Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-08-28, 07:25 Autor: Marek Świercz

Marcin Ociepa o tym, że Opolszczyzna koniecznie potrzebuje zmiany ekipy rządzącej regionem

Marcin Ociepa o tym, że Opolszczyzna koniecznie potrzebuje zmiany ekipy rządzącej regionem
- Zwłaszcza z perspektywy Warszawy widać, że Opolszczyzna znalazła się na rozwojowym zakręcie. ma gigantyczne problemy, z którymi obecna ekipa rządząca regionem po prostu sobie nie radzi. Po kilkunastu latach rządów tej koalicji po prostu czas na zmianę, na nowych ludzi - przekonywał w Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii a zarazem wiceprezes partii Porozumienie i przewodniczący opolskiej Rady Miasta
Ociepa mówi przede wszystkich o potężnych problemach demograficznych, depopulacji, której nie udało się koalicji PO-PSL-MN zahamować mimo licznych hucznie ogłaszanych programów. Mówi także o problemach infrastrukturalnych, na przykład komunikacyjnych.

- Są miejsca, z których nie da się szybko i wygodnie dotrzeć do stolicy regionu czy choćby do miasta powiatowego - przekonuje. - My o tym myślimy, pamiętamy o Polsce powiatowej. A pamiętajmy, że na liście 220 miast zagrożonych zapaścią jest aż 8 z Opolszczyzny. Dlatego zadbaliśmy o ty, by wielką inwestycję firmy UMICORE ulokować pod Nysą, która jest jednym z takich zagrożonych miast.

Ociepa podkreśla, że potrzebny jest efekt synergii: regionem powinna rządzić ekipa, która dobrze współpracuje z rządem, a nie taka, która jest z nim w ciągłym politycznym sporze i atakuje go na każdym kroku.

- Wierzę w to, że możemy te wybory na Opolszczyźnie wygrać i rządzić samodzielnie, trzeba się tylko bardzo postarać i przekonać ludzi, że ta koalicja, która już tylko broni stanu posiadania, powinna ustąpić miejsca nowym ludziom - mówił Ociepa.

Nasz gość zaprosił także opolan na konferencję "Publiczna dyplomacja dla Europy". Jego zdaniem, trzeba dyskutować o tym, w jakim kierunku zmierza unia i wysłać Brukseli, że powinna się cofnąć, bo nie wszystkim odpowiada wizja unijnego superpaństwa rządzonego przez biurokratów mających obsesję postępu.

Zobacz także

2018-06-05, godz. 14:27, Publicystyka w Radiu Opole Arkadiusz Wiśniewski o prezydenckim sondażu NTO, harcach opolskich radnych i współpracy z TVP i Polsatem - Sondaż NTO pokazał przede wszystkim, że jestem zdecydowanym liderem i od innych kandydatów dzieli mnie przepaść - stwierdził w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, pytany, czy nie martwi go fakt, że sondaż wskazuje… » więcej 2018-06-04, godz. 14:34, Publicystyka w Radiu Opole Grzegorz Peczkis o kędzierzyńskiej "gotowości" do wyborów i poszukiwaniu rozwiązania sprawy pików benzenu Senator PiS Grzegorz Peczkis jest członkiem nieformalnego zespołu, który stawia sobie za cel zmianę przepisów dot. ochrony środowiska. Temat dotyczy przede wszystkim uregulowania kwestii związanych z emisją benzenu, przez producentów… » więcej 2018-06-04, godz. 14:21, Publicystyka w Radiu Opole Ryszard Wilczyński o tym, kto ponosił będzie odpowiedzialność za losy kandydata opozycji na prezydenta Opola, o umacnianiu sołtysów i Puszczy Śląskiej - To, że nie przedstawiliśmy jeszcze swojego kandydata, uważam za błąd. Ale osobą, która się sama wykreowała jako ta, która przekonała Grzegorza Schetynę, że ma pomysł na wybory w Opolu, jest poseł Witold Zembaczyński, lider… » więcej 2018-05-30, godz. 14:44, Publicystyka w Radiu Opole Krzysztof Drynda o tym, czym RdO różni się od Porozumienia, a także o tym, że prezydent przestał mu podawać rękę - Środowisko Razem dla Opola jest szersze niż Porozumienie, ma też duże doświadczenie samorządowe, miało swój klub radnych w poprzedniej kadencji, ma też w tej. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że chce opracować własny program… » więcej 2018-05-30, godz. 09:20, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Andrzejem Bułą oraz komentarz dr. Witolda Potwory Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego - Jeśli nasz rząd nie zdołał między 2 a 28 maja wynegocjować wyższego budżetu, to trzeba się z tym pogodzić. Ale można się było spodziewać, że dostaniemy mniej, bo zmieniły… » więcej
19202122232425
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »