Radio Opole » Sport i turystyka
2016-02-28, 15:30 Autor: Jakub Trzaska

ZAKSA nie znalazła sposobu na Trefla i przegrała w Gdańsku

ZAKSA - Lotos 3:0 półfinał Pucharu Polski we Wrocławiu 06.01.2016 [fot. Donat Przybylski / Emilia Przybylska ]
Po wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie meczu ZAKSA uległa Treflowi Gdańsk 1:3 w setach 23:25, 25:21, 23:25, 20:25.
Po raz drugi w tym sezonie zespół z Gdańska przerwał serię zwycięstw kędzierzynian. W 7 kolejce na własnym parkiecie ZAKSA po 6 wygranych uległa podopiecznym Andrei Anastassiego 2:3 a dzisiaj po 12 kolejnych wygranych ulegli na wyjeździe 1:3.

W pierwszym secie nasza drużyna wyszła na prowadzenie 11:9 a wyrównana gra toczyła się do stanu 19:19. Później gospodarze zdobyli dwa punkty z rzędu i wygrali 25:23. Nadzieje na zmianę wyniku końcowego przyniósł drugi set, w którym kędzierzynianie "odskoczyli na 17:14 i wygrali pewnie 25:21.

Przełomowym okazał się set trzeci, w którym oba teamy walczyły o każdą piłkę. Było dużo wymian i obron ale więcej atutów w ataku posiadali gdańszczanie, którzy prowadzili 5:2, 15:11 i 19:16. Wtedy znakomicie kędzierzynianie zagrali blokiem i wyrównali na 19:19. Niestety w końcówce popełnili dwa błędy i Lotos wygrał 25:23.

W secie czwartym znów od początku prowadzili gospodarze 6:3 i 8:5. Kędzierzynianie niwelowali straty i po ataku Łukasza Wiśniewskiego doprowadzili do remisu 12:12 ale w kolejnych akcjach precyzyjniejsi byli siatkarze z Gdańska, którzy wygrali seta 25:20 i cały mecz 3:1.
Po 20 kolejkach spotkań ZAKSA prowadzi w tabeli Plus Ligi z dorobkiem 53 pkt. Drugi jest Lotos 41 pkt ale jedno spotkanie rozegrane mniej od pozostałych drużyn z czołówki tabeli. W kolejnym meczu 5 marca ZAKSA zmierzy się ze Skrą Bełchatów.

Sport i turystyka

2024-08-29, godz. 17:00 Miłośnicy lotek na start. W weekend odbędą się V Mistrzostwa Opola w steel darcie W ten weekend na Opolszczyznę przyjadą najlepsi polscy darterzy. W ośrodku wypoczynkowym Żwirek w Luboszycach odbędą się V Mistrzostwa Opola w steel darcie… » więcej 2024-08-29, godz. 12:00 Po kolejne złoto? Barbara Bieganowska-Zając opolską nadzieją medalową w Paryżu Rozpoczęły się 17. Letnie Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu. Kilka tygodni po zakończeniu igrzysk olimpijskich francuska stolica powitała tysiące niepełnosprawnych… » więcej 2024-08-29, godz. 07:45 "Pierwsze dni są ekscytujące". Przygotowania do sezonu siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Kędzierzyńska ZAKSA rozpoczęła ostatni etap przygotowań do nowego sezonu PlusLigi. Wczoraj (28.08) odbył się otwarty trening dla mediów. Po nieudanych… » więcej 2024-08-28, godz. 19:40 Małgorzata Glinka-Mogentale w Opolu. Spotkała się z młodymi siatkarkami [ZDJĘCIA] Małgorzata Glinka-Mogentale spotkała się z młodymi zawodniczkami UNI Opole, a później ze wszystkimi zainteresowanymi w Studenckim Centrum Kultury w Opol… » więcej 2024-08-28, godz. 08:30 Kędzierzyńska ZAKSA trenuje już w pełnym składzie. Wicemistrzowie olimpijscy wrócili W kolejnym tygodniu okresu przygotowawczego przed startem rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki do drużyny ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dołączyli reprezentanci Polski… » więcej 2024-08-27, godz. 14:33 Międzynarodowym Seminarium Kata w Głubczycach. Zajęcia poprowadzi włoski mistrz Santo Torre Najlepsi karatecy z Polski, zawodnicy z zagranicy i przedstawiciele para-karate przyjadą do Głubczyc na Międzynarodowym Seminarium Kata. Zajęcia poprowadzi… » więcej 2024-08-24, godz. 19:53 Bolesna porażka piłkarzy Stali Brzeg przed własną publicznością Stal Brzeg przegrała z Wartą Gorzów Wielkopolski na własnym stadionie 1:3 w 5. kolejce III ligi piłkarskiej. » więcej 2024-08-24, godz. 19:27 Piłka nożna: Odra Opole przywozi punkt z Rzeszowa Odra Opole zremisowała na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 2:2 w meczu 7. kolejki piłkarskiej Betclic 1. ligi. » więcej 2024-08-24, godz. 09:00 Trudny przeciwnik Odry Opole. Zespół trenera Sobolewskiego jedzie na mecz do Rzeszowa Po ostatniej wygranej nad drużyną ze Stalowej Woli piłkarzy Odry Opole czeka mecz z wiceliderem tabeli. W 7 serii gier rozgrywek Betclic 1. Ligi 'niebiesko-czerwoni'… » więcej 2024-08-23, godz. 22:17 Gala FOGO Futsal Ekstraklasy w Opolu. Nagrodzono najlepszych w minionym sezonie [ZDJĘCIA] Sukces Waldemara Soboty podczas gali FOGO Futsal Ekstraklasy, która odbyła się w Opolu. Został odkryciem poprzedniego sezonu rozgrywek. » więcej