Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » 'Regionalne władze Nowej Lewicy nie robią nic…
2024-04-30, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

"Regionalne władze Nowej Lewicy nie robią nic, byśmy byli zauważalni" - Grzegorz Janiczak o eurowyborach i odpowiedzialności za internetowe wpisy

"To pokazuje dużą słabość naszych lokalnych liderów" Grzegorz Janiczak w Radiu Opole
Na listach Nowej Lewicy do Europarlamentu jest tylko jeden działacz z Opolszczyzny. W popołudniowej rozmowie Radia Opole pytaliśmy członka rady krajowej tego ugrupowania Grzegorza Janiczaka o powody tej sytuacji. Nie zabrakło też pytań o rozliczenia po wyborach samorządowych oraz odpowiedzialność polityków za internetowe wpisy.
Zdaniem naszego rozmówcy, obecność na liście Nowej Lewicy tylko jednego reprezentanta naszego regionu pokazuje słabość lokalnych struktur tego ugrupowania.

- To nie powinien być zarzut do Krzysztofa Śmiszka, że tak ułożył listy, że są tam głównie wrocławianie, a zarzut właśnie do lokalnych władz Nowej Lewicy, że przez lata nie potrafiły wykreować tutaj polityków, którzy nadawaliby się do tego, żeby nas reprezentować - powiedział.

W opinii naszego gościa, Paweł Kampa nie powinien w ogóle startować w nadchodzących wyborach.

- Dziwię się, że osoba, która przez kilka ostatnich wyborów była szefem naszego sztabu wyborczego lokalnie, dzisiaj dostała szansę, żeby być kandydatem do Europarlamentu. Ja, na miejscu Pawła Kampy, takiej propozycji bym nie przyjął, bo bym się spalił ze wstydu - przekonywał.

W jego opinii, zamiast Pawła Kampy, opolska lewica powinna wystawić na przykład Natalię Podmostkę, czy jego samego.

Jak przekonywał Grzegorz Janiczak, niewłaściwe zarządzanie partią w regionie było widać między innymi po kształcie list we wcześniejszych wyborach samorządowych. Zapytany o odpowiedzialnych za ten stan, wskazywał on senatora Piotra Woźniaka. Jak dodał, parlamentarzysta, wspólnie z Pawłem Kampą, powinien stanąć przed sądem koleżeńskim w partii.

- Ja się dziwię, że do dzisiaj jeszcze taka wymiana [kierownictwa] nie nastała. Wspólnie z grupą osób z województwa będziemy kierować sprawę do sądu partyjnego o zawieszenie w prawach członka naszego współprzewodniczącego i sekretarza - usłyszeliśmy.

Gościa Radia Opole zapytaliśmy też o jego ostatnie wpisy w mediach społecznościowych, które - jak sam przyznał - zostały dokonane pod wpływem alkoholu. Grzegorz Janiczak zapewniał, że młody człowiek, którego zdjęcia komentował, usłyszał już od niego przeprosiny. Jednocześnie wskazywał on, że wyrażenie w ten sposób zainteresowania inną - dorosłą osobą - nie powinno wiązać się z taką reakcją internautów.

- Nie do końca rozumiem, za co mi się oberwało. Czy za to, że byłem pod wpływem alkoholu; czy za to, że powiedziałem komuś, że na jego widok szybciej bije mi serce; czy za to, że napisałem, że prezydent Macron ma małżonkę, która jest od niego 24 lata starsza. Nie wiem, o co ludzie mogą mieć pretensje w momencie, kiedy się mówi prawdę i kiedy jest się sobą. Polityk też powinien być sobą - przekonywał.

Zobacz także

2024-09-18, godz. 09:37 Relacja z terenów dotkniętych wielką wodą: Grodkowa, Brzegu, Lewina Brzeskiego i Dąbrowy [17.09.2024] W specjalnym wydaniu programu poświęconego dramatycznej sytuacji powodziowej na Opolszczyźnie, Burmistrz Grodkowa Miłosz Krok oraz wójt Dąbrowy Katarzyna… » więcej 2024-09-17, godz. 12:37 Kryzys powodziowy: aktualizacja sytuacji z Nysy i Brzegu oraz apel o weryfikację informacji [16.09.2024] W popołudniowym programie Radia Opole na bieżąco śledziliśmy sytuację hydrologiczną w regionie. Artur Kamiński, dyrektor Nyskiego ZOZ-u, ogłosił zakończenie… » więcej 2024-09-13, godz. 19:00 Dariusz Romanowski o Opolskim Funduszu Filmowym i ukrytych skarbach scenograficznych Opolszczyzny W popołudniowym programie gościliśmy Dariusza Romanowskiego, który podzielił się szczegółami na temat Opolskiego Funduszu Filmowego i jego roli w rozwoju… » więcej 2024-09-12, godz. 19:00 Mobbing i kształcenie dostosowane do potrzeb rynku pracy w debacie "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" Co trzeci pracownik spotkał się z przemocą psychiczną - informuje "Gazeta Wyborcza" powołując się na raport "Mobbing w środowisku pracy". Dokument został… » więcej 2024-09-11, godz. 19:00 Jakie korzyści z wejścia Polski do UE odnieśli studenci opolskich uczelni? Cykl programów na 20-lecie Polski w UE W cyklu debat pokazujących korzyści z wejścia do Unii Europejskiej pokazujemy nowe możliwości, jakie otworzyły się przed studentami opolskich uczelni. To… » więcej 2024-09-10, godz. 19:00 "To ma znaczenie także dla nas, naszego kraju i kontynentu". Stankomir Nicieja o debacie Harris-Trump Wiceprezydent USA Kamala Harris i były prezydent Donald Trump zmierzą się (11.09 o godz.03.00 czasu polskiego) w debacie telewizyjnej . To jedno z najważniejszych… » więcej 2024-09-09, godz. 19:00 Grzegorz Balawajder: premier wycofując kontrasygnatę pokazał, że to był tylko błąd, nie było "dealu" Premier Donald Tusk przekazał, że w oparciu o skargę sędziów Izby Cywilnej Sądu Najwyższego podjąłł decyzję o uchyleniu kontrasygnaty postanowienia… » więcej 2024-09-05, godz. 19:00 Debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o medianie wynagrodzeń i pomyśle zróżnicowania pensji minimalnej Czy to cała prawda o polskich wynagrodzeniach? GUS po raz pierwszy w trybie miesięcznym opublikował "urealnione" dane o średnich zarobkach. Są o jedną czwartą… » więcej 2024-09-04, godz. 19:00 W jaki sposób wejście do Unii Europejskiej odmieniło polski rynek pracy? (04.09.2024) 1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Polacy wiązali wówczas spore nadzieje z dostępem do wspólnotowego rynku pracy. Brak pracy był jednym… » więcej 2024-09-03, godz. 18:53 Rafał Bartek o priorytetach nowych władz województwa, o braku nauczycieli j. niemieckiego i sytuacji politycznej w … - Szczególnie w odniesieniu do drugiego i trzeciego elementu mamy największy wpływ i największe możliwości oddziaływania. W tym trzecim pionie mi jest najbliższa… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »