Wojewódzcy konsultanci medyczni opiniują kwestie dotyczące wszelkich zmian związanych ze specjalnością, są gremium doradczym i konsultacyjnym dla wojewody. Brali udział między innymi w tworzeniu i opiniowaniu map potrzeb zdrowotnych, czy ustalaniu priorytetów dla ochrony zdrowia w naszym regionie.
W niektórych dziedzinach zmieniono konsultantów medycznych.
- Najczęstszy powód, to przejście na emeryturę. Tak się zdarzyło na przykład w dziedzinie chirurgii onkologicznej, pan doktor Sachanbiński przechodząc na emeryturę zakończył swoją misję konsultanta medycznego. Podobnie jest w onkologii klinicznej i dr Drosikiem, jego praca była nieoceniona. Warto przez chwilę oddać hołd ich osiągnięciom - podkreśliła wicewojewoda opolski.
- Chcę zwrócić uwagę także na panią magister Dorotę Kudaś, konsultanta z zakresu pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Konsultanci z dziedziny pielęgniarstwa są bardzo dla mnie pomocni. Pielęgniarstwo jest osobną dziedziną, które wymaga wsparcia dla NFZ-u, dla mnie i dla samych jednostek.
W Loży Radiowej rozmawialiśmy także o czerwcowych rocznicach. Oprócz rocznicy częściowo wolnych wyborów, będą także obchody związane z odsłonięciem tablicy pamiątkowej i pomnika oddziału "Bartka" Żołnierzy Wyklętych.
- Warto na tą jutrzejszą uroczystość się udać. Cieszymy się, że w Starym Grodkowie możemy ten pomnik odsłonić - zapraszała wicewojewoda Porowska. - Spodziewamy się przedstawicielstwa z kancelarii prezydenta, prezesa rady ministrów, będzie przemówienie ministra obrony narodowej, także przemówienie zastępcy dyrektora IPN-u Krzysztofa Szwagrzyka, który pracował w Starym Grodkowie i przemówienie Pana wojewody opolskiego.
Z kolei w piątek, 7 czerwca odbędą się wojewódzkie obchody 100. rocznicy pierwszego powstania śląskiego w Oleśnie. - Pamiętajmy, jak ważne wydarzenia miały miejsce w Oleśnie - powiedziała Violetta Porowska w Loży Radiowej.