Radio Opole » Sport i turystyka
2017-11-05, 20:41 Autor: Paweł Konieczny

1 liga koszykówki: Dobra passa Chrobrego, fatalna Pogoni

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy [fot. Bartosz Kuraś]
Czwartą porażkę z rzędu w tym sezonie mają na swoim koncie zawodnicy prudnickiej Pogoni. Tym razem podopieczni Macieja Maciejewskiego przegrali na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz 69:101. W nieco lepszych nastrojach z meczu na obcym terenie wróciły głuchołaskie koszykarki. Pokonały jednego z faworytów rozgrywek, Lidera Swarzędz 61:47.
Pogoń Prudnik jechała do Bydgoszczy po trzech porażkach na własnym parkiecie, licząc na to, że sytuacja odwróci się daleko od domu. Już pierwsza kwarta przekonała kibiców gospodarzy, że prudniczanie mogą mieć problem z walką o zwycięstwo. Astoria prowadziła po 10 minutach 22:11. Druga kwarta dała gospodarzom powiększenie przewagi, a na przerwę drużyny schodziły przy stanie 50:25. Odrabianie strat po przerwie okazało się nierealne. Rywale Pogoni w trzeciej kwarcie powiększyli przewagę (27:20), a w czwartej obie ekipy zdobyły po 24 punkty.

Pogoń, która wygrała w tym sezonie tylko dwa spotkania na osiem rozegranych, znajduje się na 12. pozycji w tabeli zaplecza ekstraklasy. Kolejny mecz podopieczni Macieja Maciejewskiego zagrają na własnym terenie już w środę (08.11). O 18:30 podejmą Polfarmex Kutno, który zajmuje 4. miejsce w tabeli 1. ligi.

Zdecydowanie lepsze nastroje są w MUKS-ie Chrobry Basket Głuchołazy. Nasze pierwszoligowe koszykarki wygrały trzecie spotkanie z rzędu i to z wyżej notowanymi rywalkami. Głuchołazianki dobrze weszły w pierwszą kwartę, którą wygrały 18:14. W drugiej powiększały zdobycz punktową, dzięki czemu przed przerwą miały już ośmiopunktową przewagę (35:27). Niezwykle wyrównana gra toczyła się w trzeciej kwarcie, którą Lider wygrał 16:15. W czwartej części podopieczne Tadeusza Widziszowskiego nie pozostawiły jednak wątpliwości, która drużyna jest lepiej dysponowana dnia rozgrywek. Wygrały ją 11:4.

Zwycięstwo daje MUKS-owi awans na 6. miejsce w klasyfikacji zaplecza ekstraklasy. Kolejny mecz głuchołazianek w sobotę (11.11), a rywalem sąsiad z tabeli (5. miejsce) - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Początek o 17:00.

Sport i turystyka

2024-04-21, godz. 17:52 Siatkarze PSG Stal Nysa siódmą drużyną w Polsce PSG Stal Nysa na siódmym miejscu w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki. W decydującym meczu ekipa z Opolszczyzny pokonała przed własną publicznością Indykpol… » więcej 2024-04-21, godz. 17:51 Gwardia minimalnie przegrywa z Zagłębiem Lubin Corotop Gwardia Opole przegrała z Zagłębiem Lubin 27:28 w meczu 3. serii fazy play-out Orlen Superligi. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano bramkarza gospodarzy… » więcej 2024-04-21, godz. 11:46 Gwardia Opole zagra u siebie z Zagłębiem Lubin Szczypiorniści Gwardii Opole walczą w fazie play-out sezonu 2023/24 Orlen Superligi. Przed nimi kolejne spotkanie. Do Opola przyjeżdża Zagłębie Lubin, które… » więcej 2024-04-21, godz. 10:58 Siatkarze PSG Stali Nysa grają o siódme miejsce w rozgrywkach PlusLigi Siatkarze PSG Stali Nysa rozegrają dziś (21.04) ostatni ligowy mecz w tym sezonie. Stawką spotkania przed własną publicznością z Indykpolem AZS Olsztyn… » więcej 2024-04-20, godz. 22:54 Odra wygrywa z Chrobrym. Ważne punkty opolskiego zespołu w walce o play-off Piłkarze Odry Opole kontynuują dobrą passę. Po wyjazdowym zwycięstwie z GKS-em Katowice zawodnicy Adama Noconia pokonali Chrobrego Głogów 3:0. Dwie bramki… » więcej 2024-04-20, godz. 20:40 Weegree wygrywa pierwszy mecz play-offów z Astorią Bydgoszcz Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej wygrali w pierwszym ćwierćfinałowym meczu play-off Bank Pekao 1. Ligi z Astorią Bydgoszcz 81:79 (23:19, 22:19… » więcej 2024-04-20, godz. 19:59 Dreman Opole Komprachcice przegrywa na koniec sezonu zasadniczego [ZDJĘCIA] Na zakończenie sezonu zasadniczego rozgrywek futsalowej ekstraklasy Dreman Futsal Opole Komprachcice przegrał w Stegu Arenie z wyżej notowanym Piastem Gliwice… » więcej 2024-04-20, godz. 12:15 Weegree zaczyna ćwierćfinały. Przeciwnikiem Astoria Bydgoszcz Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej rozpoczynają rywalizację w play-offach zaplecza ekstraklasy. W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu 'akademicy'… » więcej 2024-04-20, godz. 12:00 Odra Opole walczy o play-offy. Powrót Piotra Plewni na Oleską Po niespodziance, którą w poprzedniej kolejce sprawili piłkarze Odry Opole wygrywając na wyjeździe z GKS-em Katowice, już dziś przed zawodnikami Adama Noconia… » więcej 2024-04-20, godz. 11:03 Futsal: Dreman Opole Komprachcice kończy sezon zasadniczy rozgrywek elstraklasy Na zakończenie sezonu zasadniczego futsalowej ekstraklasy Dreman Futsal Opole Komprachcice zmierzy się dzisiaj (20.04) w Stegu Arenie z Piastem Gliwice. Obie… » więcej