Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-08, 18:40 Autor: Marzena Śmierciak

Pożar stodoły i zabudowy gospodarczej w miejscowości Przechód. Dwie osoby lekko poparzone [AKTUALIZACJA]

Pożar w gospodarstwie w Przechodzie [fot. kpt Roman Wyszka, Oficer Operacyjny OKW PSP]
Pożar w gospodarstwie w Przechodzie [fot. kpt Roman Wyszka, Oficer Operacyjny OKW PSP]
Autor kpt Roman Wyszka Oficer Operacyjny OKW PSP
Autor kpt Roman Wyszka Oficer Operacyjny OKW PSP
Pożar stodoły połączonej z zabudową gospodarczą w miejscowości Przechód w gminie Korfantów w powiecie nyskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie dziś około godz. 17.00. Jak poinformował nas dyżurny KW PSP, dwie osoby - kobieta i mężczyzna - zostały lekko poparzone. Najpierw pomocy udzieli im strażacy, a następnie pogotowie.
Ogień prawdopodobnie strawił całą stodołę z pomieszczeniami gospodarczymi. Na miejscu interweniuje 12 zastępów straży. Ratownicy ewakuowali ok. 12 sztuk trzody chlewnej.

Trwa dogaszanie, ogień został już opanowany. Strażakom udało się obronić przed pożarem pobliski budynek mieszkalny.

AKTUALIZACJA - stan na godz. 22.00:

8 zastępów straży pożarnej prowadzi akcję dogaszania stodoły i zabudowań gospodarczych na posesji w miejscowości Przechód (w gminie Korfantów w powiecie nyskim). Ogień strawił obiekt. Strażacy, którzy od 17.00 prowadzą tam swoje działania muszą dokładnie dogasić tlące się pogorzelisko. Spaleniu uległy, oprócz budynków, także przechowywane wewnątrz maszyny rolnicze i ciągnik oraz około 40 ton zboża.

Jak przekazał nam dyżurny KW PSP w Opolu, wstępnie 2 osoby zostały uznane za poszkodowane. Doznały lekkich poparzeń. Do szpitala na badania trafiła ciężarna kobieta. Inny poszkodowany - mężczyzna - po przebadaniu przez pogotowie pozostał na terenie gospodarstwa.

Z zabudowań zajętych ogniem strażacy ewakuowali 26 sztuk bydła i 36 sztuk świń. Zwierzęta trafiły do innego gospodarstwa.

Ogień został opanowany, ale akcja dogaszania może długo potrwać. Strażakom udało się bronić przed ogniem pobliski budynek mieszkalny.

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 22:00 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Miał być nowy dom, jest konflikt o zadatek. Sąd pomoże w rozwiązaniu sprawy Pan Michał, marzył o kupnie domu za blisko 300 tysięcy złotych w Walidrogach koło Opola, podpisał umowę przedwstępną i wpłacił zadatek. Bank kredytu nie przyz ... » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Ubezpieczajmy dzieci! - apeluje NFZ Nawet 25 tysięcy dzieci w naszym województwie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. » więcej 2019-01-21, godz. 20:00 Opolski ratusz rozważa zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola Powstała koncepcja, aby przenieść zadania mikro do tzw. inicjatywy lokalnej. Ten pomysł był omawiany dziś (21.01) na debacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:54 Kolejna ofiara zimy na Opolszczyźnie Kolejna ofiara ujemnych temperatur w naszym regionie. Około godziny 15 w Oleśnie przy ulicy Mostowej przechodnie zauważyli w wodzie przymarznięte ciało mężczy ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Wnuki życzą spokoju i zdrowia. W Filharmonii Opolskiej obchodzono Opolskie Święto Babci i Dziadka To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To cza ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:15 Rośnie liczba chorych na odrę w regionie. Pediatria USK w Opolu trzyma w rezerwie kilkanaście łóżek Od początku roku na Opolszczyźnie odnotowano 10 przypadków zachorowań na odrę - to o dwa więcej niż w całym 2018 r. Chorzy w większości trafili do Szpitala Wo ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Brzegu Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki Brzegu. Zaproszenie jest kierowane do pań w wieku 50-69 lat. » więcej 2019-01-21, godz. 15:15 Prudnik: chciał być burmistrzem, stanie przed sądem za nieprawidłowości związane z listami poparcia dla swoich kandyda ... Za złamanie prawa w związku z wyborami samorządowymi odpowie Wojciech B., który chciał kandydować na burmistrza Prudnik. Zarzuca mu się m.in. przestępstwo prz ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:04 Gmina sfinansuje działalność szkoły dla tylko jednej klasy Po spotkaniu z rodzicami uczniów władze gminy Reńska Wieś podjęły decyzję w sprawie przenosin klasy ze szkoły w Komornie do placówki w Koźlu. Z powodu małego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »