Radio Opole » 65 lat minęło - historia Radia Opole

Poznaj historię naszej rozgłośni

2017-11-21, 10:48

Red. Jacek Rudnik: w radiu nie pracują roboty, tylko ludzie ze swoją odpornością

Jacek Rudnik [fot. Wanda Kownacka]
Jacek Rudnik [fot. Wanda Kownacka]
W dobie wszechobecnego internetu odnalezienie i zakup jakiejkolwiek płyty z muzyką nie sprawia większego problemu. 25 lat temu w Opolu wyglądało to zupełnie inaczej. W czasach, kiedy w Polsce mało kto miał w domu odtwarzacz płyt kompaktowych, Radio Opole rozpoczynało nową erę także w sferze muzycznej. Wśród rozpoczynających swoją życiową przygodę z Radiem Opole był wtedy także człowiek, którego głos jest znany przede wszystkim z naszych wiadomości. Jednak wielką pasją naszego kolegi - Jacka Rudnika - była i jest muzyka. I o tym właśnie opowiada w audycji Krzysztofa Dobrowolskiego.więcej »
2017-11-17, 14:24

Ryszard Pierzchała: w Radiu Opole spotkałem niesamowitych ludzi

Ryszard Pierzchała [fot. Wanda Kownacka]
Ryszard Pierzchała [fot. Wanda Kownacka]
Drogi, jakie prowadziły ludzi do Radia Opole bywały niezwykle osobliwe. Przykładem tego może być współzałożyciel agencji reklamowej w naszym radiu – Ryszard Pierzchała. Jak wspomina ten czas sprzed 25 lat? O tym opowiada w kolejnym odcinku cyklu Krzysztofa Dobrowolskiego.więcej »
2017-11-16, 12:00

Jak można połączyć rolę reportera redakcji sportowej z bywaniem w światowym kinie opowiada Donat Przybylski

Paweł Papke i Donat Przybylski [fot. Cezary Puzyna]
Paweł Papke i Donat Przybylski [fot. Cezary Puzyna]
SPORT i jeszcze raz SPORT przez wiele lat pracy dziennikarskiej, był domeną naszego kolegi Donata Przybylskiego. Jednak jego pierwsza miłością radiową było KINO, o czym doskonale pamięta także autor audycji poświęconej Ludziom Radia Opole. A wszystko zaczęło się jeszcze na początku lat 90-tych 20-go wieku.więcej »
2017-11-15, 10:57

O pracy "w szkodliwych warunkach" korespondenta z Brzegu opowiada Wojciech Najda

Wojciech Najda i Marek Świercz © (fot. Małgorzata Lis-Skupińska/AFRO)
Wojciech Najda i Marek Świercz © (fot. Małgorzata Lis-Skupińska/AFRO)
Praca korespondenta terenowego Radia Opole to nie tylko pozyskiwanie oficjalnych informacji od lokalnej administracji samorządowej. Dobry reporter musi być zorientowany także w sprawach miejscowego podziemia. W Brzegu pracę naszym kolegom ułatwiało usytuowanie studia na parterze tamtejszego ratusza.więcej »
2017-11-14, 11:59

Red. Cezary Puzyna: jako dziecko uwielbiałem przychodzić do radia

Cezary Puzyna [fot. Paweł Stauffer]
Cezary Puzyna [fot. Paweł Stauffer]
Stanisław Puzyna, to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy, który pracował w Radiu Opole od lat 70-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj jego ścieżką zawodową podąża nasz redakcyjny kolega Cezary Puzyna. Jak wspomina swojego ojca, a także dzieciństwo z naszym Radiem w tle? O tym w audycji Krzysztofa Dobrowolskiego.więcej »
2017-11-13, 13:41

Jarosław Radimersky: praca w radiu była zwariowana z niezłą bandą wariatów

Jarosław Radimersky [fot. AFRO]
Jarosław Radimersky [fot. AFRO]
W ciągu 65 lat działalności Radia Opole, w naszej ofercie antenowej mieliśmy nie tylko trafione - bardziej czy mniej - prognozy pogody. Słuchaczy, którzy słabiej rozumieją język polski informowaliśmy np. o tym, że "Víkend bude deštivý a chladný" - jak to w listopadzie... O czasach, kiedy jeszcze prognozy pogody Radia Opole nie zapowiadały tornad - także po polsku - opowiada gość Krzysztofa Dobrowolskiego Jarosław Radimersky.więcej »
2017-11-10, 11:33

Red. Teresa Zielińska: ja tremę po prostu czułam, ale to dobrze wpływało na moje materiały

Światowy Dzień Radia 2017: Teresa Zielińska [fot. Wanda Kownacka]
Światowy Dzień Radia 2017: Teresa Zielińska [fot. Wanda Kownacka]
Dzisiaj przedstawiamy osobę, która miała okazję rozmawiać z największymi postaciami polskiej kultury. Byli to artyści znani z pierwszych stron gazet, ale też ci, których poznawaliśmy dzięki relacjom naszej redakcyjnej koleżanki – Teresy Zielińskiej. Czy mimo ogromnego doświadczenia, spotkaniom z takimi sławami towarzyszyła trema? Także o tym opowiada red. Teresa Zielińska w programie Krzysztofa Dobrowolskiego.więcej »
2017-11-09, 11:12

Red. Stefan Skrzypecki: ten zawód, to było spełnienie moich najskrytszych marzeń

Stefan Skrzypecki, Stanisław Puzyna, Joachim Halupczok i Leszek Opałacz [fot. Radio Opole]
Stefan Skrzypecki, Stanisław Puzyna, Joachim Halupczok i Leszek Opałacz [fot. Radio Opole]
Stefan Skrzypecki i Donat Przybylski [fot. Wanda Kownacka]
Stefan Skrzypecki i Donat Przybylski [fot. Wanda Kownacka]
Bohaterem kolejnego spotkania Krzysztofa Dobrowolskiego z naszymi redakcyjnymi kolegami, którzy kilka dekad temu tworzyli Radio Opole jest red. Stefan Skrzypecki. Na swoim koncie ma setki relacji z przeróżnych wydarzeń sportowych. Nikt jednak – poza niewielkim gronem zespołu realizującego transmisje – nie ma pojęcia, jakie perypetie spotykają naszych kolegów podczas pracy w miejscach odległych czasami o setki kilometrów od Opola. I wtedy o sukcesie decyduje doświadczenie i nieodzowna w tym zawodzie intuicja.więcej »
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »