Radio Opole » Nasza piękna straż ogniowa » Posłuchaj audycji » OSP Jasiona w swoich szeregach nie dość, że mają ...
2018-07-23, 12:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

OSP Jasiona w swoich szeregach nie dość, że mają mistrzów Polski, to na dodatek też olimpijczyków

[Fot. OSP Jasiona]
[Fot. OSP Jasiona]
Za pierwszą wygraną wybudowali pół remizy, kolejne tytuły wymieniali na samochody. W ich grupie są strażacy z innych jednostek, ale nie podkupują ich, ale zapraszają do siebie w ramach współpracy. Takie niezwykłe rzeczy dzieją się w OSP Jasiona z powiatu krapkowickiego.
"Nasza Piękna Straż ogniowa" - OSP Jasiona cz. 1
Są jednostką położoną najbliżej autostrady A4. Dojeżdżają tam szybciej, niż straż zawodowa. Dlatego, gdy w innych jednostkach przeważająca większość akcji to wyjazdy do usuwania skutków zmian pogodowych, u nich większość to niesienie pomocy rannym w wypadkach na A4.
"Nasza Piękna Straż ogniowa" - OSP Jasiona cz. 2
Sport to zdrowie, i oni są tego przykładem. Po pierwszej wygranej w zawodach gminnych tak im się to spodobało, że przeszli przebojem przez eliminacje aż wywalczyli tytuł mistrza Polski. I to nie raz!

Zobacz także

2018-08-03, godz. 00:00 Muzeum Pożarnictwa OSP Strzelce Opolskie Wiele jednostek OSP chwali się swoją historią. Na ogół znajdzie się w remizie kilka starych zdjęć, czasem kronika czy sztandar. Ale miejsce, gdzie można prześ ... » więcej 2018-08-02, godz. 12:00 W OSP Odrowąż wyszkoleniem mogliby obdzielić kilka jednostek Strażackiego fachu uczą maluchy, które ledwo zaczęły chodzić do przedszkola a na dodatek strażacy z OSP Odrowąż w powiecie krapkowickim na potęgę oddają krew. ... » więcej 2018-08-01, godz. 12:00 Strażacy z OSP Tułowice to skoczkowie spadochronowi, nurkowie, drwale, morsy i arboryści Każda ta pasja prędzej czy później przydaje się w ich działaniach ratowniczych. A po działaniach zjeżdżają do remizy, której mogłaby im pozazdrościć niejedna ... » więcej 2018-07-31, godz. 14:06 Choć w okolicy nie mają ani wysokich gór, ani wieżowców, to specjalizują się w ratownictwie wysokościowym Jako jedni z niewielu, zaraz po II wojnie światowej, strażacy ze Strzelec w gminie Domaszowice, mieli do dyspozycji samochód, a nie sikawkę konną. Zresztą do ... » więcej 2018-07-30, godz. 12:00 OSP Gierałcice - w ich wiosce z zasięgiem bywa różnie, więc bardziej niż na systemie powiadamiania sms-ami strażacy po ... Jak zawyje syrena w remizie OSP Gierałcice w powiecie nyskim, to biegną do akcji. I cieszą się, że teraz to syrena, bo lata temu, jeden z nich jechał przez wi ... » więcej 2018-07-27, godz. 08:55 W swojej remizie strażacy z OSP Raszowa przez lata mieli areszt, ale za to nie mieli… toalety. Teraz wszystko się zmieni, bo lada dzień wprowadzają się do nowego budynku. Przynajmniej połowa członków jednostki to olimpijczycy, a z 10 osób nosi to samo n ... » więcej 2018-07-27, godz. 08:50 OSP Domaszowice - najmniejsza jednostka w gminie, gdy nie ma pieniędzy? To zbiorą złom i zamienią na nowy sprzęt Są najmłodszą jednostką w gminie. Na wyposażeniu poza dwoma wozami mają… lusterko na wysięgniku teleskopowym. OSP Domaszowice, bo oni są naszymi dzisiejszymi ... » więcej 2018-07-25, godz. 11:55 OSP Sławięcice w Kędzierzynie-Koźlu nazywana jest trzecią strażą zawodową. Strażacy z OSP Sławięcice nie mieli łatwo… w swojej prawie 120-letniej historii i spalił im się wóz, i wyjazdy do akcji utrudniał im rozładunek zboża w młynie ... » więcej 2018-07-24, godz. 12:00 Strażacy z OSP Przechód w powiecie nyskim trzy razy przenosili siedzibę jednostki, ale to im w niczym nie przeszkadza Na stanie mają niemal zabytkowy wóz, ale zapewniają, że jeszcze ich nie zawiódł. Z pietyzmem kultywują sport, uprawiany jeszcze przez ich dziadków, a dzięki p ... » więcej 2018-07-20, godz. 12:00 Strażacy z OSP Chrzelice to ludzie niezwykle wszechstronni Strażacy z OSP Chrzelice dają sobie bez problemu radę z prowadzeniem ciężkiego wozu bojowego, obsługują sikawkę konną, pokierują kuchnią polową a jak trzeba, ... » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »