Most
Radio Opole » Most » Posłuchaj audycji Most » Pies najlepszym przyjacielem sportowca / Pes nej ...
2019-03-02, 09:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl, Paweł Konieczny (oprac. Jacek Łuczak, tł. Ewa Małachowicz)

Pies najlepszym przyjacielem sportowca / Pes nejlepším přítelem sportovce

Pies najlepszym przyjacielem sportowca [fot. Jagoda Waśkowska]
Pies najlepszym przyjacielem sportowca [fot. Jagoda Waśkowska]
Tomasz Radłowski z Bierawy od kilkunastu lat biega ze swoimi psami po lasach i łąkach. Nie chodzi o zwykły spacer z czworonogami, on z tego zrobił sport. A o tym, że bieganie z psem jest dyscypliną sportową, dowiedział się od przypadkowo spotkanego Czecha. Od tego czasu tak mocno wciągnął się w ten sport, że w ubiegłym roku w Lubieszowie w gminie Bierawa zorganizował mistrzostwa świata w trzech dyscyplinach związanych z bieganiem z psem. Na zawodach największą grupę zagranicznych zawodników stanowili oczywiście Czesi.
Posłuchaj audycji MOST z 02.03.2019
Poslouchej pořad MOST z 02.03.2019
Pes nejlepším přítelem sportovce
Tomasz Radłowski z Bierawy přes deset let běhá se svými psy po loukách a lesích. Není to ale běžné venčení psů, pro něj je to sportovní disciplína. Že takový sport vůbec existuje, dozvěděl se od náhodně potkaného Čecha. Od té doby angažoval se do takové aktivity do té míry, že loni v Lubieszowě v obci Bierawa pořádal mistrovství světa ve tři disciplínách běhu se psem. A na závodech největší zahraniční skupinu závodníků tvořili samozřejmě Češi.

Zobacz także

2019-06-08, godz. 09:30 Polsko-czeskie studiowanie / Polsko-české studování Studenci polscy i czescy mają okazję do integracji, ale i powiększania swoich kompetencji i umiejętności. Projekt pt. "Problematyka kompetencji profilaktyczny ... » więcej 2019-06-01, godz. 09:30 Biblioteka to nie tylko książki / Knihovna nejsou jen knížky Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej 2019-05-25, godz. 09:30 E-bike jako nowoczesna turystyka / E-bike formou moderního turismu Jesenickie cyklotrasy „YESCYKLO” są świetnym przykładem na to, że można stworzyć dobrze działający system, który pozwala na korzystanie z rowerów elektrycznyc ... » więcej 2019-05-18, godz. 09:30 Polsko-czeskie nurkowanie / Polsko-české potápění W samym Opolu są 3 miejsca, w których miłośnicy nurkowania schodzą pod wodę. Tuż za granicą, w Czechach, są dwa spore akweny, w których mieszkańcy Opolszczyzn ... » więcej 2019-05-11, godz. 09:30 Miłośnicy filmów na 70 mm / Amatéři filmů na 70 mm Miłośnicy filmów klasycznych co roku mają okazję zobaczyć nawet kilkanaście ekranizacji, które mają jedną wspólną cechę, jaką jest 70-milimetrowa szerokość ta ... » więcej 2019-05-04, godz. 09:30 Leksykon Polaków w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej / Lexikon Poláků v ČR a SR Przez ponad 30 lat pracowało nad nim ponad stu autorów, dziś skompletowali pięciotomowe dzieło poświęcone życiu i problemom Polaków żyjących na ziemiach czesk ... » więcej 2019-04-27, godz. 09:10 Nasi Sąsiedzi - Czesi / Naši sousedi - Češi Jak wygląda skauting za naszą południową granicą? Co łączy polskich i czeskich harcerzy? O tym na początku kwietnia mogli się przekonać uczniowie Zespołu Szkó ... » więcej 2019-04-13, godz. 09:30 Wielkanocne Czechy / Velikonoční Česko Według wielu przeprowadzanych w Polsce badań Polacy bardziej cenią sobie święta Bożego Narodzenia od Wielkanocy. Nie zmienia to faktu, że w tradycji ludowej o ... » więcej 2019-04-06, godz. 09:30 Prudnik, Krnov i Bruntal - wspólne projekty łączą miasta pogranicza / Prudnik, Krnov a Bruntál - společné projekty poj ... Odległość między polskim Prudnikiem a czeskim Krnovem to niecałe 40 kilometrów. Jednak patrząc na wspólnie realizowane projekty można odnieść wrażenie, że mie ... » więcej 2019-03-30, godz. 09:30 Kędzierzyn-Koźle w Ostravie / Kędzierzyn-Koźle v Ostravě Wiele polskich miast promuje się w różnych częściach świata, aby zainteresować swoją ofertą turystyczną. Kędzierzyn-Koźle nie tak dawno postanowił pokazać się ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »