Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-11-17, 23:12 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Rozśpiewany finał "Spotkania z muzyką klasyczną" w Gogolinie [ZDJĘCIA]

Finałowe "Spotkanie z muzyką klasyczną" w Gogolinie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Finałowe "Spotkanie z muzyką klasyczną" w Gogolinie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Przekrojowy repertuar od baroku po romantyzm, zabrzmiał podczas finałowego (17.11) koncertu realizowanego w ramach cyklu "Spotkanie z muzyką klasyczną". Na scenie Gminnego Centrum Kultury wystąpił śpiewak Oskar Koziołek Goetz, a przy fortepianie towarzyszyła Julianna Petzuch, która zaprezentowała się także w repertuarze solowym.
Artyści postanowili umieścić w programie koncertu nie tylko akcenty moniuszkowskie, ale też w muzyczny sposób nawiązać do związków Beethovena z Głogówkiem, miejscowością, w której oboje wykonawcy aktywnie działają na co dzień.

- Ja jestem w bardzo ciężkim momencie, bardzo stresowym - przyznaje jedna ze słuchaczek. - Przyszłam specjalnie na ten koncert i na pewno bardzo mi pomógł.

Udało się także zaktywizować licznie zgromadzoną publiczność poprzez zaproszenie do wspólnego śpiewania. Większość osób opuszczała salę nucąc wybrane fragmenty koncertu. Ludzie wymieniali także między sobą wrażenia z warsztatowej części wydarzenia, w której uczyli się kanonu z muzyką Ludwiga van Beethovena oraz ćwiczyli charakterystyczną figurę rytmiczną zawartą w refrenie "Ody do radości".

- Dobrze bawiłyśmy się - przyznają uczestniczki koncertu. - A mnie rozbawił mój sąsiad, który przy śpiewaniu, zwłaszcza tego zawiłego momentu, zawsze tak mocno poruszał [się] i oczywiście karteczką, całym krzesłem, że aż mnie samą też przy okazji.

Przypomnijmy, że koncerty z cyklu "Spotkanie z muzyką klasyką", realizowane były na terenie i przy wsparciu Gminy Gogolin oraz współfinansowane przez Fundację GÓRAŻDŻE - Aktywni w Regionie. Wydarzenie miało na celu popularyzację muzyki klasycznej w regionie, w którym tego typu oferta koncertowa jest ograniczona. Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.
uczestnicy koncertu, fragmenty wydarzenia

Kultura i rozrywka

2020-02-26, godz. 12:43 Julia Mii wystąpi w Studiu M im.SBB Radia Opole Julia Mii to krakowska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. 'Trapped' to jej pierwszy singiel, który trafił do sieci w 2018 roku, a zaraz po tym pojawił… » więcej 2020-02-25, godz. 14:00 W ostatni dzień karnawału Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na "Muzyczne ostatki" Zaplanowano koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. » więcej 2020-02-25, godz. 13:00 Dzieci i młodzież "smakują słowa" i bawią się w językowe kamishibai W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu trwa 'Dzień Języka Ojczystego na Śląsku Opolskim'. Składa się on z kilku punktów programowych. Jednym z nich jest… » więcej 2020-02-25, godz. 10:32 Ikony z Rosji, Grecji i Bałkanów pochodzące nawet z XVII wieku na wystawie "Spotkanie światów" To zbiór liczący ponad sto dzieł, które należą do Fundacji Na Rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313. Wśród nich są ikony autorstwa adeptów Szkoły Ikonopisarskiej… » więcej 2020-02-24, godz. 14:15 Jacek Różycki-Robinson zaprezentuje czytelnikom swój najnowszy tomik poezji 'Brudne pieśni' to kolejny zbiór łagodnych, a jednocześnie odważnych tekstów, które są podszyte ironią oraz dystansem do wciąż żywych, ale już przeżytych emocji… » więcej 2020-02-24, godz. 11:30 Barbara Lach z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora nagrodzona! Barbara Lach, aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora laureatką nagrody Henryk. Wyróżnienie zostało przyznane przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP za wybitne osiągnięcia… » więcej 2020-02-23, godz. 21:00 Lalki z całego świata będzie można oglądać w Głogówku! 'Nie do zabawy' to tytuł ekspozycji, którą od poniedziałku (24.02) będzie można podziwiać w Muzeum Regionalnym w Głogówku. Na wystawę składa się 200 lalek z całego… » więcej 2020-02-23, godz. 15:00 Życie w Afryce pokazuje oleskie muzeum na specjalnych obrazach. Tkaniny są pokryte woskiem 'Radość życia na afrykańskich batikach' to tytuł nowej wystawy prezentowanej przez Muzeum Regionalne w Oleśnie. » więcej 2020-02-23, godz. 11:00 Za nami Kresowy Wieczór Filmowy w opolskiej WBP O plejadzie aktorek i aktorów filmowych z kresowym rodem opowiadano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-02-23, godz. 09:00 Nowoczesna adaptacja kultowej „Alicji w Krainie Czarów” zrobiła wrażenie na opolskich widzach Za nami kolejna premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. W sztuce reżyserowanej przez Konrada Dworakowskiego główna bohaterka nie jest 7-letnim dzieckiem, tylko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »