Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Wybory samorządowe 2018 w Radiu Opole

Wybory samorządowe 2018 w Radiu Opole

Wybory samorządowe 2018: Jak oddać głos? - I tura [źródło: Państwowa Komisja Wyborcza]
Aktualności
W wyborach samorządowych wybieramy radnych wszystkich szczebli (gminnych, powiatowych i wojewódzkich) a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. Radio Opole relacjonuje – na antenie i stronie internetowej – przebieg kampanii wyborczej, prezentuje wywiady z kandydatami oraz ekspertami („Rozmowy wyborcze" oraz „Debaty wyborcze") a także wyjaśnia wszystkie wątpliwości związane z kalendarzem, ordynacją oraz organizacją i przebiegiem wyborów („Poradnik wyborczy").

Debaty wyborcze
Przed pierwszą turą wyborów (21 października) zorganizowaliśmy debaty na żywo kandydatów na prezydentów i burmistrzów miast powiatowych województwa opolskiego. Zapis z tych debatach umieszczony jest na stronie Radia Opole z zakładce „Debaty wyborcze".

Rozmowy wyborcze
Kampania wyborcza to nie tylko hasła, spoty i billboardy, ale także merytoryczne spory o kierunek rozwoju naszych samorządów. Na antenie i stronie Radia Opole można znaleźć rozmowy z samorządowcami zabiegającymi o reelekcję, ich kontrkandydatami oraz ekspertami.

Poradnik wyborczy
By wziąć czynny lub bierny udział w wyborach, trzeba poznać kalendarz wyborczy oraz przepisy kodeksu wyborczego. W „Poradniku wyborczym" prezentowanym na antenie i stronie Radia Opole od początku września, zawieramy wszystkie informacje kluczowe dla kandydatów i wyborców.

Informacje dla komitetów wyborczych
Na naszej specjalnej podstronie zamieszczamy też informacje dla komitetów wyborczych – dotyczące m. in. nieodpłatnego czasu na antenie Radia opole, a także reklamy.

Podstrona była prowadzona w 2018 roku.

wybory2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »