Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Wybory samorządowe 2018 w Radiu Opole

Wybory samorządowe 2018 w Radiu Opole

Aktualności
Rozpoczęła się kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi. Wybierzemy w nich radnych wszystkich szczebli (gminnych, powiatowych i wojewódzkich) a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. Radio Opole będzie relacjonować – na antenie i stronie internetowej – przebieg kampanii wyborczej, prezentować wywiady z kandydatami oraz ekspertami („Rozmowy wyborcze" oraz „Debaty wyborcze") a także wyjaśniać wszystkie wątpliwości związane z kalendarzem, ordynacją oraz organizacją i przebiegiem wyborów („Poradnik wyborczy").

Debaty wyborcze
W ostatnim miesiącu przed pierwszą turą wyborów (21 października) zorganizujemy debaty na żywo kandydatów na prezydentów i burmistrzów miast powiatowych województwa opolskiego. Zapis z tych debatach umieszczony zostanie na stronie Radia Opole z zakładce „Debaty wyborcze".

Rozmowy wyborcze
Kampania wyborcza to nie tylko hasła, spoty i billboardy, ale także merytoryczne spory o kierunek rozwoju naszych samorządów. Będziemy je wnikliwie omawiali, prezentując na antenie i stronie Radia Opole rozmowy z samorządowcami zabiegającymi o reelekcję, ich kontrkandydatami oraz ekspertami.

Poradnik wyborczy
By wziąć czynny lub bierny udział w wyborach, trzeba poznać kalendarz wyborczy oraz przepisy kodeksu wyborczego. W „Poradniku wyborczym", który będzie prezentowany na antenie i stronie Radia Opole od początku września, zawrzemy wszystkie informacje kluczowe dla kandydatów i wyborców.

Informacje dla komitetów wyborczych
Na naszej specjalnej podstronie zamieszczamy też informacje dla komitetów wyborczych – dotyczące m. in. nieodpłatnego czasu na antenie Radia opole, a także reklamy.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »