Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-14, 19:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Szopka Bożonarodzeniowa w Opolu-Szczepanowicach w tym roku bez zwierząt

Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
Budowa szopki w Opolu-Szczepanowicach [fot. M.Matuszkiewicz]
W Opolu-Szczepanowicach trwa budowa największej szopki bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie. W stajence będzie można dostrzec wiele osób związanych z Opolem, a także podziwiać widoki miasta. Oficjalne otwarcie 24 grudnia, jednak największą atrakcją będzie kolędowanie w drugi dzień świąt, podczas którego rozbłyśnie kilka tysięcy sztucznych ogni.
- W tym roku nie zobaczymy zwierząt. Co roku towarzyszy nam jakiś element aktualny, w tym roku będzie on jeszcze bardziej wyjątkowy - mówi ksiądz Paweł Chyla, parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. - Postać ordynariusza biskupa Andrzeja Czai, który będzie patrzył na opolską katedrę, która z tego miejsca jest pięknie widoczna. Symbolicznie pokazuje to, że ksiądz biskup patrzy na to, jak postępuje renowacja katedry opolskiej.

Największą plenerową szopkę w województwie opolskim, jak co roku tworzyć będzie kilkunastu mężczyzn.

- Główną scenę budujemy po to, żeby stworzyć te wszystkie sceny biblijne. Będzie Święta Rodzina, Herod, pasterze wykonujące różne prace. Po lewej stornie głównej sceny, jest już ustawiony domek i jest to pierwsza budowla. Tam będą ustawione zdjęcia - mówi Andrzej Toczek, kierownik budowy szopki.

- Przy szopce pomagam od 15 lat, dzisiaj też nie mogło mnie zabraknąć - dodaje pan Marek, pomocnik. - Każdy tam gdzie zostanie przydzielony to robi. Nie ma jakiejś specjalizacji, jest ogólna. Wszyscy pracują, noszą deski, przybiją, coś postawią nowego. Na tym budowa polega.

Szopkę będzie można oglądać do 6 stycznia.
ksiądz Paweł Chyla
Andrzej Toczek
Marek

Wiadomości z regionu

2020-02-28, godz. 21:53 Gorąca atmosfera na kluczborskim spotkaniu w sprawie S11. Największym problemem planowany węzeł Kluczbork Północ Wysoka frekwencja i gorąca dyskusja towarzyszyła kluczborskiemu spotkaniu w sprawie planowanej budowy drogi ekspresowej S11. » więcej 2020-02-28, godz. 20:28 W Babicach upamiętniono zamordowanych w Hucie Pieniackiej. "Musimy wspominać tę prawdę" 28 lutego 1944 odbyła się akcja pacyfikacyjna polskiej ludności we wsi Huta Pieniacka. Według Instytutu Pamięci Narodowej mordu dokonali ukraińscy nacjonaliści… » więcej 2020-02-28, godz. 20:00 Marian Banaś w Opolu. Prezes NIK przyjrzał się realizacji Specjalnej Strefy Demograficznej Najwyższa Izba Kontroli ma uwagi dotyczące realizacji autorskiego projektu samorządu województwa pod nazwą Specjalna Strefa Demograficzna. Szczegółów jednak nie… » więcej 2020-02-28, godz. 19:15 Poznawali historię spacerując szlakiem miejsc kaźni z czasów terroru komunistycznego w Opolu Spacerem pamięci po miejscach kaźni z czasów terroru komunistycznego w stolicy regionu, stowarzyszenie Biało-czerwone Opole i zaproszona młodzież uczcili pamięć… » więcej 2020-02-28, godz. 18:56 Ruch w Lubszy znów został wstrzymany. Kolejna odsłona protestu mieszkańców Mieszkańcy Lubszy ponownie zablokowali drogę krajową nr 39, aby zwrócić uwagę na problem dużego natężenia ruchu we wsi. » więcej 2020-02-28, godz. 17:44 Nadal brak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o przyczyny śnięcia ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej Nie udało się jednoznacznie ustalić, jaka jest przyczyna śnięcia ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej. Wizja lokalna przeprowadzona na 6-kilometrowym dopływie do zbiornika… » więcej 2020-02-28, godz. 16:58 170 razy fikcyjnie sprzedawał telefon, do odsiadki ma 20 lat. Sąd okręgowy zajął się apelacją studenta AGH. "To kara jak… Mateusz L. student krakowskiego AGH skazany na 20 lat więzienia kary łącznej za oszukanie ponad 170 osób, odwołał się od wyroku. Przypomnijmy, mężczyzna został… » więcej 2020-02-28, godz. 15:16 Rehabilitacja kardiologiczna i walka z otyłością. USK w Opolu rusza z dwoma programami profilaktycznymi Specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu odchudzą mieszkańców województwa i zadbają o ich rehabilitację kardiologiczną. USK rusza z dwoma programami… » więcej 2020-02-28, godz. 15:00 Jezioro Dębowa może być objęte monitoringiem. To element walki z wandalami Reńska Wieś co roku inwestuje w infrastrukturę wokół zbiornika 'Dębowa', jednocześnie walczy z wandalami. Pomysł na ten rok to zamontowanie monitoringu przy pomostach… » więcej 2020-02-28, godz. 14:45 Wyprzedzał na wzniesieniu i podwójnej ciągłej. Złapali go policjanci w nieoznakowanym radiowozie Kolejny efekt działań policyjnej grupy Speed, tym razem w powiecie oleskim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »