Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2018-08-30, 10:24 Autor: Marek Świercz

Rozmowa z Pawłem Grabowskim i komentarz Marcina Gambca

Rozmowa z Pawłem Grabowskim o kandydaturze na fotel prezydenta Opola
- To, że nie jestem z Opola, jest jednym z moich największych atutów. Mogę popatrzeć na sprawy z zewnątrz, bez faworyzowania którejkolwiek z dzielnic. Przede wszystkim jednak nie jestem częścią opolskiego układu zależności i mogę podejmować decyzje, których prezydent rodem z Opola z różnych przyczyn by nie podjął - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz '15 i ogłoszony wczoraj kandydat tej formacji na prezydenta Opola.

Jedną z takich odważnych decyzji miałaby być likwidacja siedmiu miejskich spółek i zastąpienie jej jedną spółką. - Z gwarancją zachowania pracy przez pracowników, oczywiście nie przez członków zarządów i rad nadzorczych. Na pewno będzie taniej - przekonuje nasz gość. Kolejny pomysł Grabowskiego to radykalne zwiększenie udziału we władzy obywateli - mają dostać dodatkowe kompetencje i znacznie większe pieniądze do samodzielnego wydania.

- 100 tysięcy złotych dla 20-tysięcznej dzielnicy to jakaś kpina! Podobnie budżet obywatelski na poziomie kilku milionów przy miliardowym budżecie. Czemu nie miałby wynosić na przykład 20 czy 30 milionów? - pyta retorycznie kandydat Kukiz '15 na prezydenta stolicy województwa.
Rozmowa z Marcinem Gambcem o wyborach prezydenckich w Opolu
Marcin Gambiec, radny Mniejszości Niemieckiej
- Moja kampania na pewno będzie pozytywna, będę mówił o tym, co można zrobić lepiej i co jeszcze trzeba zrobić, by poprawić warunki życia mieszkańców. Bardzo ważny jest też dialog z obywatelami. Co do dużych inwestycji, to jest dla mnie oczywiste, że nowy prezydent musi przede wszystkim zabrać się za budowę mostów. Brakuje ich zwłaszcza w południowej części miasta, do strefy w Metalchemie trzeba się przebijać przez centrum miasta - mówił w "Poglądach i osądach" Marcin Gambiec, radny Mniejszości Niemieckiej, który kandyduje na prezydenta z własnego komitetu.

Gambiec tłumaczy, że zrezygnował z szyldu mniejszości, bo po zmianie granic miasta i zmianie granic okręgów wyborczych, kandydat MN miałby mniejsze szanse na sukces niż kandydat popierany przez znacznie szersze środowisko.

Zobacz także

20212223242526
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »