Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-08-22, 16:03 Autor: Łukasz Fura

Krzysztof Drynda o tym, dlaczego Razem dla Opola nadal chce prowadzić w Opolu samodzielną politykę

Krzysztof Drynda o planach klubu Razem dla Opola
- O tym, kto będzie kandydatem naszego środowiska na prezydenta Opola, poinformujemy w przyszłym tygodniu - mówił w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, prezes stowarzyszenia Razem dla Opola a zarazem prominentny polityk Porozumienia, partii będącej członkiem Zjednoczonej Prawicy.
Zapytany o to, czy wystawienia kontrkandydata dla Violetty Porowskiej, która w wyborach reprezentuje Zjednoczoną Prawicę, nie spowoduje tarć politycznych, nasz gość stwierdził, że nie ma takich obaw, choćby dlatego, że drugi koalicjant PiS, czyli Solidarna Polska, także wyraźnie popiera nie Porowską, ale urzędującego prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Razem dla Opola to środowisko ludzi o różnych poglądach politycznych, których łączy troska o sprawy miasta, nastawienie samorządowe. W poprzednich wyborach zyskaliśmy 16 procent głosów i zostaliśmy czwartą siłą w radzie miasta, mamy swojego przewodniczącego. To wartość, której nie chcemy marnować - mówił Drynda.

Nasz gość podkreślał, że winę za pogorszenie stosunków RdO z prezydentem Wiśniewskim ponosi ten ostatni, bo - jak przekonuje nasz gość - przestał rozmawiać z radnymi a w niektórych sprawach, jak wymiana działek z opolskim przedsiębiorcą Januszem Wójcikiem, wprowadził ich w błąd. Dlatego dziś RdO broni kupców z targowiska Centrum, uważając, że zadaniem miasta jest nie tylko pozyskiwanie inwestorów, ale także ochrona mniejszych opolskich przedsiębiorców.

- Jeśli przykładowo miasto prowadzi inwestycje, jak na Niemodlińskiej czy Placu Kopernika, to wiąże się to z dużymi stratami dla miejscowych kupców. Trzeba im to jakoś zrekompensować, na przykład obniżając podatki - stwierdził Drynda.

Zobacz także

2019-01-04, godz. 10:01, Poranna rozmowa Radia Opole Leonard Pietruszka i Jerzy Mika o zmianach, jakie zaszły po zmianie granic Opola Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic - Straciliśmy dwa sołectwa, dwa tysiące mieszkańców i 2,5 mln zł dochodu netto. Ale sporo też zyskaliśmy. Mamy dwuosobowy patrol straży miejskiej, jednego strażnika opłaca miasto, drugiego… » więcej 2018-11-30, godz. 13:13, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Januszem Jakubowem o skomplikowanej sytuacji politycznej w powiecie brzeskim - Tak się dzieje, kiedy jest podział na dwa duże ugrupowania, które nie mają większości i jest kilka ugrupowań mniejszych, od których zależy, kto będzie rządził - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jerzy Jakubów… » więcej 2018-11-30, godz. 09:47, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Przemysławem Kubów i Henrykiem Lakwą o sytuacji w radzie powiatu opolskiego Przemysław Kubów radny PiS powiatu opolskiego - Chciałem pracować w komisji skarg wniosków i petycji, radni nie wyrazili na to zgody, a ja nie wyraziłem zgody na zasiadanie w komisji gospodarczej - powiedział w porannej rozmowie 'W… » więcej 2018-11-27, godz. 09:50, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Jarosławem Kielarem, burmistrzem Kluczborka oraz Piotrem Pośpiechem, byłym starostą kluczborskim - W gminach jest inaczej, niż w parlamencie, gdzie opozycja tylko mówi i protestuje. Sprawy, które są ważne dla ludzi są zauważalne i przez tych, którzy są u władzy i tych, którzy jej nie mają - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2018-11-10, godz. 10:28, Publicystyka w Radiu Opole Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiowej Piotr Wach, polityk Nowoczesnej, który został radnym sejmiku z listy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »