Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-11-07, 14:50 Autor: Marek Świercz

Łukasz Jastrzembski o tym, co zrobić, by nie w mieć w wyborach dosłownie żadnej konkurencji

Łukasz Jastrzembski o wyborach
- Dlaczego nie miałem konkurencji? Tak się zdarzyło. Nie ma na to żadnego patentu czy przepisu - mówił w Loży Radiowej Łukasz Jastrzembski, który po raz trzeci został burmistrzem Leśnicy. W tym roku w Leśnicy w ogóle nie było prawdziwych wyborów: konkurenta nie miał nie tylko Jastrzembski (już po raz drugi), ale także żaden z 15 radnych. - Ale Mniejszość Niemiecka wystawiła tylko 13. W dwóch okręgach pojawili się inni kandydaci, ale uznaliśmy, że są na tyle dobrzy, że nie warto wystawiać im konkurentów. Ale mamy czterech nowych radnych, więc jest jednak wymiana pokoleniowa - dodał nasz gość.
Jastrzembski opowiada, że choć nie miał konkurenta, to przeprowadził normalną kampanię wyborczą, na przykład biorąc udział w spotkaniach z mieszkańcami we wszystkich sołectwach. Oczywiście z różną frekwencją (od 5 do 30 osób), ale na spotkaniach trzeba się zjawić, bo to wyraz szacunku dla wyborców.

- Gdy planowałem kampanię, jeszcze nie wiedziałem, czy będę miał jakiegoś konkurenta - tłumaczy nasz gość.

Jastrzembski dodaje jednak, że w swego rodzaju referendum, które przeprowadza się w przypadku jednego kandydata na włodarza gminy, zdobył 77 procent głosów, co oznacza, że 23 procent mieszkańców jest do niego nastawionych krytycznie.

- Co znaczy, że trzeba jednak coś poprawić - komentuje. - I to nie jest tak, że jak się ma głównie swoich radnych, to nie można oberwać. Oni też bywają bardzo krytyczni.

Pytany o plany na następną kadencję, Jastrzembski mówi o remoncie basenu z lat 70. ubiegłego wieku, termomodernizacji przedszkola i budowie sali gimnastycznej w Raszowej oraz znalezieniu nowej siedziby dla urzędu miejskiego (także został zbudowany w epoce gierkowskiej, w ścianach jest niestety groźny dla zdrowia azbest).

Zobacz także

2019-01-04, godz. 10:01, Poranna rozmowa Radia Opole Leonard Pietruszka i Jerzy Mika o zmianach, jakie zaszły po zmianie granic Opola Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic - Straciliśmy dwa sołectwa, dwa tysiące mieszkańców i 2,5 mln zł dochodu netto. Ale sporo też zyskaliśmy. Mamy dwuosobowy patrol straży miejskiej, jednego strażnika opłaca miasto, drugiego… » więcej 2018-11-30, godz. 13:13, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Januszem Jakubowem o skomplikowanej sytuacji politycznej w powiecie brzeskim - Tak się dzieje, kiedy jest podział na dwa duże ugrupowania, które nie mają większości i jest kilka ugrupowań mniejszych, od których zależy, kto będzie rządził - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jerzy Jakubów… » więcej 2018-11-30, godz. 09:47, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Przemysławem Kubów i Henrykiem Lakwą o sytuacji w radzie powiatu opolskiego Przemysław Kubów radny PiS powiatu opolskiego - Chciałem pracować w komisji skarg wniosków i petycji, radni nie wyrazili na to zgody, a ja nie wyraziłem zgody na zasiadanie w komisji gospodarczej - powiedział w porannej rozmowie 'W… » więcej 2018-11-27, godz. 09:50, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Jarosławem Kielarem, burmistrzem Kluczborka oraz Piotrem Pośpiechem, byłym starostą kluczborskim - W gminach jest inaczej, niż w parlamencie, gdzie opozycja tylko mówi i protestuje. Sprawy, które są ważne dla ludzi są zauważalne i przez tych, którzy są u władzy i tych, którzy jej nie mają - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2018-11-10, godz. 10:28, Publicystyka w Radiu Opole Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiowej Piotr Wach, polityk Nowoczesnej, który został radnym sejmiku z listy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »