przechodzenia prowadzenia z jednej na drugą stronę. Ostatecznie na przerwę goście schodzili prowadząc jednym punktem.

O ile po trzecim meczu finałowej rywalizacji trener Kinga Arkadiusz Miłoszewski wspominał, że to nie była najlepsza promocja koszykówki, to druga kwarta piątkowego starcia była wręcz antyreklamą.

Po przerwie wszystko się zmieniło. Głównie za sprawą gospodarzy. Na prowadzenie wyprowadził Kinga Zac Cuthberston z rzutów osobistych. Potem trójkę dorzucił Daryl Woodson i kolejne punkty Morris Udeze. Zrobiło się 43:36 dla gospodarzy, którzy wyraźnie poczuli luz i zaczęli bawić kibiców koszykówką. W ekipie Trefla wyraźnie brakowało lidera. Próbował Jarosław Zyskowski, próbował Jakub Schenk czy Paul Scruggs. Jednak za dużo było strat w grze Trefla i rzutów z nieprzygotowanych akcji, które nie dawały punktów.

Tymczasem King ma wyraźnego lidera. To Andrzej Mazurczak. Nawet jeśli w tym meczu nie był wśród najskuteczniejszych pod koszem rywali, to na parkiecie dzielił i rządził. Od niego rozpoczynała się każda akcja i często to właśnie on był autorem kluczowego podania.

Gdy wydawało się, że gospodarze kontrolują mecz, swoje dwie ważne minuty zaliczył w zespole Trefla Geoffrey Groselle. Trzema rzutami zdobył sześć punktów i na 2 minuty i 40 sekund do końcowej syreny goście złapali kontakt (73:70 dla Kinga).

Kiedy na 30 sekund przed końcem czasu Cuthberston trafił za dwa punkty, Netto Arena zadrżała od euforii kibiców „Watahy”. Było 79:73 i trzecie zwycięstwo prawie pewne. Tym bardziej, że rywale stracili wiarę w odrobienie strat. „Trójka” Kuby Schenka na zakończenie meczu była rzutem na otarcie łez.

Teraz – przynajmniej na jeden mecz, rywalizacja przenosi się do Ergo Areny. Piąty mecz zaplanowany jest na poniedziałek 10 czerwca. Kingowi brakuje jednego zwycięstwa do obrony tytułu. Jeśli nie wygra w Trójmieście, kolejny mecz odbędzie się w Szczecinie 13 czerwca. (PAP)

pż/ af/

Kraj i świat

2024-06-30, godz. 15:50 Francja/ Wyborcy w Saint-Denis: chcemy głosować za Francją równości W Saint-Denis, na przedmieściach Paryża, gdzie wśród mieszkańców wielu to imigranci, trwa w niedzielę głosowanie w przedterminowych wyborach parlamentarnych… » więcej 2024-06-30, godz. 15:50 Małopolskie/ Zablokowana dk 75 w Tworkowej; ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne (aktl.) Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w czołowym zderzeniu dwóch aut osobowych na drodze krajowej nr 75 w Tworkowej między Brzeskiem a Nowym Sączem… » więcej 2024-06-30, godz. 15:50 Rajdowe MŚ - Rovanpera najszybszy w Mikołajkach (krótka) Mistrz świata Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1) wygrał w Mikołajkach 80. Rajd Polski, siódmą rundę samochodowych mistrzostw świata. » więcej 2024-06-30, godz. 15:40 Były selekcjoner Polski Paulo Sousa trenerem Szabab Al-Ahli Dubaj Prowadzący w 2021 r. piłkarską reprezentację Polski Paulo Sousa został w niedzielę ogłoszony nowym trenerem Szabab Al-Ahli Dubaj, podał w komunikacie klub… » więcej 2024-06-30, godz. 15:40 W. Brytania/ Premier Sunak broni dorobku 14 lat rządów Partii Konserwatywnej Premier Rishi Sunak przekonywał w niedzielę, że po 14 latach rządów jego Partii Konserwatywnej w Wielkiej Brytanii żyje się lepiej oraz że pozostały tylko… » więcej 2024-06-30, godz. 15:40 USA/ Huragan Beryl osiągnął niebezpieczną kategorię trzecią Huragan Beryl przemieszczający się na zachód w rejonie Karaibów nasilił się, co spowodowało podniesienie kategorii z drugiej do trzeciej, poinformowało… » więcej 2024-06-30, godz. 15:20 Motocyklowe MŚ - Bagnaia najszybszy w Assen Broniący tytułu mistrza świata w klasie MotoGP włoski motocyklista Francesco Bagnaia (Ducati) wygrał na torze w Assen wyścig o Grand Prix Holandii, ósmą… » więcej 2024-06-30, godz. 15:20 Liga hiszpańska - Depay odchodzi z Atletico Madryt Atletico Madryt ogłosiło, że nie przedłuży wygasających kontraktów z napastnikiem Memphisem Depayem oraz obrońcami Mario Hermoso i Gabrielem Paulistą… » więcej 2024-06-30, godz. 15:10 Lekkoatletyczne MP - Tomala: myślimy o igrzyskach, a Bydgoszcz była przystankiem w tej drodze 'Część zawodników start w Bydgoszczy traktowała jako trening i sprawdzian formy, bo myślimy o igrzyskach, a mistrzostwa Polski są tylko przystankiem w tej… » więcej 2024-06-30, godz. 15:00 Synoptyk IMGW: pogoda w niedzielę po południu bardzo niebezpieczna Pogoda po południu w niedzielę będzie niebezpieczna. IMGW wystawiło ostrzeżenia trzeciego stopnia przed burzami. Obejmą one obszar od Pomorza, Warmii po… » więcej