Radio Opole » RTT - artykuły
2020-04-22, 15:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Urzędnicy wracają do pracy? Jak idzie "uwalnianie usług" w jednostkach gminnych i powiatowych [RAPORT REPORTERÓW RADIA OPOLE]

Wieża ratuszowa w Opolu [fot. Patryk Domagała]
Wieża ratuszowa w Opolu [fot. Patryk Domagała]
Frontem do petenta, już nie tylko on-line. Od dziś urzędy w całej Polsce powoli wracają na tory normalnej pracy. Rejestracja samochodów, akty urodzenia, czy pomoc społeczna. W magazynie sprawdziliśmy jak w praktyce ten powrót wygląda w naszym regionie.
Rząd opublikował listę zadań podstawowych, które będą realizować w ramach ograniczenia obostrzeń podczas epidemii koronawirusa.  Na liście tej kilkanaście zadań, działań, które mają być dostępne dla petentów, już nie tyle w wersji on-line ale osobistej. To m.in. rejestracja w urzędzie stanu cywilnego, ewidencja ludności, wydawanie dowodów osobistych.

Opole i powiat opolski sprawdził Mariusz Chałupnik. Na dzień dobry rejestracja aut, wydawanie praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i urząd stanu cywilnego. Posłuchajmy!

Północ regionu, powiaty oleski i kluczborski, obsługiwane przez Witolda Wośtaka. I temat - świadczenie usług komunalnych - Posłuchajmy!

Brzeg, Namysłów, Nysa - to powiaty, z których wiadomości dla państwa zbiera Daniel Klimczak. Kolejne punkty uwalnianych usług to wydawanie decyzji architektoniczno-budowlanych i innych związanych z inwestycjami oraz powrót na pełne tory pracy powiatowych urzędów pracy. Jak przekazał nam dyrektor wojewódzkiego urzędu pracy Maciej Kalski już blisko 7 milionów złotych trafiło do firm w regionie w ramach tzw. mikropożyczki z tarczy antykryzysowej. Pośredniaki rozpatrzyły już ponad 2 tysiące tego typu pożyczek. Jak w tej liczbie odnajduje się Nysa, przedsiębiorcza Nysa. i czy urząd działa już na sto procent? Posłuchajmy!

Strzelce Opolskie, Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. I Katarzyna Doros. Krapkowickie starostwo od początku pandemii starało się działać w miarę normalnie. Czy uwolnienie pracy coś zmieni? Posłuchajmy!

W Prudniku informacje zbiera Jan Poniatyszyn. Kolejne "otwarcie", lub jak można powiedzieć, powrót na pełne tory pracy, dotyczy aspektu pomocy społecznej. Co się zmieni w Prudniku? Posłuchajmy!
RAPORT MARIUSZA CHAŁUPNIKA
RAPORT WITOLDA WOŚTAKA
RAPORT DANIELA KLIMCZAKA
RAPORT KATARZYNY DOROS
RAPORT JANA PONIATYSZYNA

RTT - artykuły

2020-07-06, godz. 21:45 Joga na świeżym powietrzu. W opolskim amfiteatrze po przerwie związanej z pandemią wznowiono zajęcia Miłośnicy jogi już mogą zacząć ją ćwiczyć na świeżym powietrzu. W Opolu od ponad 10 lat organizowane są takie zajęcia. Na początku odbywały się one nad bulwarami… » więcej 2020-07-06, godz. 15:23 Plac budowy - przekazany. Rozpoczęła się realizacja ostatniego odcinka obwodnicy Kędzierzyna-Koźla Uroczystym wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęto dzisiaj (06.07) budowę ostatniego etapu obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu. » więcej 2020-07-03, godz. 15:00 Rozrasta się strefa ekonomiczna w Olszowej w gminie Ujazd W obliczu globalnej pandemii koronawirusa mówi się o krachu gospodarczym, spowolnieniu w produkcji, masowych zwolnieniach. Tymczasem w ostatnich kilku dniach informowaliśmy… » więcej 2020-07-03, godz. 15:00 Opolski pisarz Remigiusz Mróz będzie miał w Opolu swój mural Na ścianie jednej z kamienic przy ul. Oleskiej w Opolu powstaje mural przedstawiający postać Remigiusza Mroza oraz okładkę jego najnowszej powieści. Mróz to opolski… » więcej 2020-07-03, godz. 15:00 Prawie jak w amerykańskich filmach. Opolski skansen w całości przewiezie zabytkową chałupę W całości, bez demontowania na części Muzeum Wsi Opolskiej wspólnie z Politechniką Opolską podejmie się przetransportowania XIX-wiecznego drewnianego domu ze Sławięcic… » więcej 2020-07-02, godz. 15:00 Strzelce Opolskie porządkują kwestie własności nieruchomości w mieście Wracamy do sprawy bezpańskich kamienic w centrum Strzelec Opolskich. Sprawa pojawiła się w ubiegłym roku, gdy ujawnili się spadkobiercy dawnych właścicieli jednego… » więcej 2020-07-02, godz. 15:00 Nysa: zamiast stadionu będzie osiedle mieszkaniowe? Ponad 250 mieszkań na wynajem ma w najbliższych latach powstać w miejscu stadionu Stali Nysa. Władze miasta wybrały w ostatnich dniach koncepcję, według której… » więcej 2020-07-02, godz. 07:05 Konflikt o działki w Prudniku. Miasto chce powiększyć tereny inwestycyjne Konflikt interesów poróżnił działkowców i władze Prudnika. Spór dotyczy likwidacji kompleksu ogrodów działkowych przy ul. Przemysłowej na peryferiach miasta. W… » więcej 2020-07-01, godz. 15:15 Turystyka sakralna na Opolszczyźnie. Powstała gra edukacyjna "Pielgrzym" Promocja istotnych miejsc sakralnych, ważnych dla dziedzictwa narodowego i kulturowego. Diecezja opolska i ostrawsko-opawska wspólnie zachęcają do odwiedzin najważniejszych… » więcej 2020-07-01, godz. 14:59 Wakacje nad wodą. Opolskie jeziora atrakcyjne dla turystów Wakacyjny wypoczynek nad wodą. Dzisiaj okienko pogodowe, więc wszyscy spragnieni słońca i kąpieli okupują plaże nad największymi jeziorami na Opolszczyźnie. Tradycyjnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »