Radio Opole » Nasza piękna straż ogniowa

Posłuchaj audycji

2018-08-03, 00:00

Muzeum Pożarnictwa OSP Strzelce Opolskie

Muzeum Pożarnictwa OSP Strzelce Opolskie
Muzeum Pożarnictwa OSP Strzelce Opolskie
Wiele jednostek OSP chwali się swoją historią. Na ogół znajdzie się w remizie kilka starych zdjęć, czasem kronika czy sztandar. Ale miejsce, gdzie można prześledzić całą historię pożarnictwa, i to nie tylko w Polsce, jest jedno. To strażackie muzeum, które od lat prowadzi prezes OSP Strzelce Opolskie, Edward Dalibóg. Na wycieczkę po muzeum i opowieści o skarbach tam zgromadzonych zaprasza Agnieszka Pospiszyl.więcej »
2018-08-02, 12:00

W OSP Odrowąż wyszkoleniem mogliby obdzielić kilka jednostek

[Fot. OSP Odrowąż]
[Fot. OSP Odrowąż]
Strażackiego fachu uczą maluchy, które ledwo zaczęły chodzić do przedszkola a na dodatek strażacy z OSP Odrowąż w powiecie krapkowickim na potęgę oddają krew. To wszystko nie przeszkadza im w przygotowaniu się do okrągłego jubileuszu jednostki, który już niedługo!więcej »
2018-07-27, 08:50

OSP Domaszowice - najmniejsza jednostka w gminie, gdy nie ma pieniędzy? To zbiorą złom i zamienią na nowy sprzęt

Foto: OSP Domaszowice
Foto: OSP Domaszowice
Są najmłodszą jednostką w gminie. Na wyposażeniu poza dwoma wozami mają… lusterko na wysięgniku teleskopowym. OSP Domaszowice, bo oni są naszymi dzisiejszymi bohaterami, to mała ale prężna jednostka. Dla nich nie ma, że się nie da. Nie ma pieniędzy? To zbiorą złom i zamienią na nowy sprzęt. A gdy przyjdzie do wesele któregoś ze strażaków… usłyszy o tym cała wioska.więcej »
2018-07-25, 11:55

OSP Sławięcice w Kędzierzynie-Koźlu nazywana jest trzecią strażą zawodową.

OSP Sławięcice
OSP Sławięcice
Strażacy z OSP Sławięcice nie mieli łatwo… w swojej prawie 120-letniej historii i spalił im się wóz, i wyjazdy do akcji utrudniał im rozładunek zboża w młynie. Ale nie poddali się. Nie dość, że ich samochody stoją w miejscu, gdzie kiedyś była sala kinowa, to działają tak prężnie, że w Kędzierzynie-Koźlu nazywaną są trzecią strażą zawodową.więcej »
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »