Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Rozmowy ze Stanisławem Rożniatowskim i Rolandem…
2018-11-02, 09:23 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy ze Stanisławem Rożniatowskim i Rolandem Wrzeciono o szkolnictwie bliżej rynku pracy

Stanisław Rożniatowski [fot. Barbara Więcek]
Stanisław Rożniatowski [fot. Barbara Więcek]
Ze Stanisławem Rożniatowskim rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Stanisław Rożniatowski, wicedyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji
Projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2" został nominowany przez Komisję Europejską do nagrody VET Excellence Awards 2018 za doskonałe kształcenie i szkolenie zawodowe w kategorii ”Europejskie fundusze na rzecz doskonałości”. - Jesteśmy tym szczęściarzem, który został nominowany do nagrody jako jedyny z całej Polski - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Stanisław Rożniatowski, wicedyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji. W projekcie wzięło udział ponad tysiąc uczniów, którzy nabierali potrzebnych umiejętności na stażach i praktykach w blisko 400 firmach w naszym regionie. Przeszkoleni zostali także nauczyciele. - 162 nauczycieli przeszło szkolenia, praktyki i staże w firmach, w których uczniowie się kształcili. Na przestrzeni lat dużo w firmach się działo. Nowe maszyny, nowe technologie. Nauczyciel po stażu wiedział, czego i jak mają uczyć - wyjaśnił dyrektor Rożniatowski.
Roland Wrzeciono o projekcie "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy"
Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki
- Byliśmy odpowiedzialni za działania zbliżające uczniów z przedsiębiorcami - powiedział w "Poglądach i osądach" Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. OCRG było partnerem projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2". - Byliśmy odpowiedzialni za wizyty studyjne w firmach, a instytucje otoczenia biznesu zwracały uwagę na to, żeby pokazywać uczniom jakie możliwości drzemią w naszych zakładach - dodał. - Mieliśmy informację, że uczniom już w trakcie staży była proponowana praca. Przedsiębiorcy mówili, że mogą zobaczyć jak funkcjonuje system szkolnictwa zawodowego, a przedstawiciele działów HR dowiedzieli się na jakich pracowników mogą liczyć w rekrutacji. Z kolei uczniowie mówili, że dowiedzieli się, czego mogą spodziewać się w danej firmie, jak będzie wyglądała ich ścieżka kariery.

Na projekt "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2" można głosować drogą internetową do 7 listopada. Szczegóły można znaleźć na stronie i profilu fb OCRG, urzędu marszałkowskiego oraz Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji.

Zobacz także

2021-02-20, godz. 08:30 Agnieszka Okupniak o konkursie "Opolska Marka" - Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych produktów usług, inicjatyw pracodawców z regionu ale też szeroka promocja przedsiębiorców – mówiła w porannej… » więcej 2021-02-14, godz. 08:25 Aleksander Iszczuk o rankingu najlepszych szkół średnich, w którym wysoko uplasowały się dwa licea i dwa technika… - Jest niewątpliwie trudniej, ale konkursy i olimpiady są nadal organizowane - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Aleksander Iszczuk, naczelnik… » więcej 2021-02-13, godz. 08:25 Bernard Gaida o międzynarodowej inicjatywie obywatelskiej Minority SafePak odnośnie praw mniejszości Ponad milion podpisów zebranych w całej Unii Europejskiej nie pomogło. Inicjatywa obywatelska stworzona w Federacyjnej Unii Narodowości Europejskich nie została… » więcej 2021-02-07, godz. 08:35 Maciej Kalski o projekcie „Opolskie staże z PO WER-em” – Cel projektu jest taki, by poprzez udział w stażu zawodowym, trwającym do 6 miesięcy, zainteresowani podnieśli swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe… » więcej 2021-02-06, godz. 08:35 Monika Bartel o tym, jakie warunki trzeba spełnić by pracować przy Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań – Do głównych zadań rachmistrza spisowego będzie należeć przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji… » więcej 2021-01-31, godz. 08:27 Małgorzata Kozak o bezpłatnym dowozie osób starszych na miejsce szczepień przeciw COVID-19 - 20 osób poprosiło Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie o pomoc w dotarciu do punktu szczepień. To niewiele. 10 osób to byli seniorzy o znacznym stopniu niepełnosprawności… » więcej 2021-01-30, godz. 08:20 Mariusz Grochowski o tym, jak wygląda rehabilitacja ozdrowieńców w szpitalu MSWiA w Głuchołazach - Od 1 września rehabilitacji zostało poddanych ponad 500 pacjentów. W ponad 90% są bardzo dobre wyniki prowadzonych modeli rehabilitacji - powiedział w porannej… » więcej 2021-01-24, godz. 08:25 Marcin Żukowski o tablicy w Braciszowie, która upamiętni biskupa Antoniego Adamiuka Mija 21 lat od jego śmierci i wciąż jest wspominany i doceniany - biskup Antoni Adamiuk zostanie upamiętniony w poniedziałek w parku w Braciszowie w gminie… » więcej 2021-01-23, godz. 08:25 Roman Kolek o stanie opolskiej psychiatrii Będzie dodatkowe 220 mln złotych na psychiatrię dziecięcą w 2021 roku. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że będą to pieniądze przeznaczone między… » więcej 2021-01-17, godz. 08:30 Tomasz Maciaś o tym, jak pandemiczny 2020 rok wpłynął na działalność i inwestycje OTBS-u Gościem niedzielnego poranka był Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, którego zapytamy o to, jak pandemiczny 2020 rok wpłynął… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »