Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowy ze Stanisławem Rożniatowskim i Rolandem…
2018-11-02, 09:23 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy ze Stanisławem Rożniatowskim i Rolandem Wrzeciono o szkolnictwie bliżej rynku pracy

Stanisław Rożniatowski [fot. Barbara Więcek]
Stanisław Rożniatowski [fot. Barbara Więcek]
Ze Stanisławem Rożniatowskim rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Stanisław Rożniatowski, wicedyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji
Projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2" został nominowany przez Komisję Europejską do nagrody VET Excellence Awards 2018 za doskonałe kształcenie i szkolenie zawodowe w kategorii ”Europejskie fundusze na rzecz doskonałości”. - Jesteśmy tym szczęściarzem, który został nominowany do nagrody jako jedyny z całej Polski - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Stanisław Rożniatowski, wicedyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji. W projekcie wzięło udział ponad tysiąc uczniów, którzy nabierali potrzebnych umiejętności na stażach i praktykach w blisko 400 firmach w naszym regionie. Przeszkoleni zostali także nauczyciele. - 162 nauczycieli przeszło szkolenia, praktyki i staże w firmach, w których uczniowie się kształcili. Na przestrzeni lat dużo w firmach się działo. Nowe maszyny, nowe technologie. Nauczyciel po stażu wiedział, czego i jak mają uczyć - wyjaśnił dyrektor Rożniatowski.
Roland Wrzeciono o projekcie "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki
- Byliśmy odpowiedzialni za działania zbliżające uczniów z przedsiębiorcami - powiedział w "Poglądach i osądach" Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. OCRG było partnerem projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2". - Byliśmy odpowiedzialni za wizyty studyjne w firmach, a instytucje otoczenia biznesu zwracały uwagę na to, żeby pokazywać uczniom jakie możliwości drzemią w naszych zakładach - dodał. - Mieliśmy informację, że uczniom już w trakcie staży była proponowana praca. Przedsiębiorcy mówili, że mogą zobaczyć jak funkcjonuje system szkolnictwa zawodowego, a przedstawiciele działów HR dowiedzieli się na jakich pracowników mogą liczyć w rekrutacji. Z kolei uczniowie mówili, że dowiedzieli się, czego mogą spodziewać się w danej firmie, jak będzie wyglądała ich ścieżka kariery.

Na projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2" można głosować drogą internetową do 7 listopada. Szczegóły można znaleźć na stronie i profilu fb OCRG, urzędu marszałkowskiego oraz Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji.

Zobacz także

2021-05-01, godz. 08:30 Wojciech Rajchel o obchodach Święta Pracy Kiedyś wielkie pochody na ulicach miast, dziś musi wystarczyć złożenie kwiatów… Opolski OPZZ mimo pandemii chce przypominać o Święcie Pracy i planuje… » więcej 2021-04-24, godz. 09:00 Monika Bartel o stacjonarnych punktach do samospisu internetowego w Narodowym Spisie Ludności 1 kwietnia uruchomiliśmy punkt do samospisu internetowego w Opolu w Urzędzie statystycznym przy ul. Kołłątaja 5B. Cieszył się dużym zainteresowaniem, uruchomiliśmy… » więcej 2021-04-18, godz. 08:25 Monika Bartel o tym, dlaczego tak mało mieszkańców Opolszczyzny wzięło udział w Narodowym Spisie Ludności 6.56% mieszkańców Opolszczyzny spisało się w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań. Odsetek w kraju wynosi 8%, więc mamy trochę mniej osób spisanych niż… » więcej 2021-04-17, godz. 08:20 Violetta Porowska o Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich, nad którym patronat ma Małżonka Prezydenta RP W niedzielę mija termin wysyłania zgłoszeń do o Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. - Zarówno Pani Prezydentowa… » więcej 2021-04-11, godz. 08:30 Marek Witek o podejściu Polaków do cudzoziemców Czy się boimy, czy akceptujemy, czy jesteśmy otwarci wobec cudzoziemców? Odpowiedzi na te pytania znajdą się w badaniu, które będą realizować naukowcy… » więcej 2021-04-10, godz. 08:30 Magdalena Kalicka o katastrofie smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku To już 11 lat. 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zginęło 96 osób: załoga TU-154 i polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. O poranku… » więcej 2021-04-05, godz. 08:30 Bogdan Jasiński o staraniach, aby wielkanocne procesje konne wpisać na krajową listę niematerialnego dziedzictwa k… - Mamy przygotowane orzeczenia grup uczestniczących w wielkanocnych procesjach konnych, jesteśmy na etapie pisania wniosku - powiedział w poranne rozmowie "W… » więcej 2021-04-04, godz. 08:20 Ks. prof. Robert Skrzypczak o tym, gdzie szukać otuchy, gdy wokół tyle śmierci Wielkanoc to czas świętowania zwycięstwa życia nad śmiercią, lecz w dobie koronawirusa zaczynamy wątpić, bo śmierci dookoła jest zbyt dużo. Gdzie i… » więcej 2021-04-03, godz. 08:20 Marek Cholewa o planowanych wycinkach lasów Gościem porannej rozmowy był Marek Cholewa, nadleśniczy z Nadleśnictwa Opole, którego zapytaliśmy o krążącą po Internecie mapkę z planowanymi lub realizowanymi… » więcej 2021-03-28, godz. 08:40 Monika Bartel o ułatwieniach przy spisie powszechnym Już za kilka dni, bo 1 kwietnia rusza spis powszechny. Każdy ma obowiązek spisać się samemu, przez internet. - Przygotowaliśmy wsparcie dla osób ze szczególnymi… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »