Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » 'To jest jakiś absurd' - tak mieszkańcy Pasieki…
2024-04-19, 19:30 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel, Jakub Biel, Dawid Rajwa / oprac. AL

"To jest jakiś absurd" - tak mieszkańcy Pasieki komentują prace budowlane na dzielnicy. Czy jest szansa na korektę? [INTERWENCJA]

Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Z tematem zgłosili się do nas mieszkańcy Wyspy Pasieka w Opolu, wskazując, że w centralnym punkcie budowanego chodnika, który powstaje w sąsiedztwie remontowanego wiaduktu kolejowego przy ul. Powstańców Śląskich, stanął hydrant, a dalej - również w środkowej części traktu - szykowane jest miejsce pod latarnię. - Szykują nam miejski slalom - mówią mieszkańcy.

Kto odpowiada za taki projekt? Czy rzeczywiście mieszkańcy, ale też turyści odwiedzający opolską Pasiekę będą musieli chodzić Powstańców Śląskich zygzakiem? Tym tematem zajęliśmy się w paśmie interwencyjnym Radia Opole.
Na miejscu pojawił się nasz reporter Jakub Biel i porozmawiał z mieszkańcami tej ulicy.
- Jak zobaczyłem tę sytuację, która tu na budowie jest, to się za brzuch złapałem z jeszcze paroma osobami ze śmiechu. Zaprojektowali rampy na środku chodnika. Matka jak będzie pchała wózek z dzieckiem, to będzie miała kłopoty z przejechaniem, będzie robić slalom, a niepełnosprawny na wózku na pewno nie przejedzie. - To jest dokładnie na samym skrzyżowaniu, tu nie ma gdzie nawet uciec z tym wózkiem na jezdnie na bok, czy gdzieś.
Sonda z mieszkańcami Pasieki
Sylwia Nierenberg
Miejski Zarząd Dróg w Opolu przekazał nam pismo, w którym zapewnia, że poinformowali firmę, która odpowiada za projekt, aby wprowadzone zostały stosowne poprawki. "Takie korekty zostały już naniesione i przekazane wykonawcy tej inwestycji, którym z ramienia PKP PLK jest firma INTOM Warszawa" - czytamy. Korekta ma dotyczyć położenia hydrantu, który będzie przesunięty bliżej jezdni. "Ponadto dwie latarnie zostaną przeniesione w kierunku muru oporowego" - zapewnia MZD w przesłanym piśmie.
Co na to spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, która jest inwestorem i zleciła wykonanie tego zadania warszawskiej firmie? Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych zapewniła, że nieprawidłowości w zakresie lokalizacji hydrantu oraz latarni pod wiaduktem na ul. Powstańców Śląskich zostały zgłoszone do projektanta. Przeprowadzana jest już rewizja projektu.

- Wykonawca przystąpi do poprawek niezwłocznie po otrzymaniu dokumentacji - mówi Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, dodając, że przejście będzie dostosowane do osób z ograniczoną możliwością poruszania się.
Magdalena Janus
Tematem zajęli się Monika Matuszkiewicz-Biel, Jakub Biel i Dawid Rajwa. Cała interwencja jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-11-04, godz. 18:05 Spór o prawo do zarejestrowania samochodu [INTERWENCJA] W pierwszy momencie wydawałoby się, że to prosta urzędnicza sprawa - wyrobienie dowodu rejestracyjnego. Problem powstaje w momencie, gdy pojazd jest spadkiem… » więcej 2024-10-31, godz. 17:00 Czy każdy może wjechać na cmentarz samochodem i dlaczego toaleta przy parkingu cmentarza jest nieczynna? [INTERWENC… Kto może samochodem wjechać na teren cmentarza? To jeden z tematów, którym zajęliśmy się dziś (31.10) w magazynie interwencyjnym. Zaczniemy jednak od sprawy… » więcej 2024-10-30, godz. 16:30 "Woda zalała nam stanicę i sprzęt" - drużyna WOPR z Brzegu pilnie potrzebuje odbudować infrastrukturę [INTERWENC… Bywają takie sytuacje, kiedy zaangażowanie sił, które niosą pomoc jest wyjątkowe. W czasie wrześniowej powodzi tak było m.in. z Wodnymi Ochotniczymi Pogotowiami… » więcej 2024-10-29, godz. 15:20 Jak sprawić, by Targi Dostępności były faktycznie... dostępne? [INTERWENCJA] O bezpieczeństwie osób z niepełnosprawnościami warto rozmawiać, nawet organizując poświęcone temu konferencje. Czy jednak podczas takich wydarzeń udaje… » więcej 2024-10-28, godz. 15:10 "Musimy jeszcze raz bardzo dokładnie przyjrzeć się dolinom rzek i temu, w jaki sposób są one zagospodarowane" - prof… Tydzień temu (21.10) gościem audycji był prof. Arkadiusz Nowak, botanik, który należał do Komitetu Zarządzania Kryzysowego po powodzi w 1997 r., który… » więcej 2024-10-25, godz. 16:40 "Jak ktoś jest chory, zapłaci każde pieniądze, byle tylko tu zaparkować, a to jest problem" [INTERWENCJA] Pacjenci i ich rodziny parkujący przy Opolskim Centrum Onkologii pytają, czemu opłata za parkowanie w tym miejscu jest droższa niż parkowanie w innych częściach… » więcej 2024-10-24, godz. 14:35 "Nasze dzieci nie mają jak dotrzeć autobusem do szkoły" - mówią rodzice jednego z osiedli w Opolu [INTERWENCJA] Dzieci rodziców z osiedla przy centrum Turawa Park w Opolu, uczęszczające do PSP nr 20, zgłaszają problem z dotarciem ich pociech do szkoły, która od domów… » więcej 2024-10-23, godz. 13:50 Powódź zabrała im wszystko, ale nie nadzieję. Rodzice 7-letniej Oli walczą o szansę na rehabilitację córki [IN… Choć znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji, to nie chcieli nikogo prosić o pomoc. Rodzice 7-letniej Oli z Bodzanowa, która cierpi na padaczkę lekooporną… » więcej 2024-10-22, godz. 15:07 O spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i udziale OSP w pomoc powodzianom [INTERWENCJA] W miniony czwartek (17.10) w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Dyskusji poddano szacowanie… » więcej 2024-10-21, godz. 16:20 "Zastanówmy się, czy nam się ta kukurydza opłaca? Jestem przekonany, że nie" - prof. Arkadiusz Nowak [INTERWENCJA] Okazuje się, że nie wszystkie uprawy, które zostały zasiane w strefach zalewowych powinny się tam znaleźć. Tak jest np. z kukurydzą. Pole kukurydzy jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »