Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-05-28, 15:02 Autor: Marek Świercz

Rajmund Miller o tym, że nie wyklucza kandydowania na burmistrza Nysy, a także o tym, jaka jest cena socjotechniki PiS

Rajmund Miller o sytuacji politycznej w kraju i regionie
- Jestem na 80 procent zdecydowany, by kandydować, jeśli taka będzie decyzja powiatowego zarządu PO. Ale mamy dwóch kandydatów, drugim jest doświadczony biznesmen, więc sprawa nie jest jeszcze przesądzona - stwierdził w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller, pytany o pogłoski, że wystartuje w wyborach na burmistrza rodzinnej Nysy.
Nasz gość stwierdził, że ma wizję rozwoju miasta, inną niż ta proponowana przez obecnego burmistrza Kordiana Kolbiarza. Nie po raz pierwszy ostry skrytykował obecnego włodarza Nysy: za zaniedbanie strefy ekonomicznej w Radzikowicach, za zakup terenów po FSD, za kosztowne wykonane już i planowane inwestycje (hala sportowa i kąpielisko), wreszcie za uporczywe wspieranie planu budowy galerii handlowej naprzeciw magistratu, tuż obok rynku.

- Mam świadomość, że nowy burmistrz Nysy musiałby się zmierzyć z zadaniem oczyszczenia prawdziwej stajni Augiasza - mówi Miller. - Podstawowy problem to potężne zadłużenie Nysy, dużo wyższe, niż twierdzi burmistrz, bo trzeba jeszcze pamiętać o zadłużeniu miejskich spółek.

Naszego gościa pytaliśmy także o przymiarki do wyborów do sejmiku. Co ciekawe, stwierdził, że przedwczesne są deklaracje Witolda Zembaczyńskiego z Nowoczesnej, że w wyborach do sejmiku pierwsze miejsce na liście kandydatów Koalicji Obywatelskiej w okręgu brzesko-nyskim będzie miał przedstawiciel Nowoczesnej.

- Zapewniam, że ta sprawa nie jest przesądzona, rozmowy nadal trwają - stwierdził Miller.

Nasz gość mówił także o sytuacji politycznej w kraju. Pochwalił PiS za skuteczną socjotechnikę, ale stwierdził też, że polityka prawicy przypomina mu nałóg nikotynowy.

- Socjalne wsparcie jest jak palenie papierosów: daje chwilową satysfakcję, ale kończy się poważnymi problemami - stwierdził.

Zobacz także

2019-01-04, godz. 10:01, Poranna rozmowa Radia Opole Leonard Pietruszka i Jerzy Mika o zmianach, jakie zaszły po zmianie granic Opola Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic - Straciliśmy dwa sołectwa, dwa tysiące mieszkańców i 2,5 mln zł dochodu netto. Ale sporo też zyskaliśmy. Mamy dwuosobowy patrol straży miejskiej, jednego strażnika opłaca miasto, drugiego… » więcej 2018-11-30, godz. 13:13, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowa z Januszem Jakubowem o skomplikowanej sytuacji politycznej w powiecie brzeskim - Tak się dzieje, kiedy jest podział na dwa duże ugrupowania, które nie mają większości i jest kilka ugrupowań mniejszych, od których zależy, kto będzie rządził - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jerzy Jakubów… » więcej 2018-11-30, godz. 09:47, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Przemysławem Kubów i Henrykiem Lakwą o sytuacji w radzie powiatu opolskiego Przemysław Kubów radny PiS powiatu opolskiego - Chciałem pracować w komisji skarg wniosków i petycji, radni nie wyrazili na to zgody, a ja nie wyraziłem zgody na zasiadanie w komisji gospodarczej - powiedział w porannej rozmowie 'W… » więcej 2018-11-27, godz. 09:50, Poranna rozmowa Radia Opole Rozmowy z Jarosławem Kielarem, burmistrzem Kluczborka oraz Piotrem Pośpiechem, byłym starostą kluczborskim - W gminach jest inaczej, niż w parlamencie, gdzie opozycja tylko mówi i protestuje. Sprawy, które są ważne dla ludzi są zauważalne i przez tych, którzy są u władzy i tych, którzy jej nie mają - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2018-11-10, godz. 10:28, Publicystyka w Radiu Opole Piotr Wach o powyborczych koalicyjnych układankach i przyszłości Nowoczesnej - Mamy swoje ambicje, ale nie wysuwamy żadnych kategorycznych żądań, chcemy natomiast, żeby nasze możliwości zostały dobrze wykorzystane - mówił w Loży Radiowej Piotr Wach, polityk Nowoczesnej, który został radnym sejmiku z listy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »