Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Violetta Porowska i Teresa Barańska o zmianie na…
2019-12-18, 09:37 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska i Teresa Barańska o zmianie na stanowisku wicewojewody opolskiego

Violetta Porowska o zmianach w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim
Violetta Porowska, poseł i szefowa PiS na Opolszczyźnie
- To kandydatura kompletna na stanowisko wicewojewody – tak o Teresie Barańskiej, nowej wicewojewodzie mówiła w porannej rozmowie „ W 4 oczy” Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie.

- To osoba, która ma kwalifikacje zawodowe, bardzo potrzebne dla rolnictwa, bo to bardzo ważna działalność z naszego punktu widzenia. Przecież nasz przedstawiciel PiS jest komisarzem ds. rolnictwa, programy rządowe są bardzo szerokie, a pani Barańska specjalizuje się w rolnictwie. A Opolszczyzna rolnictwem stoi, więc to naturalne, że tego typu specjalisty poszukujemy – mówiła Porowska.

Poseł Porowska mówiąc o Barańskiej wspomniała też o jej doświadczeniu kierowniczym, które bardzo jej się przyda na stanowisku wicewojewody.

- To szczególne stanowisko, gdzie podejmuje się mnóstwo decyzji, często szybko, to się opiera o ludzkie sprawa, potrzebne jest wyważenie empatia, zrozumienie niuansów międzyludzkich. Trzeba szybko podejmować decyzje i to dobre decyzje. Pani Barańska to posiada – mówił nasz gość.

Violetta Porowska podkreślała też, że nowa wicewojewoda ma także doświadczenia samorządowe, a także współrządziła w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.
Teresa Barańska o planach na prowadzenie urzędu wicewojewody opolskiego
Teresa Barańska, nowa wicewojewoda opolska
- To duża zmiana, od wczoraj jestem w nowej roli, przyzwyczajam się do niej, chociaż przygotowywałam się przez ostatnie 2 miesiące. Więc nie jest to dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale raczej ogromnym wrażeniem – mówiła w „Poglądach i osądach” Teresa Barańska, nowa wicewojewoda.

Rozmowy an ten temat zaczęły się tuż po wyborach, pani poseł zaczęła działania w tym kierunku po wyborach – mówiła Barańska, dodając że to zmiana poniekąd oczekiwana i spodziewana, ale „nigdy nie w 100 procentach”.

Wicewojewoda Barańska opisywała, że wczorajszy dzień był pełen emocji, a kolejne dni będą miały charakter organizacyjny. Naszego gościa pytaliśmy jak wyobraża sobie współprace z wojewodą Adrianem Czubakiem.

- Bardzo dobrze. My nie współpracujemy od dzisiaj, mieliśmy okazję współpracować dużo wcześniej. JA z Urzędem Wojewódzkim współpracuję od wielu lat i układało się to dobrze. Po Nowym Roku będzie ustalać z panem wojewodą zakres kompetencji – mówiła Barańska i dodała, że kwestie rolnictwa to coś czego z racji doświadczenia i odpowiedzialność podejmie się najchętniej.

Naszego gościa pytaliśmy czy jej nominacja to poniekąd wzmocnienie prudnickich struktur PiS. – W pewien sposób tak, mogę śmiało powiedzieć, że to też wyróżnienia dla Prudnika. Będę wspierać jak tylko będę mogła i potrafię - zadeklarowała.

W kolejnych częściach rozmowy poruszone zostały kwestie związane z rolnictwem. Barańska zapowiedziała, że rolnicy mogą na nią liczyć.

Zobacz także

2021-11-14, godz. 08:30 Bogdan Zwoliński o boomie związanym z branżą budowlaną Mimo rosnących cen materiałów budowlanych, również na Opolszczyźnie trwa boom związany z tą branżą. Zmieniają się przepisy dotyczące tej działalności… » więcej 2021-11-13, godz. 08:30 Wacław Bortnik o brakach kadrowych w inspekcji weterynaryjnej Nie tylko w przychodniach zdrowia znaczącym problemem zaczyna być deficyt młodych lekarzy. Kłopoty kadrowe ma też inspekcja weterynaryjna. Jej działalność… » więcej 2021-11-11, godz. 08:30 Jerzy Wrębiak o zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich W Narodowe Święto Niepodległości rozmowa „W cztery oczy” poświęcona była zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich. O związane… » więcej 2021-11-07, godz. 08:30 Tadeusz Piątkowski o 25-leciu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Prudniku 25-lecie działalności obchodzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku. Był pierwszy na Opolszczyźnie. Tego typu placówki dziennego pobytu są ośrodkami… » więcej 2021-11-06, godz. 08:30 Adriana Dziaczyszyn o różnych aspektach funkcjonowania i realizowania projektów przez Lokalne Grupy Działania Od 15 lat funkcjonują Lokalne Grupy Działania. Zrzeszają przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz pozarządowego. Za pośrednictwem LGD samorządy… » więcej 2021-11-01, godz. 08:30 Marcin Żukowski o poszukiwaniu miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Polski Początek listopada to czas zadumy, kiedy w szczególny sposób wspominamy tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Ich mogiły są… » więcej 2021-10-31, godz. 08:30 Elżbieta Oficjalska o tym, że obok tradycji katolickiej przez wieki funkcjonowały wierzenia ludowe i gusła Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mają wyjątkowe miejsce w naszym kalendarzu. W tym czasie szczególnie odwiedzamy mogiły bliskich, zapalamy znicze, kładziemy… » więcej 2021-10-30, godz. 08:30 Prof. Jan Żaryn m.in. o postawie opolskich hierarchów w komunistycznych czasach W sobotni poranek zapraszamy do wysłuchania wywiadu z prof. Janem Żarynem, znanym historykiem, znawcą historii Kościoła Katolickiego w Polsce XX wieku. Był… » więcej 2021-10-24, godz. 08:30 Katarzyna Czochara o aktywności sejmowej oraz protestach lekarzy i nauczycieli O aktywność sejmową oraz protesty lekarzy i nauczycieli zapytaliśmy w niedzielny poranek Katarzynę Czocharę, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. Pokieruje… » więcej 2021-10-23, godz. 08:35 Piotr Bujak o tematyce ekologicznej i dotyczącej ochrony zabytków w gminie Głogówek Tematyka ekologiczna i dotycząca ochrony zabytków zdominowała poranną rozmowę „W cztery oczy” z Piotrem Bujakiem, burmistrzem Głogówka. Władze gminy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »