Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Senator PiS Jerzy Czerwiński o senackich poprawkach…
2021-11-29, 11:30 Autor: Joanna Matlak

Senator PiS Jerzy Czerwiński o senackich poprawkach w sprawie ochrony granic, sytuacji geopolitycznej w kontekście kryzysu migracyjnego i pracach senatu

Senator PiS Jerzy Czerwiński o senackich poprawkach w sprawie ochrony granic, sytuacji geopolitycznej w kontekście kryzysu migracyjnego i pracach senatu
- Te poprawki mają na celu wybić tej ustawie zęby - powiedział w Południowej Loży Radiowej Jerzy Czerwiński, senator PiS o poprawkach przegłosowanych w senacie w sprawie ochrony granic. Znowelizowana ustawa, która wyszła z sejmu umożliwi m.in. wprowadzenie zakazu przebywania w strefie nadgranicznej. Jedna z poprawek wprowadzona większością głosów senatorów przewiduje z kolei, że z zakazu byliby wyjęci dziennikarze. Ustawa wróci do sejmu, prawdopodobnie we wtorek znów zajmą się nią posłowie.
- Poprawki oceniam negatywnie i wyraziłem to w oświadczeniu. Mam nadzieję, że sejm je odrzuci - mówił nasz gość i wyjaśnił, że poprawka dotycząca obecności dziennikarzy "ośmiela różnych pseudodziennikarzy".

- Ci pseudodziennikarze nie relacjonują tego co się dzieje na granicy, oni tworzą rzeczywistość - mówił senator Czerwiński i stwierdził, że nie ma to nic wspólnego z interesem państwa polskiego.

- Wystarczy przecież podłożyć obraz, który jest ogólnie dostępny, udostępniają go poszczególne służby w tym Straż Graniczna - mówił senator. Zdaniem gościa Radia Opole "pseudodziennikarze" kreują rzeczywistość.

- Podawałem przykład, gdy próbowano zanęcić dzieci, które przebywały w jednym ośrodku Straży Granicznej rzucając im cukierki, żeby się zbliżyły, aby były lepsze ujęcia zdjęciowe. To jest niedopuszczalne, to jest odczłowieczanie ludzi, w tym przypadku dzieci uchodźców - mówił senator PiS. - Mam nadzieję, że wrócimy do zapisów, w której komendant straży może zezwolić danej redakcji na wstęp do strefy - dodał.

- Jest jeszcze jedna ważna poprawka, otóż zawężono obszar ochrony ze strefy nadgranicznej z 15 do 2-3 kilometrów. Mało tego; w tej chwili chronione są nadgraniczne obszary dwóch województw: podlaskiego i lubelskiego, a pamiętajmy, że takie rzeczy mogą się powtórzyć nie tylko na granicy wschodniej, ale np. w województwie podkarpackim. Ustawa, która wyszła z sejmu daje ochronę na całym terytorium RP, broni strefy granicznej. A w poprawkach jest ochrona cząstkowa, a w dodatku tymczasowa, bo czas obowiązywania jest do 3 miesięcy - dodał nasz gość.

Zobacz także

2021-10-01, godz. 09:12 Sławomir Kłosowski o walce z nielegalnymi niebezpiecznymi odpadami, opiece psychiatrycznej i przygotowaniach do walki… - Szara strefa w gospodarowaniu odpadami dotyczy głównie wyrzucania odpadów niebezpiecznych na prywatnych posesjach niezgodnie z prawem - powiedział w Porannej… » więcej 2021-09-30, godz. 16:06 Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa o kolejnych etapach wdrażania pakietu mobilności i jego skutkach Kolejna część pakietu mobilności wejdzie w życie w lutym przyszłego roku. Przeanalizowano jakie to może przynieść zmiany i stwierdzono, że liczba pojazdów… » więcej 2021-09-30, godz. 13:09 Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej… - Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO… » więcej 2021-09-30, godz. 09:05 Tomasz Gabor, radny sejmiku (SP, klub PiS) o powodach likwidacji oddziału psychiatrii w szpitalu w Opolu - Pan dyrektor szukał lekarzy w portalach społecznościowych - powiedział w Porannej Loży Radiowej Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego z klubu… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Paweł Masełko o "Super Powiecie", finansach powiatu, rozbudowie szpitala w Kędzierzynie - Koźlu Kozielski szpital a covid 19, obrady Związku Powiatów Polskich, a także inwestycje i finanse powiatu - to tematy jakie poruszyliśmy z gościem Popołudniowej… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Małgorzata Rabiega, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu o tym dlaczego miasto nie chce zgodzić się na rozszerzenie… Firma Remondis odbierająca odpady w Opolu chce zwiększyć zakres swojej działalności, planuje zbierać odpady niekomunalne spoza Opola, magazynować je i przekazywać… » więcej 2021-09-29, godz. 09:54 Piotr Cywiński dziennikarz specjalizujący się w polityce międzynarodowej i stosunkach polsko-niemieckich o obecnej… - Angela Merkel była przeciw wszystkiemu, co usiłował podjąć rząd Prawa i Sprawiedliwości i bezprecedensowo wspierała opozycję w Polsce - powiedział… » więcej 2021-09-28, godz. 17:34 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Spięcie (28.09.2021) Wybory w Niemczech i ich skutki dla Polski, a także sytuacja we Francji - przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi i obecnie: po anulowaniu kontraktu na… » więcej 2021-09-28, godz. 14:36 "Co tam Panie w polityce" prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W programie "Co tam Panie w polityce?" w ramach audycji Loża Radiowa, o najsłynniejszych 50. urodzinach tego roku, czyli jaka jest skala winy Mazurka oraz o… » więcej 2021-09-28, godz. 08:57 Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku i lider MN w województwie o pracach sejmiku, rezolucji ws. traktatów polsko-niemieckich… Likwidacja oddziału psychiatrii dla dorosłych "C" w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu staje się faktem. Na dzisiejszej (28.09) sesji sejmiku radni… » więcej
1819202122
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »