Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-22, 13:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Centrum Dialogu Obywatelskiego otwarte dzisiaj dla cudzoziemców

Centrum Dialogu Obywatelskiego [fot.archiwum prywatne]
Centrum Dialogu Obywatelskiego [fot.archiwum prywatne]
Centrum Dialogu Obywatelskiego [fot.M.Matuszkiewicz]
Centrum Dialogu Obywatelskiego [fot.M.Matuszkiewicz]
Centrum Dialogu Obywatelskiego [fot.M.Matuszkiewicz]
Centrum Dialogu Obywatelskiego [fot.M.Matuszkiewicz]
W Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu dzisiaj (22.10) dzień otwarty dla cudzoziemców. Wydarzenie zorganizowano w ramach Dni Ukraińskich, które mają na celu pokazanie mieszkańcom Opola kultury i zwyczajów ukraińskich, a cudzoziemcom zapoznanie się ze stolicą naszego regionu.
- Chcemy, aby Opole było miastem dobrym, przyjaznym do życia i nauki dla cudzoziemców. Stąd wychodzimy z inicjatywą integracji obcokrajowców z mieszkańcami - mówi Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego. - Kolejny element jednoczenia i integrowania się z mieszkańcami. Pokazywanie Ukraińców i ich kultury w Opolu, a także pokazywanie im miasta o charakterze kulturowym i oświatowym.

Oprócz spotkań z pracownikami Centrum Dialogu Obywatelskiego, cudzoziemcy mogą skorzystać z porad przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu, którzy na codzień pomagają obcokrajowcom w znalezieniu pracy.

- Osoby się rejestrują, po czym są przekierowane do doradców klienta, który przedstawia formy pomocy z urzędu. Są to na przykład staże, oferty pracy, tego typu pomocy oferujemy - mówi Żaneta Siekiera, specjalista do spraw rejestracji z Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu.

Dni Ukraińskie potrwają do czwartku.
Dorota Piechowicz-Witoń
Żaneta Siekiera

Wiadomości z regionu

2020-05-30, godz. 15:30 Uwaga spacerowicze, kleszcze atakują! "Nie kręcimy nim, nie ściskamy i nie wyciągamy palcami" Są maleńkie, ale bardzo groźne - mowa o kleszczach, które w tym roku mocno atakują. Spotkać możemy je nie tylko w lasach, ale również w parkach, na łąkach czy… » więcej 2020-05-30, godz. 15:00 W nyskim "Mechaniku" powstanie branżowa szkoła II stopnia. Jej absolwenci będą mogli pójść na studia Nyski 'Mechanik' rozszerzy ofertę edukacyjną. Od nowego roku szkolnego, będzie tam funkcjonować 2-letnia branżowa szkoła II stopnia. » więcej 2020-05-30, godz. 15:00 "Bezpieczny Senior na Drodze", czyli bezpłatny kurs doszkalający dla kierowców po sześćdziesiątce Starsi mieszkańcy stolicy regionu będą mogli odświeżyć sobie przepisy ruchu drogowego i pod okiem instruktora poćwiczyć jazdę samochodem w praktyce. W czerwcu… » więcej 2020-05-30, godz. 13:45 Nowi księża w diecezji opolskiej. Za nami święcenia w kilku miejscach Diecezja opolska ma od dziś (30.05) czterech nowych kapłanów. Późnym popołudniem liczba ta wzrośnie do siedmiu. Jak co roku w przededniu Uroczystości Zesłania… » więcej 2020-05-30, godz. 13:15 Trwają prace nad nowym statutem powiatu nyskiego. Obecny ma być nieprecyzyjny Powiat nyski będzie miał nowy statut. Jego opracowaniem zajmie się wyłoniona podczas wczorajszej (29.05) sesji 6-osobowa grupa radnych. » więcej 2020-05-30, godz. 13:00 Po 30 latach do Kędzierzyna-Koźla wraca kształcenie w branży kolejowej. "Już teraz zapotrzebowanie na kolejarzy zgłosiło… Miłośnicy kolei będą mogli kształcić się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, gdzie od września uruchomiony będzie kierunek technik transportu k… » więcej 2020-05-30, godz. 11:45 "Długo na to czekałem" kontra "to nie jest dobry pomysł" - opolanie o częściowym zniesieniu obowiązku noszenia maseczek Po ponad półtora miesiąca zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w otwartej przestrzeni publicznej pod warunkiem, że możemy zachować dwa metry odstępu… » więcej 2020-05-30, godz. 11:30 Wirtualny Dzień Dziecka przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu Z okazji Dnia Dziecka Fundacja „Dr Clown” rusza z wirtualną terapią śmiechem. Uruchamia „Śmiechofon” umożliwiający małym pacjentom w szpitalach indywidualne spotkania… » więcej 2020-05-30, godz. 10:45 Raport MZ: 11 nowych przypadków COVID-19 w regionie, mamy też 3 ozdrowieńców W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 221 nowych zakażeniach koronawirusem. Ostatniej doby nie odnotowano przypadku zgonu. Na Opolszczyźnie… » więcej 2020-05-30, godz. 09:00 "Ekologiczne Opole". Nowy program walki z "kopciuchami" z unijnym dofinansowaniem Opolski ratusz pozyskał unijne dofinansowanie na ograniczanie niskiej emisji w mieście i rusza z nowym programem 'Ekologiczne Opole'. W planach jest zlikwidowanie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »