Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-11-07, 14:50 Autor: Marek Świercz

Łukasz Jastrzembski o tym, co zrobić, by nie w mieć w wyborach dosłownie żadnej konkurencji

Łukasz Jastrzembski o wyborach
- Dlaczego nie miałem konkurencji? Tak się zdarzyło. Nie ma na to żadnego patentu czy przepisu - mówił w Loży Radiowej Łukasz Jastrzembski, który po raz trzeci został burmistrzem Leśnicy. W tym roku w Leśnicy w ogóle nie było prawdziwych wyborów: konkurenta nie miał nie tylko Jastrzembski (już po raz drugi), ale także żaden z 15 radnych. - Ale Mniejszość Niemiecka wystawiła tylko 13. W dwóch okręgach pojawili się inni kandydaci, ale uznaliśmy, że są na tyle dobrzy, że nie warto wystawiać im konkurentów. Ale mamy czterech nowych radnych, więc jest jednak wymiana pokoleniowa - dodał nasz gość.
Jastrzembski opowiada, że choć nie miał konkurenta, to przeprowadził normalną kampanię wyborczą, na przykład biorąc udział w spotkaniach z mieszkańcami we wszystkich sołectwach. Oczywiście z różną frekwencją (od 5 do 30 osób), ale na spotkaniach trzeba się zjawić, bo to wyraz szacunku dla wyborców.

- Gdy planowałem kampanię, jeszcze nie wiedziałem, czy będę miał jakiegoś konkurenta - tłumaczy nasz gość.

Jastrzembski dodaje jednak, że w swego rodzaju referendum, które przeprowadza się w przypadku jednego kandydata na włodarza gminy, zdobył 77 procent głosów, co oznacza, że 23 procent mieszkańców jest do niego nastawionych krytycznie.

- Co znaczy, że trzeba jednak coś poprawić - komentuje. - I to nie jest tak, że jak się ma głównie swoich radnych, to nie można oberwać. Oni też bywają bardzo krytyczni.

Pytany o plany na następną kadencję, Jastrzembski mówi o remoncie basenu z lat 70. ubiegłego wieku, termomodernizacji przedszkola i budowie sali gimnastycznej w Raszowej oraz znalezieniu nowej siedziby dla urzędu miejskiego (także został zbudowany w epoce gierkowskiej, w ścianach jest niestety groźny dla zdrowia azbest).

Zobacz także

2018-09-05, godz. 15:54, Publicystyka w Radiu Opole Piotr Bujak o tym, jak bezradny jest radny w małej miejscowości i dlaczego czas na młodych samorządowców - To nie jest normalna sytuacja, że ostatnie posiedzenie naszej komisji rewizyjnej trwało... 3 minuty. Przedstawiono nam do zatwierdzenia krótką notatkę, domagając się jego zatwierdzenia. To niepoważne - stwierdził w Loży Radiowej… » więcej 2018-09-04, godz. 09:20, Publicystyka w Radiu Opole Andrzej Mazur o tym, że czas na awans młodych i wykształconych, którzy zmienią zabetonowane układy w Kędzierzynie-Koźlu - To moja osoba połączyła różne środowiska, którym zależy na tym, by Kędzierzyn-Koźle, który wpadł w spiralę ujemnego rozwoju i stał się ośrodkiem zamierającym, przestał być zarządzany przez te same personalne układy… » więcej 2018-09-04, godz. 08:59, Publicystyka w Radiu Opole Jerzy Czerwiński o dobrej ofercie dla samorządów, które powinny dbać o obywateli a nie bawić się w wielką politykę - Pierwszy raz byłem na tak doskonale przygotowanej konwencji. Tylko dwie godzony a niezwykle dużo treści - tak senator PiS Jerzy Czerwiński mówił w Loży Radiowej o niedzielnej konwencji samorządowej Zjednoczonej Prawicy. - Chciałbym… » więcej 2018-09-03, godz. 10:00, Poranna rozmowa Radia Opole Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o niedzielnej ogólnopolskiej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości - Zmiany są dobre, trzeba się do nich przyzwyczaić - komentowała w 'Poglądach i osądach' reformę oświaty posłanka PiS Katarzyna Czochara. Liderka Prawa i Sprawiedliwości w regionie odniosła się także do konwencji partii, podczas… » więcej 2018-08-31, godz. 09:35, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Violettą Porowską i dr. Tadeuszem Detyną Violetta Porowska, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola - Przedstawiłam 12 merytorycznych propozycji i powiedziałam może pięć zdań, w których skrytykowałam prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Nie rozumiem, dlaczego… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »