Kandydaci zaczęli debatę od tematów komunikacyjnych. Kielar mówił o konieczności dokończenia obwodnicy miasta, którą samorząd rozpoczął dekadę temu z własnych środków, by skutecznie sięgnąć potem po zewnętrzne wsparcie z różnych źródeł. Wspomniał także o niełatwych rozliczeniach z PKP (obwodnica powstaje głównie na gruntach kolejowych), w sprawie których miasto wystąpiło ostatnio o wsparcie do premiera Mateusza Morawieckiego. Dodał przy tym, że w ostatniej kadencji na drogi wydano w Kluczborku 27 mln zł, z czego na samą obwodnicę jedną trzecią tej kwoty.
Konarski zarzucił obecnym władzom brak roztropności, bo podpisały umowę z wykonawcą, nie mając zabezpieczonych środków i w efekcie rada miejska musiała podjąć uchwałę w sprawie emisji obligacji o wartości 14 mln zł. Jego zdaniem, z dokończenia obwodnicy należałoby na tym etapie zrezygnować i zająć się oddłużaniem Kluczborka, bo może się okazać, że samorządowi zabraknie pieniędzy na przykład na wypłaty dla nauczycieli. Apelował także o skorzystanie z rządowych programów (wiadomo, że ma wsparcie Zjednoczonej Prawicy). Kielar ripostował, że zadłużenie na poziomie lekko przekraczającym 40 procent jest dla miasta bezpieczne i żadną zapaścią finansową nie grozi.
Kandydaci dyskutowali także o protestach kupców niezadowolonych z remontu ulic Piłsudskiego i Krakowskiej. Zdaniem Konarskiego, remont został źle zaplanowany i był źle prowadzony i dlatego kupcy grożą teraz gminie procesami. Kielar odpowiedział, że niezadowolonych jest niewielu, on cały czas utrzymuje z nimi kontakt a ugoda jest lepsza od procesów, co kupcy prawdopodobnie zrozumieją.
Gośćmi Ringu Wyborczego byli:
- Jarosław Kielar - KWW Ziemia Kluczborska,
- Stanisław Konarski - KWW Stanisława Konarskiego.