Radio Opole » Rewiry kultury Radia Opole » Archiwalne audycje z lat 2016-2021 » Eksperymentalne studio wokalne czyli rzecz o niezwykłościach…
2021-05-04, 16:36 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Eksperymentalne studio wokalne czyli rzecz o niezwykłościach ludzkiego głosu

Oskar Koziołek Goetz podczas festiwalu beethovenowskiego w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Oskar Koziołek Goetz podczas festiwalu beethovenowskiego w Głogówku © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Oskar Koziołek Goetz podczas występu w Nysie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Oskar Koziołek Goetz podczas występu w Nysie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Od czasu do czasu opuszczamy radiowe studio, by odwiedzać interesujące miejsca Opolszczyzny, ale też by spotykać się z ciekawymi ludźmi. Tym razem udaliśmy się "Eksperymentalnego studia wokalnego"... bo jak inaczej nazwać nieco kosmiczne dźwięki jakie drzemią w nas samych, a które można wydobyć za pomocą specjalnych, choć dość niecodziennych technik wokalnych? W tym niezwykłym świecie ugościł nas Oskar Koziołek Goetz - artysta bardzo silnie związany z Opolszczyzną, człowiek niezwykle aktywny, ale też i kreatywny, który nie boi się wyzwań, a nawet eksperymentów muzycznych. W audycji mieliśmy okazję poznać mały wycinek tego "dźwiękowego laboratorium". Jak bardzo kosmiczny (a momentami komiczny) bywa ten zaczarowany instrument dęty, który mieszka w nas? Tego nie sposób opowiedzieć w dwóch słowach, a najlepiej to usłyszeć!

Zobacz także

2020-05-13, godz. 19:05 O debiutanckiej powieści „Niewolnik w Europie” z Pawłem Brolem Rozmowa z Pawłem Brolem, który urodził się i wychował w Krapkowicach, publikuje w czasopismach i portalach internetowych. Kilka dni temu ukazała się jego… » więcej 2020-05-11, godz. 21:00 Mira Marcinów o swoim debiucie prozatorskim pt. "Bezmatek" Rozmawiamy z Mirą Marcinów, filozofką, psycholożką, badaczką PAN-u, autorką książek "Szaleństwo jako wybór", "Niezabliźniona rana Narcyza" (z Bartłomiejem… » więcej 2020-05-06, godz. 12:27 Magdalena Poprawka o ceramice i historii prószkowskiego fajansu Historia gliny jest opowieścią o ludzkiej kreatywności i to od niej rozpoczęliśmy rozmowę z Magdaleną Poprawką. Później było o zainteresowaniach naszego… » więcej 2020-04-29, godz. 16:49 Piękno życia i filozofia zen. Marek Szyryk o fotografii Do czasów dzieciństwa i rodzinnego Niemodlina nawiązuje nowa wystawa fotografa i profesora Szkoły Filmowej w Łodzi - Marka Szyryka. Autor pokazuje w niej… » więcej 2020-04-29, godz. 21:00 Eliza Kubarska o filmie "Ściana cieni" zakwalifikowanym do konkursu głównego Hot Docs w Kanandzie ŚCIANA CIENI - najnowszy film Elizy Kubarskiej zakwalifikował się właśnie do konkursu głównego jednego z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych… » więcej 2020-04-27, godz. 11:06 O ratowaniu dziedzictwa Kopic. Rozmowa z Maciejem Mischokiem W programie "Rewiry kultury" połączyliśmy się z Maciejem Mischokiem z Katowic, który jest opiekunem dziedzictwa rodziny Schaffgotschów w Kopicach. Działa… » więcej 2020-04-18, godz. 15:30 World Press Photo 2020. Joanna Kinowska o tegorocznych nagrodach O ogłoszonych w czwartek (16.04) nagrodach World Press Photo 2020 rozmawialiśmy z krytyczką fotografii - Joanną Kinowską. W tym roku zwyciężyło zdjęcie… » więcej 2020-04-15, godz. 13:21 Czy wykipi mleko? Połączenie z Anetą Zarańską na Sri Lance O wielokulturowości Sri Lanki, obecnych tam tradycjach i zwyczajach opowiedziała w Radiu Opole mieszkająca tam Aneta Zarańska. Nasza rozmówczyni jest absolwentką… » więcej 2020-04-01, godz. 14:46 Co oznacza pies na wulkanie? Rozmowa z Jadwigą Kander prosto z Bali! W "Rewirach kultury" rozmawialiśmy z opolanką Jadwigą Kander, która jest obecnie w Indonezji. Na wyspie Bali trwał sam środek upalnej nocy (było około… » więcej 2020-08-10, godz. 10:40 Dlaczego wciąż tak kusi? Rafał Mielnik o podróży przez Azję Wietnam, Laos, Kambodża - to tylko niektóre z azjatyckich państw, które regularnie odwiedza fotograf i podróżnik Rafał Mielnik. Na czym polega ich urok… » więcej
1516171819
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »