Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-05-30, 14:42 Autor: Marek Świercz

Krzysztof Drynda o tym, czym RdO różni się od Porozumienia, a także o tym, że prezydent przestał mu podawać rękę

Krzysztof Drynda o ewentualnym kandydowaniu na prezydenta Opola
- Środowisko Razem dla Opola jest szersze niż Porozumienie, ma też duże doświadczenie samorządowe, miało swój klub radnych w poprzedniej kadencji, ma też w tej. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że chce opracować własny program i wskazać kandydata na prezydenta, który da największą nadzieje na jego realizację. Bo Arkadiusz Wiśniewski powinien odejść - mówił w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych RdO a zarazem polityk Porozumienia.
Nasz gość, który w sondażu prezydenckim NTO dostał 7 procent wskazań, uchylał się od odpowiedzi na pytanie, czy nie obawia się, iż start polityka Porozumienia w kontrze do kandydatki Zjednoczonej Prawicy Violetty Porowskiej nie doprowadzi do rozłamu na prawej stronie sceny politycznej. Chętnie komentował za to sam sondaż, wskazując na to, że ma niewiele gorszy wynik niż Witold Zembaczyński czy Apolonia Klepacz. Przypomniał także, że w poprzednich wyborach kandydaci RdO (najpierw Alojzy Drewniak a potem Marcin Ociepa) byli w sondażach mocno niedoszacowani.

- Przed poprzednimi wyborami nikt nie dawał Marcinowi Ociepie szansy na przejście do drugiej tury - mówił Drynda.

Nasz gość, pytany jak układają się jego relacje z prezydentem, stwierdził, że jest mu niezręcznie o tym mówić, ale Arkadiusz Wiśniewski przestał podawać mu rękę.

- Na sesjach jest nerwowo, ale trudno się temu dziwić, skoro prezydent przestał rozmawiać z radnymi, przestał rozmawiać z Radą Miasta - mówi Drynda. - Prezydent zamknął się w gabinecie i rządzi bez dialogu, nie chce rozmawiać z przedsiębiorcami z ulicy Niemodlińskiej czy kupcami z targowiska.

Zobacz także

2019-01-04, godz. 10:01, Poranna rozmowa Radia Opole Leonard Pietruszka i Jerzy Mika o zmianach, jakie zaszły po zmianie granic Opola Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic - Straciliśmy dwa sołectwa, dwa tysiące mieszkańców i 2,5 mln zł dochodu netto. Ale sporo też zyskaliśmy. Mamy dwuosobowy patrol straży miejskiej, jednego strażnika opłaca miasto, drugiego… » więcej 2018-11-30, godz. 13:13, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Januszem Jakubowem o skomplikowanej sytuacji politycznej w powiecie brzeskim - Tak się dzieje, kiedy jest podział na dwa duże ugrupowania, które nie mają większości i jest kilka ugrupowań mniejszych, od których zależy, kto będzie rządził - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jerzy Jakubów… » więcej 2018-11-30, godz. 09:47, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Przemysławem Kubów i Henrykiem Lakwą o sytuacji w radzie powiatu opolskiego Przemysław Kubów radny PiS powiatu opolskiego - Chciałem pracować w komisji skarg wniosków i petycji, radni nie wyrazili na to zgody, a ja nie wyraziłem zgody na zasiadanie w komisji gospodarczej - powiedział w porannej rozmowie 'W… » więcej 2018-11-27, godz. 09:50, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Jarosławem Kielarem, burmistrzem Kluczborka oraz Piotrem Pośpiechem, byłym starostą kluczborskim - W gminach jest inaczej, niż w parlamencie, gdzie opozycja tylko mówi i protestuje. Sprawy, które są ważne dla ludzi są zauważalne i przez tych, którzy są u władzy i tych, którzy jej nie mają - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2018-11-10, godz. 10:28, Publicystyka w Radiu Opole Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiowej Piotr Wach, polityk Nowoczesnej, który został radnym sejmiku z listy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »