Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-09-04, 14:57 Autor: Marek Świercz

Piotr Bujak o tym, jak bezradny jest radny w małej miejscowości i dlaczego czas na młodych samorządowców

Piotr Bujak o tym, jak bezradny jest radny w małej miejscowości i dlaczego czas na młodych samorządowców
- To nie jest normalna sytuacja, że ostatnie posiedzenie naszej komisji rewizyjnej trwało... 3 minuty. Przedstawiono nam do zatwierdzenia krótką notatkę, domagając się jego zatwierdzenia. To niepoważne - stwierdził w Loży Radiowej Piotr Bujak, radny z Głogówka, który zamierza powalczyć o fotel burmistrza.
Bujaka zaprosiliśmy, bo to ciekawa postać. Jak mówi, był najmłodszym radnym w dziejach Głogówka po 1989 roku, teraz - jako 30-latek - jest prawdopodobnie najmłodszym kandydatem na włodarza gminy w regionie i pewnie jednym z najmłodszych w kraju.

- Radny w małej gminie naprawdę niewiele może. Burmistrzowie mają możliwość wywierania presji, stoi za nimi swego rodzaju soft power. Jeśli radni nagle dostają pracę w miejskich spółkach, to jak można od nich oczekiwać, że będą patrzyli władzy na ręce? - pyta retorycznie Bujak.

Kiedyś Głogówek uchodził za miasto zdominowane przez Mniejszość Niemiecką, ale od kilkunastu lat tak nie jest, gminą rządzi Andrzej Kałamarz, który początkowo cieszył się poparciem TSKN, ale dziś ma już swoje własne zaplecze. Bujak ocenia jego rządy krytycznie, między innymi za brak inwestycji w mieszkania komunalne czy brak troski o seniorów i niepełnosprawnych.

- Do dziś mają problem z dostaniem się do magistratu, muszą zadzwonić i czekać, aż ktoś do nich wyjdzie - twierdzi Bujak.

Zobacz także

2019-01-04, godz. 10:01, Poranna rozmowa Radia Opole Leonard Pietruszka i Jerzy Mika o zmianach, jakie zaszły po zmianie granic Opola Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic - Straciliśmy dwa sołectwa, dwa tysiące mieszkańców i 2,5 mln zł dochodu netto. Ale sporo też zyskaliśmy. Mamy dwuosobowy patrol straży miejskiej, jednego strażnika opłaca miasto, drugiego… » więcej 2018-11-30, godz. 13:13, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Januszem Jakubowem o skomplikowanej sytuacji politycznej w powiecie brzeskim - Tak się dzieje, kiedy jest podział na dwa duże ugrupowania, które nie mają większości i jest kilka ugrupowań mniejszych, od których zależy, kto będzie rządził - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jerzy Jakubów… » więcej 2018-11-30, godz. 09:47, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Przemysławem Kubów i Henrykiem Lakwą o sytuacji w radzie powiatu opolskiego Przemysław Kubów radny PiS powiatu opolskiego - Chciałem pracować w komisji skarg wniosków i petycji, radni nie wyrazili na to zgody, a ja nie wyraziłem zgody na zasiadanie w komisji gospodarczej - powiedział w porannej rozmowie 'W… » więcej 2018-11-27, godz. 09:50, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Jarosławem Kielarem, burmistrzem Kluczborka oraz Piotrem Pośpiechem, byłym starostą kluczborskim - W gminach jest inaczej, niż w parlamencie, gdzie opozycja tylko mówi i protestuje. Sprawy, które są ważne dla ludzi są zauważalne i przez tych, którzy są u władzy i tych, którzy jej nie mają - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2018-11-10, godz. 10:28, Publicystyka w Radiu Opole Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiowej Piotr Wach, polityk Nowoczesnej, który został radnym sejmiku z listy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »