Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-09-04, 14:57 Autor: Marek Świercz

Piotr Bujak o tym, jak bezradny jest radny w małej miejscowości i dlaczego czas na młodych samorządowców

Piotr Bujak o tym, jak bezradny jest radny w małej miejscowości i dlaczego czas na młodych samorządowców
- To nie jest normalna sytuacja, że ostatnie posiedzenie naszej komisji rewizyjnej trwało... 3 minuty. Przedstawiono nam do zatwierdzenia krótką notatkę, domagając się jego zatwierdzenia. To niepoważne - stwierdził w Loży Radiowej Piotr Bujak, radny z Głogówka, który zamierza powalczyć o fotel burmistrza.
Bujaka zaprosiliśmy, bo to ciekawa postać. Jak mówi, był najmłodszym radnym w dziejach Głogówka po 1989 roku, teraz - jako 30-latek - jest prawdopodobnie najmłodszym kandydatem na włodarza gminy w regionie i pewnie jednym z najmłodszych w kraju.

- Radny w małej gminie naprawdę niewiele może. Burmistrzowie mają możliwość wywierania presji, stoi za nimi swego rodzaju soft power. Jeśli radni nagle dostają pracę w miejskich spółkach, to jak można od nich oczekiwać, że będą patrzyli władzy na ręce? - pyta retorycznie Bujak.

Kiedyś Głogówek uchodził za miasto zdominowane przez Mniejszość Niemiecką, ale od kilkunastu lat tak nie jest, gminą rządzi Andrzej Kałamarz, który początkowo cieszył się poparciem TSKN, ale dziś ma już swoje własne zaplecze. Bujak ocenia jego rządy krytycznie, między innymi za brak inwestycji w mieszkania komunalne czy brak troski o seniorów i niepełnosprawnych.

- Do dziś mają problem z dostaniem się do magistratu, muszą zadzwonić i czekać, aż ktoś do nich wyjdzie - twierdzi Bujak.

Zobacz także

2018-08-30, godz. 10:31, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Pawłem Grabowskim i komentarz Marcina Gambca - To, że nie jestem z Opola, jest jednym z moich największych atutów. Mogę popatrzeć na sprawy z zewnątrz, bez faworyzowania którejkolwiek z dzielnic. Przede wszystkim jednak nie jestem częścią opolskiego układu zależności i mogę… » więcej 2018-08-30, godz. 10:08, Publicystyka w Radiu Opole Rafał Tkacz o wyborach, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kampanii, a nie wiecie, kogo zapytać - W opolskiej delegaturze zarejestrowało się 207 komitetów wyborczych, do których trzeba doliczyć te 26, które zarejestrowały się w Warszawie. To te, którą chcą wystawić kandydatów w większej licznie województw, duże partie… » więcej 2018-08-29, godz. 12:55, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Janem Strzeżkiem i komentarz Wojciecha Krzemińskiego Jan Strzeżek, ogólnopolski lider Młodej Prawicy - Mój konserwatyzm to efekt wychowania, wartości wyniesionych z rodzinnego domu. Moja rodzina była zaangażowana w podziemie w czasie II wojny i w działalność antykomunistyczną pod… » więcej 2018-08-28, godz. 07:26, Publicystyka w Radiu Opole Marcin Ociepa o tym, że Opolszczyzna koniecznie potrzebuje zmiany ekipy rządzącej regionem - Zwłaszcza z perspektywy Warszawy widać, że Opolszczyzna znalazła się na rozwojowym zakręcie. ma gigantyczne problemy, z którymi obecna ekipa rządząca regionem po prostu sobie nie radzi. Po kilkunastu latach rządów tej koalicji… » więcej 2018-08-28, godz. 07:14, Publicystyka w Radiu Opole Henryk Kroll o szyldzie mniejszości, niewymuszonej asymilacji i o tym, że opolscy Niemcy coraz częściej głosują na PiS - Pojawiło się wśród samorządowców takie niebezpieczne zjawisko, wstyd przed startem pod szyldem Mniejszości Niemieckiej. Samorządowcy zakładają własne komitety a obecne władze TSKN niepotrzebnie godzą się na to, by nie wystawiać… » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »