Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-14, 18:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Na Opolszczyźnie półmetek ferii. "Wszystko przebiega zgodnie z planem, bez nieprawidłowości"

Sztuczne lodowisko na Stawie Zamkowym w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Sztuczne lodowisko na Stawie Zamkowym w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Kontrola autobusu [fot. policja]
Kontrola autobusu [fot. policja]
Ponad 100 kontroli przeprowadzili opolskie kuratorium oświaty, wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna i policja od początku ferii w naszym województwie. Sprawdzano stan techniczny autobusów, trzeźwość kierowców, warunki sanitarne i prawidłowe zakwaterowanie w ośrodkach wypoczynkowych.
- Zgłoszonych półkolonii i kolonii do naszego kuratorium mamy ponad 200. Kontrolujemy wszystkie miejsca wypoczynku, na których przebywają dzieci - mówi Tomasz Słodziński, starszy wizytator kuratorium oświaty w Opolu. - Sprawdzamy przede wszystkim bezpieczeństwo, czyli czy jest aktualna opinia straży pożarnej dotycząca budynków, które muszą spełniać te wymagania oraz kwalifikacje kadry. Na obecną chwilę, na ponad 50 przeprowadzonych kontroli to wszystkie placówki i organizatorzy spełniają wymagania. Nie ma żadnych wypadków, wszystko przebiega zgodnie z planem.

Sanepid sprawdza także warunki przygotowywania i serwowania posiłków. Do tej pory nie odnotowali żadnych nieprawidłowości. Kontrole przeprowadzane przez funkcjonariuszy policji również przebiegają prawidłowo.

- Policjanci zarówno z ruchu drogowego, jak i patroli sprawdzają trzeźwość kierujących oraz to czy korzystają z pasów bezpieczeństwa. Kontrolujemy również przewożenie innych pasażerów i czy odbywa się ono zgodnie z przepisami. Badamy stan techniczny autokarów i innych pojazdów, którymi podróżują nasi najmłodsi - mówi sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Kuratorium oświaty uruchomiło 24-godzinny telefon - 77 45 24 573. Tam można zgłaszać skargi, uwagi i zapytania w sprawie organizacji funkcjonowania kolonii czy obozów. Wypoczynek młodych Opolan potrwa do 23 lutego.
Tomasz Słodziński
sierż.sztab.Przemysław Kędzior

Wiadomości z regionu

2020-04-03, godz. 22:00 Raport dnia: 12 kolejnych zachorowań na COVID-19 i jeden ozdrowieniec w regionie Dotychczas COVID-19 potwierdzono u 90 mieszkańców Opolszczyzny. Tylko dziś (03.04) stwierdzono 12 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W tej chwili hospitalizowanych… » więcej 2020-04-03, godz. 22:00 Seniorze! To nie czas na codzienne zakupy. Z przywilejów należy korzystać, ale rozsądnie „Pomiędzy godziną 10 a 12 koronawirus nie zasypia. On działa cały czas” - apelują pracownicy socjalni. W związku z decyzją rządu od wczoraj (02.04) sklepy spożywcze… » więcej 2020-04-03, godz. 21:00 Część radnych skarży się na sposób wyboru nowego przewodniczącego rady gminy w Namysłowie. Do akcji wkroczył nadzór wo… Nie milknie konflikt pomiędzy burmistrzem Namysłowa a częścią miejskich radnych. Samorządowcy nieprzychylni włodarzowi miasta poskarżyli się służbom wojewody na… » więcej 2020-04-03, godz. 19:15 Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli próbę wywozu żeli antybakteryjnych i termometrów Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli próbę przewozu wyrobów medycznych i środków ochrony bez wymaganych dokumentów. Kierowcy dwóch… » więcej 2020-04-03, godz. 19:00 Sprzęt dla pacjentów z koronawirusem trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Aparaturę zakupiło Starostwo Powiatowe w… Aparat USG do monitorowania stanu pacjentów i osiem urządzeń do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej. To sprzęt, który zakupiło opolskie starostwo powiatowe… » więcej 2020-04-03, godz. 18:10 Ministerstwo Środowiska wprowadza zakaz wstępu do lasów. "W czasie szczytu grzybobrania w lasach nie było tylu ludzi co… Ministerstwo Środowiska poinformowało o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu i parków narodowych na terenie całego kraju. Wszystko z powodu szerzącej się pandemii… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 MZD w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych. Sygnalizacja jest sterowana automatycznie Miejski Zarząd Dróg w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych i zabezpieczył je taśmą. Wprowadzone działania maja ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 Zbudowali specjalny pojemnik, żeby zbierać nakrętki i pomóc chorej Paulince Sporych rozmiarów pojemnik w kształcie serca pojawił się przed paroma dniami w centrum Ujazdu. Zamontowano go przy wejściu do szkoły podstawowej. W środku już… » więcej 2020-04-03, godz. 17:30 Kolejna osoba w regionie z potwierdzeniem koronawirusa, jest w ciężkim stanie. Na COVID-19 choruje już 90 mieszkańców … Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród… » więcej 2020-04-03, godz. 16:45 Złamał kwarantannę, żeby spotkać się z kolegami przy ognisku W ciągu tego tygodnia czterech mieszkańców powiatu strzeleckiego złamało przepisy związane z kwarantanną. Zamiast zostać w domu, wychodzili m.in. do sklepu i na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »