Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-08-31, 21:10 Autor: Ewa Skrabacz, Marek Świercz

Jerzy Czerwiński o dobrej ofercie dla samorządów, które powinny dbać o obywateli a nie bawić się w wielką politykę

Jerzy Czerwiński o dobrej ofercie dla samorządów, które powinny dbać o obywateli a nie bawić się w wielką politykę
- Pierwszy raz byłem na tak doskonale przygotowanej konwencji. Tylko dwie godzony a niezwykle dużo treści - tak senator PiS Jerzy Czerwiński mówił w Loży Radiowej o niedzielnej konwencji samorządowej Zjednoczonej Prawicy. - Chciałbym podkreślić jeden element, którego komentatorzy nie wyłapali: tam było bardzo mało symboli PiS, były przede wszystkim polskie flagi. Przesłanie jest jasne: idziemy do tych wyborów nie dla PiS, ale dla Polski - podkreślił.
Nasz gość stwierdził, że podział ról był jasny: premier mówił o konkretnych propozycjach dla Polaki samorządowej, prezes PiS wystąpił jako polityczny strateg, twarz kampanii prawicy, która - na przekór krytykom - po raz kolejny podkreśliła, że jest zjednoczona w perspektywie całego maratonu wyborczego. Czerwiński przyznał, że były elementy dla polskiej polityki zaskakujące, takie jak pojawienie się żony i syna Patryka Jakiego czy siostry Małgorzaty Wasserman.

- Ale kto może więcej powiedzieć o polityku niż jego najbliżsi? Bez nich nie moglibyśmy sensownie uprawiać polityki, wiem to z autopsji. Był to także element ocieplania wizerunku - stwierdził.

Senator PiS podkreślał znaczenie kolejnej "piątki Morawieckiego", która - w jego ocenie - jest odpowiedzią na potrzeby Polski lokalnej. To takie elementy jak walka ze smogiem, bezpieczne drogi i chodniki, poszerzenie udziału obywateli w zarządzaniu środkami publicznymi czy upowszechnienie dostępu do internetu.

- To jest oferta dla wszystkich samorządów, nie tylko dla tych, gdzie wybory wygramy. I to od samorządów zależy, czy ją przyjmą - stwierdził. - Bo jest czymś złym stawianie samorządów w kontrze do rządu, co dzieje się w tej chwili, gdy niektóre samorządy atakują rząd za takie sprawy, jak reforma sądownictwa, choć kwestie te nie leżą w kompetencjach władz lokalnych. One mają przede wszystkim dbać o obywateli.

Zobacz także

2018-06-05, godz. 14:27, Publicystyka w Radiu Opole Arkadiusz Wiśniewski o prezydenckim sondażu NTO, harcach opolskich radnych i współpracy z TVP i Polsatem - Sondaż NTO pokazał przede wszystkim, że jestem zdecydowanym liderem i od innych kandydatów dzieli mnie przepaść - stwierdził w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, pytany, czy nie martwi go fakt, że sondaż wskazuje… » więcej 2018-06-04, godz. 14:34, Publicystyka w Radiu Opole Grzegorz Peczkis o kędzierzyńskiej "gotowości" do wyborów i poszukiwaniu rozwiązania sprawy pików benzenu Senator PiS Grzegorz Peczkis jest członkiem nieformalnego zespołu, który stawia sobie za cel zmianę przepisów dot. ochrony środowiska. Temat dotyczy przede wszystkim uregulowania kwestii związanych z emisją benzenu, przez producentów… » więcej 2018-06-04, godz. 14:21, Publicystyka w Radiu Opole Ryszard Wilczyński o tym, kto ponosił będzie odpowiedzialność za losy kandydata opozycji na prezydenta Opola, o umacnianiu sołtysów i Puszczy Śląskiej - To, że nie przedstawiliśmy jeszcze swojego kandydata, uważam za błąd. Ale osobą, która się sama wykreowała jako ta, która przekonała Grzegorza Schetynę, że ma pomysł na wybory w Opolu, jest poseł Witold Zembaczyński, lider… » więcej 2018-05-30, godz. 14:44, Publicystyka w Radiu Opole Krzysztof Drynda o tym, czym RdO różni się od Porozumienia, a także o tym, że prezydent przestał mu podawać rękę - Środowisko Razem dla Opola jest szersze niż Porozumienie, ma też duże doświadczenie samorządowe, miało swój klub radnych w poprzedniej kadencji, ma też w tej. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że chce opracować własny program… » więcej 2018-05-30, godz. 09:20, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Andrzejem Bułą oraz komentarz dr. Witolda Potwory Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego - Jeśli nasz rząd nie zdołał między 2 a 28 maja wynegocjować wyższego budżetu, to trzeba się z tym pogodzić. Ale można się było spodziewać, że dostaniemy mniej, bo zmieniły… » więcej
19202122232425
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »