Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-10-23, 15:24 Autor: Marek Świercz

Arkadiusz Wiśniewski o tym, że mieszkańcy Opola ściemy nie kupują i dlatego wybory skończyły się tak a nie inaczej

Arkadiusz Wiśniewski [fot. Łukasz Fura]
Arkadiusz Wiśniewski [fot. Łukasz Fura]
- Potrzebujemy Opola zgody, takiej, jaka panowała przez pierwszy trzy lata tej kadencji. Radni zgodnie współpracowali, zaczęli mnie atakować dopiero podczas kampanii. Ale to były fikcyjne zarzuty i mieszkańcy tej ściemy nie kupili – mówił w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.
Nasz gość stwierdził, że liczył na zwycięstwo w pierwszej turze, ale tak dobrego wyniku jednak się nie spodziewał. Jak mówi, 70,5 procent zdobytych głosów to najlepszy wynik prezydenta w miastach wojewódzkich, lepszy nawet od 70,1 Haliny Zdanowskiej w Łodzi.

- To była ciężka praca zespołowa, całej drużyny Arkadiusza Wiśniewskiego. I przyniosła doskonały wynik. Nie chodzi tylko o moje zwycięstwo, ale także o wprowadzenie do rady miasta aż 13 radnych. W tym, przykładowo, Piotra Mielca, który odszedł z SLD, postawił na mnie i w niedzielę zdobył najwięcej głosów w historii Opola – mówił Wiśniewski.

Zapytany, czemu nie dał się namówić do debaty z kontrkandydatami, przyznał, że była to świadoma decyzja.

- Prezentowałem się w kampanii jako prezydent sprawdzony w działaniu, który chce o swoich działaniach rozmawiać z mieszkańcami Opola a nie wdawać się w kłótnie z rywalami – tłumaczył.

W najbliższej pięcioletniej kadencji prezydent chce się zająć stadionem i akwaparkiem oraz kontynuować inwestycje komunikacyjne. Jak mówi, do końca kadencji obwodnic nie uda się domknąć, liczy jednak na to, że jeśli pozwolą na to przepisy środowiskowe, to Opole wybuduje trasę średnicową.

Zobacz także

2019-01-04, godz. 10:01, Poranna rozmowa Radia Opole Leonard Pietruszka i Jerzy Mika o zmianach, jakie zaszły po zmianie granic Opola Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic - Straciliśmy dwa sołectwa, dwa tysiące mieszkańców i 2,5 mln zł dochodu netto. Ale sporo też zyskaliśmy. Mamy dwuosobowy patrol straży miejskiej, jednego strażnika opłaca miasto, drugiego… » więcej 2018-11-30, godz. 13:13, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Januszem Jakubowem o skomplikowanej sytuacji politycznej w powiecie brzeskim - Tak się dzieje, kiedy jest podział na dwa duże ugrupowania, które nie mają większości i jest kilka ugrupowań mniejszych, od których zależy, kto będzie rządził - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jerzy Jakubów… » więcej 2018-11-30, godz. 09:47, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Przemysławem Kubów i Henrykiem Lakwą o sytuacji w radzie powiatu opolskiego Przemysław Kubów radny PiS powiatu opolskiego - Chciałem pracować w komisji skarg wniosków i petycji, radni nie wyrazili na to zgody, a ja nie wyraziłem zgody na zasiadanie w komisji gospodarczej - powiedział w porannej rozmowie 'W… » więcej 2018-11-27, godz. 09:50, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Jarosławem Kielarem, burmistrzem Kluczborka oraz Piotrem Pośpiechem, byłym starostą kluczborskim - W gminach jest inaczej, niż w parlamencie, gdzie opozycja tylko mówi i protestuje. Sprawy, które są ważne dla ludzi są zauważalne i przez tych, którzy są u władzy i tych, którzy jej nie mają - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2018-11-10, godz. 10:28, Publicystyka w Radiu Opole Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiowej Piotr Wach, polityk Nowoczesnej, który został radnym sejmiku z listy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »