Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-11-17, 23:12 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Rozśpiewany finał "Spotkania z muzyką klasyczną" w Gogolinie [ZDJĘCIA]

Finałowe "Spotkanie z muzyką klasyczną" w Gogolinie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Finałowe "Spotkanie z muzyką klasyczną" w Gogolinie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Przekrojowy repertuar od baroku po romantyzm, zabrzmiał podczas finałowego (17.11) koncertu realizowanego w ramach cyklu "Spotkanie z muzyką klasyczną". Na scenie Gminnego Centrum Kultury wystąpił śpiewak Oskar Koziołek Goetz, a przy fortepianie towarzyszyła Julianna Petzuch, która zaprezentowała się także w repertuarze solowym.
Artyści postanowili umieścić w programie koncertu nie tylko akcenty moniuszkowskie, ale też w muzyczny sposób nawiązać do związków Beethovena z Głogówkiem, miejscowością, w której oboje wykonawcy aktywnie działają na co dzień.

- Ja jestem w bardzo ciężkim momencie, bardzo stresowym - przyznaje jedna ze słuchaczek. - Przyszłam specjalnie na ten koncert i na pewno bardzo mi pomógł.

Udało się także zaktywizować licznie zgromadzoną publiczność poprzez zaproszenie do wspólnego śpiewania. Większość osób opuszczała salę nucąc wybrane fragmenty koncertu. Ludzie wymieniali także między sobą wrażenia z warsztatowej części wydarzenia, w której uczyli się kanonu z muzyką Ludwiga van Beethovena oraz ćwiczyli charakterystyczną figurę rytmiczną zawartą w refrenie "Ody do radości".

- Dobrze bawiłyśmy się - przyznają uczestniczki koncertu. - A mnie rozbawił mój sąsiad, który przy śpiewaniu, zwłaszcza tego zawiłego momentu, zawsze tak mocno poruszał [się] i oczywiście karteczką, całym krzesłem, że aż mnie samą też przy okazji.

Przypomnijmy, że koncerty z cyklu "Spotkanie z muzyką klasyką", realizowane były na terenie i przy wsparciu Gminy Gogolin oraz współfinansowane przez Fundację GÓRAŻDŻE - Aktywni w Regionie. Wydarzenie miało na celu popularyzację muzyki klasycznej w regionie, w którym tego typu oferta koncertowa jest ograniczona. Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.
uczestnicy koncertu, fragmenty wydarzenia

Kultura i rozrywka

2020-01-18, godz. 09:15 O historii opolskich dagerotypów opowiadano w WBP Zygmunt Wielowiejski przyjechał do Opola, by promować swoją książkę, która jest pracą naukową dotyczącą początków fotografii w Opolu. Książka nosi tytuł 'Historia… » więcej 2020-01-18, godz. 08:00 "Fale" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Przebudowana przestrzeń Galerii Sztuki Współczesnej została udostępniona Paulinie Ptaszyńskiej - opolskiej artystce, która mogła zaprezentować swoje prace. Artystka… » więcej 2020-01-18, godz. 07:00 O miłości do Pendżabu opowiedziała opolanom Anna Singh, autorka książki "Czwarta prawda" Pendżab to region Indii, który jest podróżniczce bardzo bliski, z tego względu, że właśnie z tamtych stron pochodzi jej mąż. Anna Singh zdradziła słuchaczom nie… » więcej 2020-01-17, godz. 20:10 W muzycznym studiu Radia Opole było o tańcu, ale nie tylko. Gościem radiowego MOSTU był Jan Kliment Jan Kliment gościł w Studiu M im. SBB Radia Opole w ramach projektu 'MOST - polsko-czeska współpraca redakcji', który promuje czeską kulturę. Czeski tancerz, sędzia… » więcej 2020-01-17, godz. 18:46 Powołali Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bialskiej, które prezentuje dzieje gminy Historyczna Izba Regionalna powstała w Białej. Znajduje się w jednym z pomieszczeń dawnego kościoła ewangelickiego. Można tam zobaczyć, jak miasteczko wyglądało… » więcej 2020-01-17, godz. 12:00 Zobaczymy i poczujemy fale na wystawie Pierwszą wystawą, jaką zobaczymy w Galerii Sztuki Współczesnej na początku tego roku będzie artystyczna prezentacja Pauliny Ptaszyńskiej zatytułowana 'Fale'. » więcej 2020-01-17, godz. 10:09 Wirtuozka skrzypiec oczarowała publiczność zgromadzoną w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Kamila Malik, bo o niej mowa, gra na skrzypcach od 7. roku życia. Jako jedna z nielicznych łączy wirtuozerię klasycznych brzmień z muzyką rozrywkową. Gra i tańczy… » więcej 2020-01-17, godz. 09:30 Filharmonia: Maciej Niesiołowski znów będzie "odczarowywał" muzykę klasyczną Noworoczne gale 'Z batutą i humorem' zabrzmią ponownie w Filharmonii Opolskiej. Cykl siedmiu koncertów opracowanych i prowadzonych przez wybitnego polskiego dyrygenta… » więcej 2020-01-16, godz. 21:30 Spacerownik - książka o Opolu, by odkrywać historię miasta Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie promocyjne poświęcone publikacji pod tytułem „Opole - Spacery po mieście, którego już nie ma”. Publikacja została… » więcej 2020-01-16, godz. 20:30 Elżbieta Żłobicka pokazała swój monodram sprzed 30 lat Znana aktorka opolskich lalek Elżbieta Żłobicka spotkała się z mieszkańcami w Kinie Meduza, by wyświetlić na dużym ekranie m.in. nagranie ze swojego pierwszego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »