Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-08-21, 14:08 Autor: Paweł Grabek

Violetta Porowska o konkurentach w wyborach prezydenckich w Opolu i multimedialnych ławeczkach niepodległości

Violetta Porowska o politycznej konkurencji i patriotycznych ławeczkach
- To, co się wydarzyło, to wielka kompromitacja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, zwykły blamaż. Okazuje się, że partie uważające się za najważniejsze w Opolu, nie były przygotowane do wyborów. Najpierw była łapanka na polityków PO, potem opozycja postawiła na człowieka, który szczycił się tym, że nic nie musi o Opolu wiedzieć. A teraz mamy kolejną kandydatkę – tak Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola, skomentowała w Loży Radiowej informację, że Krzysztof Ożóg rezygnuje z kandydowania i zastąpi go Barbara Kamińska, były członek zarządu województwa, która dziś odpowiada za kontakty samorządu województwa za kontakty z trzecim sektorem.
Z Violettą Porowską rozmawiają Marek Świercz i Tomasz Gdula
Porowska zaznacza, że bardzo dobrze zna nową kandydatkę opozycji i nie powie o niej złego słowa, choć dziwi się, że Koalicja Obywatelska stawia na kogoś kojarzonego raczej z Murowem.

- Uważam, że PO i Nowoczesna nie traktują poważnie swoich wyborców w Opolu – ocenia.

Nasz gość krytycznie wypowiada się o kandydaturze Marcina Gambca, radnego Mniejszości Niemieckiej, który startuje z własnym komitetem, wspierany między innymi przez partię Razem.

- Co łączy konserwatywną Mniejszość Niemiecką ze skrajną lewicą? Tylko protesty przeciw powiększeniu Opola? – pyta retorycznie.

Porowska wspomniała też o najważniejszych zadaniach dla Opola połączonych z zadaniami dla regionu. To: mosty w Opolu i Krapkowicach, zabezpieczenie przeciwpowodziowe Krapkowic i budowa polderu Żelazna, zjazd z autostrady A4 w Prószkowie, obwodnice kilku miast i realizacja programu Mieszkanie plus w większości miast regionu.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o konkursie na tzw. multimedialną ławeczkę niepodległości, która ma przypominać zdarzenia związane wydarzeniami sprzed 100 lat, gdy Polska odzyskała suwerenność. MON ma ten cel 4 mln zł, wygrają najciekawsze propozycje.

Zobacz także

2018-06-05, godz. 14:27, Publicystyka w Radiu Opole Arkadiusz Wiśniewski o prezydenckim sondażu NTO, harcach opolskich radnych i współpracy z TVP i Polsatem - Sondaż NTO pokazał przede wszystkim, że jestem zdecydowanym liderem i od innych kandydatów dzieli mnie przepaść - stwierdził w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, pytany, czy nie martwi go fakt, że sondaż wskazuje… » więcej 2018-06-04, godz. 14:34, Publicystyka w Radiu Opole Grzegorz Peczkis o kędzierzyńskiej "gotowości" do wyborów i poszukiwaniu rozwiązania sprawy pików benzenu Senator PiS Grzegorz Peczkis jest członkiem nieformalnego zespołu, który stawia sobie za cel zmianę przepisów dot. ochrony środowiska. Temat dotyczy przede wszystkim uregulowania kwestii związanych z emisją benzenu, przez producentów… » więcej 2018-06-04, godz. 14:21, Publicystyka w Radiu Opole Ryszard Wilczyński o tym, kto ponosił będzie odpowiedzialność za losy kandydata opozycji na prezydenta Opola, o umacnianiu sołtysów i Puszczy Śląskiej - To, że nie przedstawiliśmy jeszcze swojego kandydata, uważam za błąd. Ale osobą, która się sama wykreowała jako ta, która przekonała Grzegorza Schetynę, że ma pomysł na wybory w Opolu, jest poseł Witold Zembaczyński, lider… » więcej 2018-05-30, godz. 14:44, Publicystyka w Radiu Opole Krzysztof Drynda o tym, czym RdO różni się od Porozumienia, a także o tym, że prezydent przestał mu podawać rękę - Środowisko Razem dla Opola jest szersze niż Porozumienie, ma też duże doświadczenie samorządowe, miało swój klub radnych w poprzedniej kadencji, ma też w tej. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że chce opracować własny program… » więcej 2018-05-30, godz. 09:20, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Andrzejem Bułą oraz komentarz dr. Witolda Potwory Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego - Jeśli nasz rząd nie zdołał między 2 a 28 maja wynegocjować wyższego budżetu, to trzeba się z tym pogodzić. Ale można się było spodziewać, że dostaniemy mniej, bo zmieniły… » więcej
19202122232425
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »