Radio Opole » Loża Ekspertów

Posłuchaj audycji

2021-10-16, 12:05

Anna Modrzewska o mitach i faktach związanych z procesem rozwoju wewnętrznego

Anna Modrzewska o mitach i faktach związanych z procesem rozwoju wewnętrznego
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Anna Modrzewska, z którą rozmawialiśmy o tym, czym jest coaching rozumiany w prawidłowy sposób. Gość audycji opowiedział szerzej o tym, jakie elementy składają się na rozumienie coachingu i jak one wpływają na rozwój osoby uczestniczącej w procesie. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie dlaczego wokół coachingu pojawiło się dużo nieścisłości i nieprawdziwych informacji oraz jak to wpłynęło na jego kondycję. W drugiej części rozmowy Gość opowiedział, jak wygląda profesjonalny proces coachingowy i jakie daje efekty.
2021-10-09, 10:55

Michał Wawiórko o robotyzacji procesów oraz jej wpływie na pracowników

Michał Wawiórko o robotyzacji procesów oraz jej wpływie na pracowników
Gościem audycji „Loża Ekspertów” był Michał Wawiórko, z którym rozmawialiśmy o tym, czy roboty będą w stanie zastąpić pracowników na podstawie rynku RPA. Gość audycji opowiadał szerzej, jak kształtuje się obecnie rynek RPA w Polsce i na świecie. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie, jak robot może pomóc nam w codziennej pracy biurowej oraz, kiedy podjąć decyzję o zastosowaniu robotyzacji i automatyzacji procesów w firmie.
2021-10-02, 11:00

Inwestycje alternatywne jako inny rodzaj inwestowania oszczędności

Bartłomiej Tworek "Loża Ekspertów" (02.10.2021)
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Bartłomiej Tworek, z którym porozmawialiśmy o tym, że inwestycje alternatywne są sposobem na inwestowanie zasobów finansowych w inny sposób, niż np.. nieruchomości. Gość audycji opowiedział czym są inwestycje alternatywne i jakie mam ich rodzaje. Ponadto wspomniał o mechanizmach, które powodują, że tego rodzaju inwestycje mogą przynieść w określonej perspektywie czasowej zyski. Wspomnieliśmy również o sytuacji na rynku finansowym i trendach, które obecnie obowiązują. W drugiej części rozmowy, Gość wytłumaczył na czym polega inwestowanie w muzykę i w jaki sposób można rozpocząć przygodę w lokowanie pieniędzy za pośrednictwem poszczególnych utworów i katalogów muzycznych.
2021-09-25, 10:50

Marcin Roczniak o roli ubioru w komunikacji biznesowej

Marcin Roczniak z Klubu Inteligencji Biznesu
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Marcin Roczniak, z którym rozmawialiśmy o roli ubioru w nawiązywaniu relacji biznesowych. Gość audycji opowie szerzej, w jaki sposób ubiór może wpłynąć na komunikację biznesową oraz jakie można wtedy osiągnąć sukcesy. Gość audycji opowiadał jak ubierają się Polacy oraz poradził na co zwracać uwagę, w kontekście autoprezentowania się w biznesie.
2021-09-18, 11:01

Piotr Łysik o inwestycji w awokado jako alternatywnej formie lokowania pieniędzy

Piotr Łysik o inwestycji w awokado jako alternatywnej formie lokowania pieniędzy
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Piotr Łysik z którym rozmawialiśmy o możliwościach, jakie daje inwestowanie w awokado oraz w inne formy inwestowania. Gość audycji tłumaczył, dlaczego Azja Południowo-Wschodnia jest rynkiem wschodzącym, który znajduje coraz to więcej odbiorców. Odpowiedzieliśmy na pytanie, jakim zainteresowaniem cieszą się inwestycje w takie produkty jak awokado i dlaczego jest taka forma lokowania pieniędzy bezpieczna. W drugiej części Piotr Łysik opowiedział o Kambodży w kontekście otwarcia na nowe inwestycje i podejścia do przedsiębiorców.
2021-09-11, 10:50

Beata Sojda o wykorzystywaniu naturalnych produktów w codziennym funkcjonowaniu

Beata Sojda w "Loży Ekspertów"
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Beata Sojda, założycielka marki BeSymbio, z którą rozmawialiśmy o dermodetergentach, które coraz częściej występują w naszym codziennym życiu. Gość audycji przeanalizował i zinterpretował wyniki badan dot. poziomu zanieczyszczeń produktów spożywczych oraz ich wpływu na nasze zdrowie. Gość audycji przekonywał do zwracania uwagi na zanieczyszczenia, które pojawiają się w naszym otoczeniu i wpływają na zdrowie. W drugiej części porozmawialiśmy również o świadomości Polaków dot. Zdrowej żywności oraz produktów złożonych z naturalnych składników, które dostosowywane są systematycznie do zmieniającego się klimatu i naszej rzeczywistości.
2021-08-28, 10:50

Dr Elena Pawęta o roli i przesłaniu konferencji TED

Dr Elena Pawęta o roli i przesłaniu konferencji TED
Gościem audycji „Loża ekspertów” była dr Elena Pawęta, z którą rozmawialiśmy o roli, jaką pełnią konferencje TED. Gość audycji rozwinął szerzej motto eventów, które podkreśla, że podczas wystąpień prezentowane są ideę warte propagowania. Odpowiedzieliśmy na pytanie, jakie najważniejsze wartości są bezpośrednio związane z konferencjami TED oraz jaka jest skala popularności tych wydarzeń w Polsce. Gość audycji opowiedział również o swoich doświadczeniach oraz przekazał najważniejsze informacje, które są związane z uczestnictwem w tego typu eventach.
2021-08-21, 10:50

Daniel Janik o tym, czy podejście mentalne jest kluczem do sukcesu?

