Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-11-17, 23:12 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Rozśpiewany finał "Spotkania z muzyką klasyczną" w Gogolinie [ZDJĘCIA]

Finałowe "Spotkanie z muzyką klasyczną" w Gogolinie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Finałowe "Spotkanie z muzyką klasyczną" w Gogolinie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Przekrojowy repertuar od baroku po romantyzm, zabrzmiał podczas finałowego (17.11) koncertu realizowanego w ramach cyklu "Spotkanie z muzyką klasyczną". Na scenie Gminnego Centrum Kultury wystąpił śpiewak Oskar Koziołek Goetz, a przy fortepianie towarzyszyła Julianna Petzuch, która zaprezentowała się także w repertuarze solowym.
Artyści postanowili umieścić w programie koncertu nie tylko akcenty moniuszkowskie, ale też w muzyczny sposób nawiązać do związków Beethovena z Głogówkiem, miejscowością, w której oboje wykonawcy aktywnie działają na co dzień.

- Ja jestem w bardzo ciężkim momencie, bardzo stresowym - przyznaje jedna ze słuchaczek. - Przyszłam specjalnie na ten koncert i na pewno bardzo mi pomógł.

Udało się także zaktywizować licznie zgromadzoną publiczność poprzez zaproszenie do wspólnego śpiewania. Większość osób opuszczała salę nucąc wybrane fragmenty koncertu. Ludzie wymieniali także między sobą wrażenia z warsztatowej części wydarzenia, w której uczyli się kanonu z muzyką Ludwiga van Beethovena oraz ćwiczyli charakterystyczną figurę rytmiczną zawartą w refrenie "Ody do radości".

- Dobrze bawiłyśmy się - przyznają uczestniczki koncertu. - A mnie rozbawił mój sąsiad, który przy śpiewaniu, zwłaszcza tego zawiłego momentu, zawsze tak mocno poruszał [się] i oczywiście karteczką, całym krzesłem, że aż mnie samą też przy okazji.

Przypomnijmy, że koncerty z cyklu "Spotkanie z muzyką klasyką", realizowane były na terenie i przy wsparciu Gminy Gogolin oraz współfinansowane przez Fundację GÓRAŻDŻE - Aktywni w Regionie. Wydarzenie miało na celu popularyzację muzyki klasycznej w regionie, w którym tego typu oferta koncertowa jest ograniczona. Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.
uczestnicy koncertu, fragmenty wydarzenia

Kultura i rozrywka

2021-01-21, godz. 14:20 Czytelnicy wrócili między regały Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim. Obowiązuje rygor … Czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim znów mają dostęp do półek z książkami. » więcej 2021-01-21, godz. 08:25 Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego. Tym razem wydarzenie jest organizowane online W piątek (22.01) rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Przez 7 kolejnych dni na platformie mojeekino.pl będzie można obejrzeć różne gatunki filmowe… » więcej 2021-01-20, godz. 18:00 Opolskie murale znajdą się w albumie "Polskie Murale" Artysta Artur Marciniszyn postanowił zebrać w albumie fotograficznym najciekawsze polskie murale. Wielkoformatowe obrazy są także w naszym województwie. Chociażby… » więcej 2021-01-20, godz. 15:21 Zebrali ponad 11 ton szklanych opakowań, a zwycięzca ponad 4 tony. To efekt konkursu "Szklany przystanek PSZOK" 4 tony 344 kilogramów. Tyle odpadów ze szkła zebrał Marek Kistela, zwycięzca zorganizowanego przez urząd miasta Opola i opolski Zakład Komunalny konkursu… » więcej 2021-01-20, godz. 09:45 Książki autorstwa wrocławskich studentów ASP prezentowane w Galerii Zamostek w Opolu BOOKmacherzy to nowa wystawa, która pojawiła się w Galerii Zamostek w Opolu. Prezentuje ona dorobek studentów Katedry Projektowania Graficznego wrocławskiej… » więcej 2021-01-19, godz. 21:00 Nie żyje jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Maria Koterbska występowała w Opolu i zasiadała w festiwalowym… W poniedziałek (18.01) wieku 96 lat zmarła Maria Koterbska. Jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Największą popularność zdobyła w latach… » więcej 2021-01-19, godz. 15:00 "...ale to już inna historia" w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych '...ale to już inna historia' - to nowe przedsięwzięcie przygotowane przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu-Łambinowicach. Od poniedziałku 25 stycznia… » więcej 2021-01-19, godz. 12:45 Miłośnicy fotografii w Kietrzu stanęli przed wyzwaniem zrobienia najpiękniejszego zdjęcia miasta i okolic Odkrywanie na nowo miejsc powszechnie znanych, indywidualne spojrzenie na swoją małą ojczyznę i znalezienie magicznych miejsc, o których mało kto wie - to… » więcej 2021-01-18, godz. 21:02 Wystawa w Galerii Aneks GSW w Opolu Jeszcze dwa dni można oglądać autorską wystawę Malwiny Maleńczuk w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Ekspozycja dostępna jest przez szybę… » więcej 2021-01-18, godz. 19:00 Opolskie "Lalki" niedostępne dla widzów, ale praca aktorska wre Instytucje kultury w dalszym ciągu są nieodstępne dla widzów i słuchaczy, ale w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora trwają produkcje do internetu i próby do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »