Radio Opole » Nasza piękna straż ogniowa

Posłuchaj audycji

2018-07-13, 12:00

OSP Moszczanka to jednostka od wielu lat w sposób szczególny zaangażowana w logistyczną organizację wojewódzkich obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

[Fot. OSP Moszczanka]
[Fot. OSP Moszczanka]
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypadający na dzień 2 maja, rokrocznie odbywa się w Moszczance. Ale nie tylko organizacją tego wydarzenia zajmują się strażacy z tej wioski. Jeżdżą do akcji, szkolą się, grają w piłkę nożną i uczą, jak poprawnie zabandażować… pluszowego misia.więcej »
2018-07-11, 11:25

Przedstawiamy dzisiaj strażaków z OSP Grodzisko, których część z naszych Słuchaczy kojarzy jako kabaret „Zgrani Fojermani”

Foto: OSP Grodzisko
Foto: OSP Grodzisko
Są równie pewni siebie na scenie, jak i w czasie wyjazdu do akcji. Choć często traktują życie z przymrużeniem oka, to gdy trzeba, są bardzo poważni. Już najmłodszych mieszkańców Grodziska bawią, ale też uczą takich umiejętności jak pierwsza pomoc czy przeciwdziałanie pożarom. Przedstawiamy dzisiaj strażaków z OSP Grodzisko, których część z naszych Słuchaczy kojarzy jako kabaret „Zgrani Fojermani”więcej »
2018-07-09, 11:13

Strażacy z OSP Tarnów Opolski - od Kościoła do remizy

[Fot. OSP Tarnów Opolski]
[Fot. OSP Tarnów Opolski]
Strażacy z OSP Tarnów Opolski na równo wsłuchują się w to, czy zawyje zawieszona na remizie syrena alarmowa, czy biją dzwony w położonym naprzeciw kościele. W tej jednostce to nic dziwnego, skoro czynnym członkiem OSP i zarazem kierowcą jest proboszcz miejscowej parafii, który jednocześnie jest kapelanem strażaków powiatu opolskiego. Jakby tego było mało, to od innych jednostek odróżnia ich to, że w swoich szeregach mają członków harcerskiej drużyny pożarniczej.więcej »
2018-07-06, 12:00

OSP Kadłub - większość przedsiębiorców we wsi to strażacy

OSP Kadłub [fot. Agnieszka Pospiszyl]
OSP Kadłub [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Gdy zawyje syrena, pod remizą stawia się minimum 10 osób. Są znani z nietypowych pojazdów pożarniczych, ale i z tego, że sprzętu zazdroszczą im strażacy-zawodowcy. OSP Kadłub z powiatu strzeleckiego to jedna z największych jednostek straży ochotniczej w województwie.więcej »
2018-07-03, 12:00

W młodości siła! W OSP Dziergowice w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej działa więcej osób niż jest wyszkolonych „dorosłych” strażaków

MDP Dziergowice [fot. MDP Dziergowice]
MDP Dziergowice [fot. MDP Dziergowice]
MDP Dziergowice [fot. MDP Dziergowice]
MDP Dziergowice [fot. MDP Dziergowice]
W młodości siła! W OSP Dziergowice w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej działa więcej osób niż jest wyszkolonych „dorosłych” strażaków. Ale z tego narybku już niedługo będzie ekipa profesjonalistów. Dzieci i młodzież od najmłodszych lat nie tylko szkolą siebie, ale i innych, jeżdżą po świecie podglądając, jak tam działają takie właśnie młodzieżowe jednostki. I idzie im to całkiem nieźle, skoro niedawno wywalczyli tytuł najlepszej MDP w kraju.więcej »
2018-07-02, 11:45

Główczyce miały chyba największy w kraju przelicznik liczby strażaków na metr kwadratowy!

Fire Truck Show [fot. OSP Główczyce]
Fire Truck Show [fot. OSP Główczyce]
Od pomysłu rzuconego w luźnej rozmowie do imprezy o międzynarodowym zasięgu – tak przez 10 lat zmienił się zlot samochodów strażackich, który organizuje OSP z Główczyc nieopodal Dobrodzienia.

W tym roku na jubileuszowej edycji można było oglądać rekordowo dużo samochodów – nowych i starych, tuningowanych, własność jednostek, muzeów i osób prywatnych. Nam druhowie zdradzili, ile samochodów zjechało do Główczyc w tym roku, a ile 10 lat temu, jak mustang został przerobiony na wóz strażacki i kto pojawił się w tym roku na zlocie jako pierwszy.więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »