Radio Opole » Sport i turystyka
2018-03-12, 14:06 Autor: Jan Poniatyszyn

Chrobry Głuchołazy bliżej drugiej rundy fazy play-off pierwszej ligi koszykarek

Tadeusz Widziszowski, trener Chrobrego Basket Głuchołazy skutecznie zmobilizował swoje zawodniczki [zdj. Bartosz Kuraś]
Zawodniczki Chrobrego Basket Głuchołazy wygrały pierwszy mecz fazy play-off z trudnymi rywalkami. W własnej hali 64:54 pokonały Grot TomiQ Pabianice. Zwycięstwo to nie przyszło jednak łatwo, gdyż do przerwy przegrywały 27:34. O sukcesie przesądziła trzecia kwarta wygrana przez Głuchołazianki 22:4.
- Był to mecz walki - mówi Karolina Kaczmarek z Chrobrego Głuchołazy. – Pozwoliłyśmy, aby koleżanki z Pabianic narzuciły nam swój styl gry. Jednak w szatni otrząsnęłyśmy się z tego i wreszcie po połowie zaczęłyśmy grać swoją koszykówkę, co zaprocentowało wygraną. Zwyciężyła drużyna, która pokazała większy charakter i zostawiła więcej serca na boisku.

W fazie play-off pierwszej ligi koszykarek do następnego etapu gier przechodzi zespół, który odniesie dwa zwycięstwa.

- W najgorszym razie czekają nas jeszcze dwa mecze - mówi Tadeusz Widziszowski, trener Chrobrego Basket Głuchołazy. – Gdyby za tydzień nie udało nam się wygrać w Pabianicach to ten trzeci, decydujący mecz będzie u nas. Co to znaczy własny parkiet pokazały dzisiaj nasze dziewczyny. Do przerwy nic nam nie szło, a potem swoje zrobili nasi kibice i własna hala. Sytuacja zupełnie się odwróciła. Szanujemy rywala. Nadal uważamy, że są wyrównane szanse, ale obroniliśmy przewagę swojego parkietu. Czeka nas jeszcze jeden, albo dwa trudne mecze. Pabianice to jest klasowy zespół.

W pierwszym meczu play-off najskuteczniejsza w drużynie Chrobrego Basket Głuchołazy była Joanna Czarnecka 18 pkt. Po 13 oczek zdobyły Aleksandra Dziwińska i Małgorzata Zuchora.
Karolina Kaczmarek
Tadeusz Widziszowski

Sport i turystyka

2024-07-20, godz. 18:07 Sparing opolskich III-ligowców na korzyść MKS Kluczbork Stal Brzeg przegrała przedsezonowy sparing z MKS-em Kluczbork 1:2. » więcej 2024-07-19, godz. 22:24 Kiepska inauguracja nowego sezonu przy Oleskiej. Odra Opole przegrywa z Ruchem Chorzów Odra Opole bez punktów na inaugurację rozgrywek w piłkarskiej Betclic 1. Lidze. Niebiesko-czerwoni przegrali przed własną publicznością ze spadkowiczem… » więcej 2024-07-19, godz. 10:14 Odra Opole podejmuje Ruch Chorzów. Ruszają rozgrywki w piłkarskiej Betclic 1. Lidze Odra Opole pod wodzą nowego trenera Radosława Sobolewskiego, z wieloma nowymi zawodnikami w składzie rozpoczyna sezon 2024/25 w piłkarskiej Betclic 1. Lidze… » więcej 2024-07-17, godz. 20:34 Odra Opole gotowa na nowy sezon w piłkarskiej I lidze. Za nami oficjalna prezentacja drużyny [ZDJĘCIA] Odra Opole przedstawiła drużynę i sztab szkoleniowy, który będzie walczył o ligowe punkty w nadchodzącym sezonie w piłkarskiej Betclic 1. Lidze. Oficjalna… » więcej 2024-07-12, godz. 18:56 Remis Odry Opole w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole zremisowała z Rakowem Częstochowa 1:1, siódmą drużyną minionego sezonu piłkarskiej ekstraklasy, w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem… » więcej 2024-07-12, godz. 13:00 Kędzierzyńska ZAKSA i Stal Nysa skompletowały składy na nowy sezon w PlusLidze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle skompletowała skład na nowy sezon w Polskiej Lidze Siatkówki. W przerwie między rozgrywkami w zespole trójkolorowych doszło do prawdziwej… » więcej 2024-07-08, godz. 19:17 Karol Urbanowicz podpisał kontrakt z kędzierzyńską ZAKSĄ 23-letni środkowy Karol Urbanowicz został nowym zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Klub trzykrotnych triumfatorów w Lidze Mistrzów poinformował, że to… » więcej 2024-07-08, godz. 14:42 Opolski tenisista Jan Chłodnicki trzecim zawodnikiem w Polsce Jan Chłodnicki, utalentowany tenisista z Opola z kolejnym sukcesem na koncie. » więcej 2024-07-08, godz. 07:41 Żużel: Kolejarz Opole bez punktów i bonusa Kolejarz Opole bez punktów w 8. kolejce 2. Ligi Żużlowej. Opolanie przegrali na wyjeździe z Lokomotivem Daugavpils 36:54. Rywale zdobyli także punkt bonu… » więcej 2024-07-06, godz. 16:00 Miłośnicy aikido szkolą się w Opolu. Seminarium z japońskimi mistrzami potrwa do niedzieli W Opolu odbywa się zjazd miłośników aikido - japońskiej sztuki walki, który organizowany jest przez organizację Buikukai Polska. Na seminaria i szkolenia… » więcej