Daniel Janik i Bartłomiej Machnik [fot. Łukasz Fura]
Daniel Janik i Bartłomiej Machnik [fot. Łukasz Fura]
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Daniel Janik, trener mentalny i mówca motywacyjny, z którym rozmawialiśmy o roli mentalności i właściwego podejścia do rzeczywistości. Gość audycji udowodnił, że to samo zadanie, wykonane z innym nastawieniem, może przynieść inne efekty. Wszystko dzięki prawidłowemu podejściu mentalnemu. Odpowiedzieliśmy na pytanie, w jakim stopniu nasza psychika wpływa na naszą codzienność. Gość audycji opowiedział również o swoich doświadczeniach we współpracy ze sportowcami i efektach, jakie przynosiła współpraca z trenerem mentalnym. W drugiej części rozmawialiśmy o roli, jaką dziś pełni trening mentalny i jak zmieniało się podejście do niego na przestrzeni lat.
2021-08-14, 10:55

Maciej Mazur o elektromobilności, jako sposobie na ochronę środowiska

Maciej Mazur o elektromobilności, jako sposobie na ochronę środowiska
Gościem audycji „Loża ekspertów” był dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, z którym rozmawialiśmy o roli i pozycji elektromobilności w dzisiejszej debacie, o rozwoju motoryzacji oraz ochrony środowiska . Na początku staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, jaka jest skala zainteresowania elektromobilnością i jak jej idea jest odbierana wśród konkretnych środowisk. Gość audycji przeanalizował również wpływ rozwoju elektromobilności i jej założeń na działania, które mają na celu chronić środowisko naturalne. W drugiej części rozmawialiśmy o projekcie Izera, czyli pierwszym “polskim” samochodzie elektrycznym – czy założenia i ambitne plany jesteśmy w stanie zrealizować. Na koniec gość audycji odpowiedział na pytanie, w jaki sposób można promować elektromobilność.
1234

Zobacz także

2021-10-16, godz. 12:05 Anna Modrzewska o mitach i faktach związanych z procesem rozwoju wewnętrznego Gościem audycji „Loża ekspertów” była Anna Modrzewska, z którą rozmawialiśmy o tym, czym jest coaching rozumiany w prawidłowy sposób. Gość audycji… » więcej 2021-10-09, godz. 10:55 Michał Wawiórko o robotyzacji procesów oraz jej wpływie na pracowników Gościem audycji „Loża Ekspertów” był Michał Wawiórko, z którym rozmawialiśmy o tym, czy roboty będą w stanie zastąpić pracowników na podstawie… » więcej 2021-10-02, godz. 11:00 Inwestycje alternatywne jako inny rodzaj inwestowania oszczędności Gościem audycji „Loża ekspertów” był Bartłomiej Tworek, z którym porozmawialiśmy o tym, że inwestycje alternatywne są sposobem na inwestowanie zasobów… » więcej 2021-09-25, godz. 10:50 Marcin Roczniak o roli ubioru w komunikacji biznesowej Gościem audycji „Loża ekspertów” był Marcin Roczniak, z którym rozmawialiśmy o roli ubioru w nawiązywaniu relacji biznesowych. Gość audycji opowie… » więcej 2021-09-18, godz. 11:01 Piotr Łysik o inwestycji w awokado jako alternatywnej formie lokowania pieniędzy Gościem audycji „Loża ekspertów” był Piotr Łysik z którym rozmawialiśmy o możliwościach, jakie daje inwestowanie w awokado oraz w inne formy inwestowania… » więcej 2021-09-11, godz. 10:50 Beata Sojda o wykorzystywaniu naturalnych produktów w codziennym funkcjonowaniu Gościem audycji „Loża ekspertów” była Beata Sojda, założycielka marki BeSymbio, z którą rozmawialiśmy o dermodetergentach, które coraz częściej… » więcej 2021-09-04, godz. 11:00 Aleksander Szlachetko o rosnącej w Polsce popularności e-sportu Gościem audycji był Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający w ESL Gaming Polska, z którym rozmawialiśmy o rosnącej w Polsce popularności e-sportu… » więcej 2021-08-28, godz. 10:50 Dr Elena Pawęta o roli i przesłaniu konferencji TED Gościem audycji „Loża ekspertów” była dr Elena Pawęta, z którą rozmawialiśmy o roli, jaką pełnią konferencje TED. Gość audycji rozwinął szerzej… » więcej 2021-08-21, godz. 10:50 Daniel Janik o tym, czy podejście mentalne jest kluczem do sukcesu? Gościem audycji „Loża ekspertów” był Daniel Janik, trener mentalny i mówca motywacyjny, z którym rozmawialiśmy o roli mentalności i właściwego podejścia… » więcej 2021-08-14, godz. 10:55 Maciej Mazur o elektromobilności, jako sposobie na ochronę środowiska Gościem audycji „Loża ekspertów” był dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, z którym rozmawialiśmy o roli i pozycji elektromobilności… » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »